Skocz do zawartości

Cokoły do kolumn podłogowych


Recommended Posts

Dziękuję za wszystkie opinie.

Zostawiam tak jak jest, bez malowania. Teraz czas na maskownice.

Mam do Was jeszcze kilka pytań:

Czy macie jakiś pomysł jak rozwiązać problem różnych kształtów i rozmiarów przekroju głośników? Mam tutaj na myśli kwestię tego, że wycięcie takiej podstawy jak na zdjęciu pasuje wyłącznie do Monitor Audio MR6 - kształt podstawy + rozstaw otworów. 

Chodzi mi to, że przymierzam się do ogłoszenia na jakimś portalu wykonanie takich podstaw jak moje (w chwili obecnej szukam tańszego dostawcy kolców i kogoś kto wytnie podstawę na laserze). 

Będę wdzieczny za wszelkie sugestie.IMG_20201110_114426.thumb.jpg.9a991f7f11c30b2f5ce116c7584bbe03.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RLC napisał:

Musiałbyś wprowadzić system regulacji coś na zasadzie bolca lub śrubki, może coś innego. Ewentualnie brać wymiary danej kolumny wymiary znajdziesz w internecie. 

Ten biznes może ci wypalić trzymam kciuki

Chyba słąbo szukałem, muszę się bardziej przyłożyć, bo ze wszystkich detali dotyczących poszczególnych kolumn, danych dotyczących rozstawu/rozmiaru/rodzaju gwintu otworów podstawy kolumn nie znalazłem.

 

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Trafiłem na te podstawki w necie gdy szukałem inspiracji, ale uznałem, że bedą zbyt trudne do wykonania w warunkach domowych. To oznacza, że musiałbym wszystko zlecić, a to spowodowałoby zwiększenie kosztów. Ale to bardzo ciekawy projekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Andrew Piotrowski napisał:

Chyba słąbo szukałem, muszę się bardziej przyłożyć, bo ze wszystkich detali dotyczących poszczególnych kolumn, danych dotyczących rozstawu/rozmiaru/rodzaju gwintu otworów podstawy kolumn nie znalazłem.

Jednak to nie takie proste masz rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie z Alliexpres jest uniwersalne , to co wykombinowałeś jest jak najbardziej ok. ale zmusza do robienia indywidualnych projektów, co podraża bardzo całą sprawę. Drugą konstrukcją jaką brałem pod uwagę było :

https://www.sgrhifiracks.com/collection/statement-model-5-high-end-hifi-rack/

podstawa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek4446 napisał:

To rozwiązanie z Alliexpres jest uniwersalne , to co wykombinowałeś jest jak najbardziej ok. ale zmusza do robienia indywidualnych projektów, co podraża bardzo całą sprawę. Drugą konstrukcją jaką brałem pod uwagę było :

https://www.sgrhifiracks.com/collection/statement-model-5-high-end-hifi-rack/

podstawa.jpg

Ciekawy pomysł, muszę się z tym przespać. Dzięki za wszystkie sugestie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...