Skocz do zawartości
Khedron

DSD - skąd to do cholery wziąć?!

Recommended Posts

Załóżmy, że mam już sprzęt w tym odtwarzacz strumieniowy. Jakość plików ze Spotify czy Tidala jest niezła, ale przecież odtwarzacz poradzi sobie także z plikami najwyższej jakości DSD 64 czy nawet 512. Jeśli szukam ich w internecie, wciąż wyskakują strony w stylu "skąd pobrac darmowe DSD", ewentualnie jakieś sklepiki doczepione do garażowych wytwórni, a których domorosli "muzycy" dają upust swoim fantazjom. 

Czy są jakieś poważne sklepy z muzyką do ściągnięcia w DSD? Nie za darmo, chętnie zapłacę, ale żeby znaleźć tam prawdziwa muzykę, of Raya Charlesa, przez Michaela Jacksona i Marillion po AC/DC i ABBE... Istnieje coś takiego? Taki Empik z DSD? Nie chce płyt SACD, tylko mieć możliwość pobrania plików, podłączenia dysku czy pendrive do odtwarzacza i zbudowania kolekcji. 

Przede wszystkim zakup sobie jedną płytę w DSD tylko taką, którą znasz i masz w zwykłym Flac 16/44.1. Porównaj obie płyty i oceń samemu jakie są różnice i czy warto iść w DSD. Plików niestety jest niedużo i są drogie, jest to takie drugie SACD, które nie do końca się przyjęło. 

29 minut temu, Q21 napisał:

Przede wszystkim zakup sobie jedną płytę w DSD tylko taką, którą znasz i masz w zwykłym Flac 16/44.1. Porównaj obie płyty i oceń samemu jakie są różnice i czy warto iść w DSD. Plików niestety jest niedużo i są drogie, jest to takie drugie SACD, które nie do końca się przyjęło. 

Zgadza się, plików jest mało bo czołowi twórcy i wykonawcy mają umowy z najważniejszymi wytwórniami i platformami takimi jak np TIDAL. Jakość Premium (88/96) w TIDALu jest OK, ale znowu, trzeba mieć sprzęt czytający MQA. 

Napisano (edytowany)

Wtrącę się w nie mój temat tylko z prostym pytaniem. Mam odtwarzacz Blu-ray Yamaha BD-S681 kupiony w innych celach niż odsłuch muzyki ale odczytyje płyty SACD.

Myślałem, żeby kupić jedną tak dla ciekawości i połączyć odtwarzacz ze wzm. (CXA81) np. łączem optycznym. Ma to w ogóle jakiś sens czy raczej nie będzie wielkiej różnicy? Kosztują niemało a i wybór też niewielki. 

Edytowano przez Adam Wesolowski

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A jaki masz sprzęt pod to DSD?

Wlasnie się wykosztowałem i dałem 2200 zł za Onkyo 6170. Do tego Atolli200 Signature i PolkAudio RTiA9. 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Dlatego pytam. Jestem zaskoczony brakiem dostępności, ale z tego co większość praktyków pisze, dużo mądrzej jest wydawać pieniądze na lepszy sprzęt niż pliki dające przewagę bardziej teoretyczna. 

13 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Wtrącę się w nie mój temat tylko z prostym pytaniem. Mam odtwarzacz Blu-ray Yamaha BD-S681 kupiony w innych celach niż odsłuch muzyki ale odczytyje płyty SACD.

Myślałem, żeby kupić jedną tak dla ciekawości i połączyć odtwarzacz ze wzm. (CXA81) np. łączem optycznym. Ma to w ogóle jakiś sens czy raczej nie będzie wielkiej różnicy? Kosztują niemało a i wybór też niewielki. 

Też jestem ciekaw. Żeby nie tracić zbyt wiele  kup jakąś SACD na Allegro za 30 zł i przekonajmy się. Oczywiście napisz jakie wrażenia. 

10 minut temu, Khedron napisał:

Żeby nie tracić zbyt wiele  kup jakąś SACD na Allegro za 30 zł i przekonajmy się.

Tu, gdzie mieszkam nie ma niestety allegro (chyba, że wysyłają za granicę). Jest na szczęście ebay. Coś tam jest chociaż nie wiele tego w przystępnych cenach i biorąc pod uwagę moje preferencje.  Jest trochę jazzu, ale do tego gatunku jeszcze nie dorosłem.