Skocz do zawartości

Zestaw Stereo pod pc 1800 zł


outro

Recommended Posts

Cześć,

przymierzam się do zakupu nowych zabawek, zastanawiam się nad dwoma zestawami.

Ma być ciepło, kolorowo, z mocnym basem. Muzyka przeważnie rap, pop i te kierunki.

SMSL SA300 + Heco aurora 300 lub ewentualnie inne ciepłe, muzykalne grające kolumny podstawkowe w budżecie za pare 1400 zł max.

Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen + tannoy reveal 802 lub fluid audio fx8.

Obie opcje to bardzo zbliżony budżet.  Na dodatek w bliskiej przyszłości dokupiłbym suba 10 lub 12 calowego.

Jak Wy to widzicie? :)

 

Edytowano przez outro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja to widze tak.

Jesli siedzisz od sprzetu powyżej 1,5m to Tooping MX 3 + Aurora 300 albo KEF Q350

Jeśli masz do 1,5 to kolumny aktywne bliskiego pola. Wpisz tą frazę w google i wyskocza ci sklepy które to oferują.

Ja mam odsłuchaną dosłownie garstkę takich produktów ale Tannoy Reveal, Adam Audio mi się podobały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli miałoby by być ciepło z mocniejszym basem to polecam Topping MX3 + Heco Aurora 300. Alternatywą może być MX3 w połączeniu Polk Audio S20e. Nieco ponad zakładany budżet ale bez dwóch zdań uzyskasz potężniejszą podstawę basową oraz nieco szerszą prezentację sceny dźwiękowej. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch będzie przy biurku, rozstaw kolumn 1,5m w trójkącie. Kolumna będzie w odległości około 1 metra ode mnie. Pokój 24m. 

To czego się boję w monitorach bliskiego pola to, że będą grać dla mnie zbyt płasko oraz to, że jest mały wybór subwooferów. Kiedyś miałem dwa modele i dłuższe słuchanie męczyło. Wszystkie pasma były ale nie było tego czegoś, można powiedzieć, że grały tak czarno biało. 

Topping mx3 ma jakieś przewagi nad smsl sa300? Widziałem porównanie kilku ich modeli i autor skarży się że topping ma coś nie tak z wyjściem na suba a na tym mi zależy ponieważ na 100% go dokupię. dodaje link https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/smsl-sa300-topping-mx3-nfj-fx-audio-d502bt-and-smsl-q5-pro-first-impressions.15053/

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q5 to czysty cyfrowy wzmacniacz jeżeli używasz cyfrowych źródeł dźwięku to warto na niego postawić. Wykonanie też nie budzi zastrzeżeń całość z szczotkowanego aluminium wszystkie gniazda solidne naprawdę jest dobrze!!  Na Aliexpres kupisz go teraz za 370zł!!

Ale to ty decydujesz 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👍 Popieram decyzję trzeba próbować nowych rzeczy! Topping/Smsl oferują naprawdę dobrej jakości dźwięk oraz są bardzo funkcjonalne wręcz bezkonkurencyjne w swojej cenie! Naprawdę ciekaw jestem jak zagra twój zestaw 😉 

Pozdrawiam

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się że przy kolumnach pasywnych metr odegłości do nich to będzie grało jak głośnik sieciowy czy Bluetooth a nie kolumny 2 sztuki.

Wiem o czym mówisz powołując się na liniowość w monitorach aktywnych. Ale z kolei w pasywnych będziesz miał bas a zero przestrzeni.

nieco patowa sytuacja. Dobrze by było sprawdzić oba w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucham przy pc a później rozstawie przy tv, rozstaw 1,5m i odległość słuchania około 3m.  Jeśli będzie duża różnica to będziemy dalej myśleć co działać z audio przy pc, od zawsze tak najwięcej słucham. Może jakiś aktywny zestaw 2.1. Monitorów już raczej nie. Poza tym monitory przy cichym odsłuchu brzmią słabo lub mój pokój nie nadaje się na tak duże kolumny (8 calowe monitory).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem pisać na gorąco, dałem sobie czas, posłuchałem kilka godziny muzyki. Powiem tyle, dałbym w pysk temu co mi kilka lat temu polecił do słuchania muzyki yamahe hs8. To jest całkowicie inne brzmienie, inna muzyka, słuchając cicho heco słychać fajny bas, monitor musiałem odkręcać na około 50% żeby poczuć uderzenie. Nigdy nie mogłem z przyjemnoscią posłuchać muzyki nie robiąc dyskoteki.  Kolumny w porównaniu do yamahy są malutkie a dają taki mocny dzwięk, są zaskakująco bardzo głośne. Topping mx3 pierwsze wrażenie bardzo dobre, wykonanie skrzynki idealne. Dużo osób pisało, że pilot dziadostwo, ale ten mój jest rc-13a więc może go poprawili w porównaniu do wersji rc-13.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora 300 mają skuteczność 90db to dzięki temu potrafią zagrać bardzo głośno! Jak z stereofonią, separacja instrumentów, bas,  wokale? 

Topping nie bez powodu ma dobre opinię mały ale wariat 😉 do tego bardzo funkcjonalny! 

Mam rozumieć że wybór trafiony 😎

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim słuchanie muzyki teraz tak nie męczy, monitor tak nawalał średnicą, że szok :( dopiero teraz to zauważyłem jak heco posłuchałem. Góra brzmi podobnie a myślałem, że heco nie da rady, jednak jest ok, natomiast mi najbardziej zależało na dolnym paśmie i dostałem to co chciałem :)   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie przy pc, robiłem kilka testów, odsuwałem się od biurka i nie zmieniał się dźwięk tak jak się wcześniej obawiałem. Monitory bliskiego pola mają też straszną kierunkowość, praktycznie tylko dało się słuchać w trójkącie, odejście mocno zmieniało odsłuch. Tutaj to nie występuje, więc w moim przypadku to też na plus. Poza tym ta wygoda, że nie muszę włączać/wyłączać monitorów z tyłu za każdym razem... Topping przez bluetooth mnie nie interesuje, nawet nie przykręcałem anteny. Funkcja auto on/off też bardzo dobra w moim przypadku choć dużo osób coś tam psioczyło. Wcześniej myślałem, że z głośnika 6,5 calowego nie może być basu skoro nie było z 8 calowego, ale widzę, że wszystko zależy od modelu i strojenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...