Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. To jest jest mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich użytkowników tego forum. Miło dołączyć do Waszej społeczność

Mam do Was prośbę o pomoc w wyborze słuchawek. Postanowiłem zakupić moje pierwsze słuchawki takie z trochę wyższej półki. Zależy mi na ANC. Jest to warunek konieczny( głośna okolica) tak samo jak true wireless ewentualnie możliwość podłączenia kabla i słuchanie przez niego w razie problemu z baterią. Muzyke na sluchawkach  odtwarzam głównie na telefonie tj HTC u11. Byłem bardzo zadowolony ze słuchawek dołączonych do zestawu ale niestety  nie były dość trwale. A kupować oryginalne to jest dość spory koszt więc wolę dołożyć już do trochę lepszych.

Najlepiej gdyby udało się doradzić dwa modele. Jeden po domu, na miasto i do ogólnego częstego użytku i może jedne typowo na siłownię, bieganie itp. Te pierwsze mogą być nauszne te sportowe to jednak wolał bym dokanałowe

Moim głównym kandydatem jeśli chodzi o nauszne to SONY WH-CH710N

Ewentualnie trochę drozsze SONY EXTRA BASS WH-XB900N 

Czy warto dopłacać do droższych? Bardziej skłaniam się ku pierwszej propzycj. Ewentualnie jakieś inne warte uwagi modele? Budżet to około 500-600zl Wiadomo im mniej tym lepiej ale jeśli trzeba będzie dopłacić parę złoty za lepszy sprzęt to spoko

Co do sportowych to jednak totalnie nie wiem co wybrać. Fajnie jakby podczas ćwiczeń na siłowni nie było słychać ludzi wokoło ale ANC Nie jest super konieczne. Z góry dziękuję za przeczytanie całego postu i za każdą udzieloną pomoc a budżet to około 250 zl

 

Edytowano przez CookieMonster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wybór słuchawek to nie lada wyzwanie, tym bardziej jeśli piszesz o potrzebie dwóch :)

Dość uniwersalnym i sprawdzonym wyborem, wybieranym przez naszych klientów to Audio Technica ANC 700  https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-z-redukcja-szumow/audio-technica-ath-anc700bt-czarny.html

-otrzymasz dynamiczny dźwięk z szybkim basem i dużą selektywnością na górze pasma

Drugą opcją, tańszą z rodziny Audio Technica to mniejszy model ANC 500 https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-z-redukcja-szumow/audio-technica-ath-anc500bt.html

-będzie brzmiał skromniej, ale w dalszym ciągu może się podobać. W cenie do 400 zł to bardzo poważna propozycja.

Zapraszamy Cię do naszych salonów na przetestowanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć!

Wybór słuchawek to nie lada wyzwanie, tym bardziej jeśli piszesz o potrzebie dwóch :)

Dość uniwersalnym i sprawdzonym wyborem, wybieranym przez naszych klientów to Audio Technica ANC 700  https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-z-redukcja-szumow/audio-technica-ath-anc700bt-czarny.html

-otrzymasz dynamiczny dźwięk z szybkim basem i dużą selektywnością na górze pasma

Drugą opcją, tańszą z rodziny Audio Technica to mniejszy model ANC 500 https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-z-redukcja-szumow/audio-technica-ath-anc500bt.html

-będzie brzmiał skromniej, ale w dalszym ciągu może się podobać. W cenie do 400 zł to bardzo poważna propozycja.

Zapraszamy Cię do naszych salonów na przetestowanie :)

Dzięki wielkie za odpowiedź. A jak byś porównał Ath 700 ANC z sonyWH-CH710N?  ANC w Ath działa nawet przy mniejszym poziomie bateri?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
NIestety muszę to napisać, ponieważ byłoby to nie w porządku. Żadne słuchawki w przedziale ~700zł nie zapewnią dobrego NC. Słuchawki, które się sprawdzają w przypadku NC to m.in Sennheiser PXC550 II, Bose QC35. Wspomniana Audio Technica ATH ANC700 to dobry model ale opcja NC jest tylko dodatkiem, który nie wycisza za dużo. Warto samemu posłuchać i ocenić. Jest to dynamiczniejsze brzmienie z dobrą podstawą basową. 
Jeśli chodzi o słuchawki sportowe to polecam Audiofly AF33W czyli słuchawki bluetooth, dzięki którym kabel nie będzie się plątał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
NIestety muszę to napisać, ponieważ byłoby to nie w porządku. Żadne słuchawki w przedziale ~700zł nie zapewnią dobrego NC. Słuchawki, które się sprawdzają w przypadku NC to m.in Sennheiser PXC550 II, Bose QC35. Wspomniana Audio Technica ATH ANC700 to dobry model ale opcja NC jest tylko dodatkiem, który nie wycisza za dużo. Warto samemu posłuchać i ocenić. Jest to dynamiczniejsze brzmienie z dobrą podstawą basową. 
Jeśli chodzi o słuchawki sportowe to polecam Audiofly AF33W czyli słuchawki bluetooth, dzięki którym kabel nie będzie się plątał. 

Dzięki za odpowiedź, tak właśnie się bałem że może w tych takich trochę tańszych modelach ten NC jest średni. Trochę szkoda wydawać mi ponad 1500 zł na Bose czy droższe Sony. Aż takim audiofilem nie jestem. Chyba masz rację żeby najlepiej samemu to ocenić jak w tych tańszych modelach on się prezentuje. Ewentualnie może ktoś ma te słuchawki i podzieli się opinią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
NIestety muszę to napisać, ponieważ byłoby to nie w porządku. Żadne słuchawki w przedziale ~700zł nie zapewnią dobrego NC. Słuchawki, które się sprawdzają w przypadku NC to m.in Sennheiser PXC550 II, Bose QC35. Wspomniana Audio Technica ATH ANC700 to dobry model ale opcja NC jest tylko dodatkiem, który nie wycisza za dużo. Warto samemu posłuchać i ocenić. Jest to dynamiczniejsze brzmienie z dobrą podstawą basową. 
Jeśli chodzi o słuchawki sportowe to polecam Audiofly AF33W czyli słuchawki bluetooth, dzięki którym kabel nie będzie się plątał. 

Nie możemy zgodzić się z tą opinią. W ANC nie chodzi o to, żeby odciąć się w 100% od hałasu z zewnątrz. Żaden z produktów nie jest nawet w stanie tak uczynić. To, że w tańszych modelach ANC, jest "mniej intensywne" -to nie oznacza, że dla kogoś to nie wystarczy, prawda? 

Sony zapewnia mocne tłumienia w najwyższych modelach. W niższych jest konkurencyjnych wśród wszystkich producentów.

Proponuję Ci udać się do naszych salonów i przesłuchać w/w modele Audio Technica i przekonać się na własne uszy, czy taki styl ANC będzie Ci wystarczał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o izolację przy ANC to ten system miał w zasadzie głównie redukować niskie częstotliwości z otoczenia i tak na ogół własnie jest, reszta pasma to gównie tłumienie pasywne. W droższych słuchawkach coraz częściej przewiduje się tryb w którym jest dostarczany dźwięk do środka z zewnętrznego mikrofonu aby można było rozmawiać z kimś obok nie zdejmując słuchawek z głowy.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubad napisał:

Jeżeli chcesz dokonać najlepszego dla siebie wyboru bez testów się nie obejdzie. Daj znać później co i jak. 

Oczywiscie, dam znać jakie wybrałem ale to dopiero za około tydzień jak będę w Polsce. U mnie niestety w pobliżu nie mam gdzie sprawdzić innych słuchawek niż Sony. Ale zastanawiam się czy nie zwiększyć budżetu i nie sprawdzić Sony wf 1000xm3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz mętlik w głowie, to na tym etapie powinieneś pozostawić lekturę na forum i udać się do salonu żeby móc przetestować kilka konstrukcji. U góry dostałeś kilka wskazówek, więc masz co przetestować. Z naszej strony mogę Cię zaprosić do naszych punktów Tophifi :) gdzie mamy sporo produktów z BT i ANC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cookie, ja jestem świeżo po testach ATH SR50BT, które posiadają ANC i muszę przyznać że nie robi ta funkcja szału. Większość dźwięków i tak jest wyciszana przez świetne pady, które mocno odcinają od otoczenia. Dużo ciekawszą opcją, a z tego co zauważyłem dużo mniej reklamowaną, jest funkcje hear thru, która ma dwa poziomy. Pierwszy, to przepuszczanie dźwięków podczas słuchania muzyki. Odczuwałem to tak, jakbym nagle zamiast wokółusznych (mam małe uszy) słuchawek miał zwykłe pchełki, lub słuchawki w pełni otwarte - muzyka nadal wyraźnie słyszalna, niewiele traci na jakości, ale całe otoczenie również słychać. Drugą opcję tej funkcji, jest całkowite wyciszenie muzyki i wzmocnienie wszystkich dźwięków z zewnątrz - działa jak nauszny aparat słuchowy, co jest genialne: idziesz ulicą, ktoś pyta Cię o drogę, nie trzeba stopować muzyki, ściągać słuchawek, tylko 'klik!' i wszystko słyszysz, nawet wyraźniej niż bez słuchawek :D

Największą wadą (w zasadzie jedyną jaką odkryłem, ale bardzo poważną), jest system sterowania. Idiotyczny panel dotykowy, który robi co mu się podoba, jest nieintuicyjny i diabelnie niewygodny. Taki sam występuje w ANC700BT, przytaczanych w poprzednich postach. Ten jeden "ficzer" w moich oczach przekreśla całkowicie te genialne słuchawki, bo nagle stają się irytujące i nieużywalne :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam 

Długo nie odpisywałem ale oto ze względu na to że miałem urlop i zwyczajnie w świecie brakowało mi czasu. Z racji tego ze moje wakacje zaczęły się od tego że popsuły mi się moje stare wysłużone słuchawki na kablu, podczas podróży na lotnisko, byłem zmuszony kupić coś w zamian. Miałem zamiar kupić jakieś zwykle douszne słuchawki aby tylko były. Ale okazało się że jest na lotnisku dość duży elektro sklep całkiem fajnie wyposażony w duży wybór słuchawek. 

 

Potestowałem Bose QC35,SONY EXTRA BASS WH-XB900N,SONY WH-CH710N,Sony wf 1000xm3, również model JBL z ANC ale nie pamiętam nazwy. Wybór padł na najtańsze czyli Sony ch710n. Fakt NC w tych droższych Sony jest bez porównania lepszy. Ale rachunek czysto ekonomiczny przeważył szale. 

Jeśli ktoś by się zastanawiał nad takimi samymi słuchawkami i jest ciekawy tego jak ten NC sprawuje się na codzien to potrafi mimo wszystko dużo wytłumić. Z nimi na uszach nie słyszę kroków osób za mną lub jak ktoś mnie wyprzedza. Rozmowy ludzi obok są fajnie wytłumiane. Oczywiście jakieś głośniejsze rozmowy, czy płacz dziecka obok będzie słyszalny ale znacząco przytłumiony. Przejeżdżające tramwaje w odległości około 15-20 metrów to słyszalny szum tak samo jak z samochodami. Mi to nie przeszkadza nie za taką cenę. Podejrzewam że w tych drozszysz to wogule już lux. Porównywałem te odgłosy z włączonym NC jak i z wyłączonym. I jest duża różnica. Mam nadzieję że pomogłem przyszłym kupującym. Ja również dziękuję wszystkim za pomoc. Zostaje mi tylko kupić jakieś douszne sluchawki na siłownię 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubad napisał:

Właśnie i tobie wystarczył tańszy model mimo że czułeś przy droższych słuchawkach różnicę. Test najlepszym weryfikatorem jest. 

Nie żałuję że kupiłem tańszy model, gdyby była to różnica około 300 zł może pewnie bym dołożył. Ale rachunek ekonomiczny jak i sam test dały odpowiedź. Mam nadzieję że ktoś jeszcze skorzysta na tych radach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...