Skocz do zawartości

Yamaha rn 803 czy Cambridge Audio cxa


kolodziejski

Recommended Posts

Dzień dobry,  mam pytanie raczej do branży. Chodzi mi po głowie zmiana , która ma iść w kierunku bardziej precyzyjnej , dźwięcznej góry , może i utwardzenia dołu ( ale to nie koniecznie) .

Obecnie w nieźle zaadaptowanym akustycznie pokoju 16,5 m2 gra od ponad 3 lat Dali zensor 7  z Yamaha rn602, yamaha cds 700. Jest bardzo fajnie , ale czas na zmianę, bo upodobania też się zmieniają.

Czy zostać przy wygodzie music casta, ale zmienić na yamaha rn 803 , czy gra precyzyjniej w górze od 602 ( czytałem opisy home ale są trochę mętne nie ma tam konkretów). Czy zmienić na używany Cambridge Audio cxa 60 ( może cxa 80) i do tego odtwarzacz sieciowy yamaha nps303 ? Co zagra precyzyjniej i ostrzej w górze ?

Może zostać przy obecnym zestawie a zamienić Dali zensor 7 na np Focal  chorus 716 ?

Dzięki za sugestie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mialem amplituner yamahy 602.wymienilem najpierw na cxa60,a po paru tygodniach na cxa80,i powiem ze przeskok jest kolosalny,tylko wzmacniacz po wymianie na cxa 80 moje aurorki 700 dostaly drugie zycie,polecam cxa,do tego mam wlasnie yamaszke np-s303,i gra mi to fajnie ,polecam jeszcze jako transport na poczatek chromecasta  za 120 zl,tez go posiadam i jak za te pieniazki to bajka granie,pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny zostaw. Moim zdaniem wymień amplituner na wzmacniacz. I aby to był jednak lepszy wybór to też stawiam na CXA81 nawet kosztem playera. Tu lepiej wówczas iśc w coś tańszego jak Chromecast, Malina czy iEAST M30 PRO

Atoll in 100 nie gra jasna góra o której chodzi koledze. tutaj faktycznie albo Cambridge albo Cyrus ONE.

Zapraszam na odsłuch oraz po wypozyczenie sprzetu na odsluch do domu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wymiana obecnego amplitunera na drugi amplituner nie będzie miała większego sensu i zdecydowanie lepiej jest zainwestować pieniądze w dobry wzmacniacz stereo. Tutaj dobrym rozwiązaniem może być Atoll IN100 Signature, który zagra dynamicznie i szczegółowo. Dali Zensor 7 to udane kolumny i można z nich wyciągnąć jeszcze dużo. Jeśli chciałbyś postawić na przestrzenne brzmienie i cieplejszy charakter to polecam zestaw Audiolab 6000a + 6000n. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Khedron napisał:

Odpowiadając na Twoje pytanie : precyzyjniej i ostrzej na górze i z dołem jakiego chcesz zagra Yamaha R-N803. CXA80 i 60 mają dzwiek bardziej wyrównany. Może być więc tak, że kompletnie nie trafia w Twój gust. Za Yamaha przemawia też większa moc i wygoda, szczególnie jeśli przywykłeś do jej systemu. 

Na Twoim miejscu posłuchałbym jednak wybranych klocków. Trzeba pożyczyć i sprawdzić u siebie. Bo, tak szczerze to możesz wydać pieniądze i mieć taki sobie efekt. Gdybym miał polecać coś od siebie to byłby to Atoll in100se i Yamaha NP-S303. Używanego Atolla w doskonałym stanie kupisz za jakieś 2500, nowa Yamahe za 1500zl. Pozostaniesz przy swojej wygodzie użytkowania odtwarzacza a Atoll in100se gra z kolei bardzo dynamicznie z wyraźna góra i silnym, bardzo fajnym dołem. Do tego dokłada mnóstwo muzykalności, której nie ma we wzmacniaczach Yamahy i której niewiele jest w CXA60 i 80.

 

Ja kupiłem używkę Cxa60, byłem w Krakowie na odsłuchu, gość podłączył 803d i CXA60 do kolumn za oko13tys za parę i niestety cxa60 wciągnął 803d jedną dziurką od nosa w szczególności właśnie o rozdzielczość wysokich tonów. Wystarczylo może 1 min słuchania, różnica była kolosa a i tylko głuchy by jej nie usłyszał. Cxa 60 to bardzo dobry wzmacniacz. Sam byłem napalony na 803d ale po tym co usłyszałem nie ma co o niej myśleć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kolodziejski napisał:

Dzień dobry,  mam pytanie raczej do branży. Chodzi mi po głowie zmiana , która ma iść w kierunku bardziej precyzyjnej , dźwięcznej góry , może i utwardzenia dołu ( ale to nie koniecznie) .

Obecnie w nieźle zaadaptowanym akustycznie pokoju 16,5 m2 gra od ponad 3 lat Dali zensor 7  z Yamaha rn602, yamaha cds 700. Jest bardzo fajnie , ale czas na zmianę, bo upodobania też się zmieniają.

Czy zostać przy wygodzie music casta, ale zmienić na yamaha rn 803 , czy gra precyzyjniej w górze od 602 ( czytałem opisy home ale są trochę mętne nie ma tam konkretów). Czy zmienić na używany Cambridge Audio cxa 60 ( może cxa 80) i do tego odtwarzacz sieciowy yamaha nps303 ? Co zagra precyzyjniej i ostrzej w górze ?

Może zostać przy obecnym zestawie a zamienić Dali zensor 7 na np Focal  chorus 716 ?

Dzięki za sugestie

 

Grałem na identycznym zestawie co Ty.

Kilka miesięcy temu przesiadłem się na Yamahy A-S 701 + WXC-50 , kolumny zosały Z7 . I  gra to świetnie.

Przsok jakościowy, mocowy jest bardzo duży. No i nadal korzysztasz z Musiccasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zbynio napisał:

Witam,mialem amplituner yamahy 602.wymienilem najpierw na cxa60,a po paru tygodniach na cxa80,i powiem ze przeskok jest kolosalny,tylko wzmacniacz po wymianie na cxa 80 moje aurorki 700 dostaly drugie zycie,polecam cxa,do tego mam wlasnie yamaszke np-s303,i gra mi to fajnie ,polecam jeszcze jako transport na poczatek chromecasta  za 120 zl,tez go posiadam i jak za te pieniazki to bajka granie,pozdrawiam.

Witam, posiadam cxa60 i od jakiegoś czasu myślę o cxa80 i tu nasuwa się pytanie czy odczuję znaczną różnicę między tymi w wzmacniaczami a jak tak, to jaką? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sporo wskazuje że poszukam CA 60. Dzięki Rafał. Pogram i poröwnam z obecnym zestawem, jak się sprawdzi CA60 to sprzedam Yamaszkę 602 i kupię za to sieciówkę nps303.

Q21 ZENSOR 7 to faktycznie udana konstrukcja, mająca sporą przewagę plusów. Skoro można jeszcze sporo z niej wyciągnąć to super.

Tak jeszcze mi przyszedł do głowy jako rywal ca 60 Marantz pm 7005. Słuchałem kiedys i miał precyzyjną górę, głębię mimo ze kolumny to były tanie heco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensor 7 to udana konstrukcja...?Miałem,pozbyłem się i jestem szczęśliwy.Piękna góra, czarująca średnica, przestrzeń to zalety Z7.Nic nadto.Brak dołu,a jak już jest to kluchowaty,niewyrazisty,bez zròżnicowania.Ot Zensor 7.

Cxa80 jest wyraźnie lepszym wzmacniaczem,niby różnica w mocy niewielka,ale gra po prostu lepiej od cxa60.

Cxa60 i zensor 7 to był mój pierwszy zestaw.W mojej opinii i guście muzycznym to niedopasowane połączenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tak nie uważam. Bo już taki WXAD 10 zapewni ci dobry dźwięk na prawde na kilka lat. Nie mpwiać o Malinie z wyjściem cyfrowym. Wówczas nie masz po co wymieniać na lepszy strimer bo musiał byś za niego dac kupe kasy. A budżet jest jaki jest. Więc jeśli z ceny odtwarzacza 1500 zejdziemy do 900-600 zł to już dużo leci na wzmak.

Nie wiem czy to nie kwestia że 60tka jest za słaba? Co sadzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wxad czy inna malinka" mnie nie urządza, mam stary pesel i przyzwyczajony jestem jak urządzenie wyświetla co gra. Lub przynajmniej smarfon jako pilot do muzyki jak w rn 602.

Żona odrzuciła cambridga 60 i 80 z racji nieopisanych przycisków. Marantz pm7005 jest ok, tylko że odtwarzacz sieciowy Marantza nie jest podobno taki intuicyjny jak music cast yamahy( katalogi płyt na pendriwie, czy radio www, słuchamy "Radia Nowy świat". )

Ech wyjdzie na to że kupię rn803 jak jest 10-20% lepiej od rn 602 to jest progres, a wygoda używania 10 na 10. Trzeba słuchać muzyki, a nie dzielić włos na czworo. Jakość dźwięku tak, akustyka tak, ale też ergonomia obsługi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunek smartfon jako pilot spełnia "wxad czy inna malinka". A w zasadzie bez smartfona nic nie zrobisz :D No, jeszcze możesz przez przegladarke sterować. 

Ja bym posłuchał tego CXA80/81. Dwie gustowne naklejeczki załatwią problem z opisaniem przycisków :P . I tak naprawde potrzebujesz dwa , jeden do cd, drugi do stremera. Jakieś wielkie rocket science to nie jest 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kolodziejski napisał:

"Wxad czy inna malinka" mnie nie urządza, mam stary pesel i przyzwyczajony jestem jak urządzenie wyświetla co gra. Lub przynajmniej smarfon jako pilot do muzyki jak w rn 602.

w WXAD 10 widzisz wszytko na telefonie.

Żadnego odtwarzacza sieciowego nie jesteś w stanie sterować bez telefonu.

Z pilot to mordęga.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja co do obsługi przez smarfon. Ciekawie i atrakcyjnie wygläda sieciowy odtwarzacz Pioneera 30- to kolorowe zdjęcie.

S4Home , a czy możecie pokusić się o rzecz jasna subjektywną ocenę obsługi aplikacji yamahy, marantza, pioneera, onkyo?

Ja znam tylko apkę yamahy i onkyo, yamaha względem onkyo to intuicyjność i stabilność( dwa lata i bez zwiechy, onkyo często.)Tutaj 3:0 dla yamahy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2020 o 07:29, S4Home napisał:

w WXAD 10 widzisz wszytko na telefonie.

Żadnego odtwarzacza sieciowego nie jesteś w stanie sterować bez telefonu.

Z pilot to mordęga.

 

Tym bardziej, że w aplikacji MusicCast wszystko jest w języku polskim, więc tym bardziej nie powinieneś mieć problemów z obsługą. Zapraszamy Cię do naszych salonów na prezentację, sam się przekonasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kolodziejski napisał:

S4Home , a czy możecie pokusić się o rzecz jasna subjektywną ocenę obsługi aplikacji yamahy, marantza, pioneera, onkyo?

Moim zdaniem

1. Yamaha

2. Onkyo, ale nie daleko w tyle i Pioneer bo to generalnie to samo. Tylko inaczej ułozone cześć rzeczy

3. Marantz

 

Chociaż większość z tych rzeczy to kwestia przyzwyczajenia. Spotkałem się z klientem który chciał kupić kolejnego Denona bo nie mógł zaakceptować aplikacji Music Cast. Wbrew pozorom taka jest nasza natura chcemy zmian, ale nie za duzych :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio planowałem zmianę Yamahy rn602 na Cambridge audio 60 lub Yamahe RN 803, może marantza 7005. Emocji sporo , ale parę sprzętów posłuchałem u siebie, dzięki kolegom i wpisze tu krótkie uwagi, które może pomogą osób które planują zmiany , oraz tym co na forum teoretyzują- bo im się tak jakoś wydaje.

 

Aktorzy Yamaha RN 602, Yamaha RN 803d, Cambridge Audio 60, Marantz 6005( 7005 nie było), kolumny Dali zensor 7, Focal chorus 716,  Taga azur 40, Magnat supreme 202 . Pokój ok. 17m ,w miarę dobrze ogarnięta akustyka – dywan, firanki, zasłony, meble-książki. Płyty od Pink Floyd, Dire Straits, Dream Theater.

 

Yamaha Rn 602 vs Cambridge 60-  w basie minimalna przewaga yamahy 602, zaś średnica , a zwłaszcza góra nieco ciekawsza w CA60, nieco też lepsza scena w głąb i w szerz  . Na tanich kolumnach nie do usłyszenia.  Dylemat.

Yamaha 602 vs Yamaha 803 czyli punkt programu. Przeskok duży, czasami nawet bardzo duży. Mocno widoczne na lepszych kolumnach. Najważniejsze to rewelacyjnie kontrolowany bas, precyzja, wygaszanie, duży szok itd. Bas niski i szybki, dalej średnica dobra i muzykalna , jeszcze nieco lepsza jak w 602. Góra bez ostrości a z lepsza rozdzielczością. Po kalibracji YPAYO, nieco lepiej ( pokój jest akustycznie ok.), po niej  jest nieco mniej basu( pół kreski). Lepsza lokalizacja, precyzja, szybkość, szersze stereo, jakby więcej powietrza i na dobrze dobranych kolumnach różnica warta jest dopłaty tych pieniędzy , zwłaszcza że ludzie kupują kable po kilka stów do tanich zestawów chcąc coś ugrać, tu  efekt jak na dłoni .

Na kolumnach tanich , słabszych, nieodpowiednich, przypadkowych , nie ma sensu kupować Yamahy 803 i lepiej zostać przy Rn 602. Zresztą w ogóle nie warto tak składać audio, system gra jak najsłabszy element.

 

Yamaha Rn 803 vs Cambridge 60, teraz już krótko,  bas i jego kontrola Yamahy deklasuje Cambridge, resztę pasma minimalnie  też, precyzja zdecydowanie wygaszanie lepsze też u Yamahy 803. Cambridge coś czaruje głębią, sceną, ale niewiele.

 

Co do wzmacniacza Marantz 6005 jest jakby nieco szybszy ale i szczuplejszy w graniu od Yamahy Rn 602, w niektórych gatunkach muzycznych nawet ciekawe. Marantz czaruje głębią sceny , ale Yamaha ma dużo lepsze wypełnienie w basie i sporo na średnicy., deklasuje mocą Tym bardziej do 803d nie ma szans, nawet nie ma sensu podpinać by porównać .

Nie skupiałem się na razie na porównywaniu jakości DACów itd., Muzyka leciała po RCA z CD do każdego wzmacniacza.

Na koniec rn 803 daje naprawdę bardzo dużo w kwestii silnego uderzenia i bardzo dobrej kontroli basu, wygaszania dźwięków-szacunek, ale i przyjemnej melodyjności, spójności brzmienia. Słychać to na lepszych i bardziej wymagających kolumnach ( takich dla Kowalskiego).  Plus to wygoda obsługi , to przecież ważne kiedy relaksujemy się przy muzyce, znajoma apka  music cast Yamahy rewelacja pracuje stabilnie i funkcjonalnie.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...