Skocz do zawartości

Zestaw Stereo pod pc 1800 zł


outro

Recommended Posts

Czyli wymiana kolumn! Chyba samemu nie warto kombinować z tymi magnesami! 

Może prześlij zdjęcia do sklepu gdzie kupowałeś, prześlą nowe a kurier zabierze te twoje! 

Powinno obejść się bez kosztów? Chyba?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@outro a mam pytanie, bo rozumiem że kolumny masz ustawione na biurku przy którym siedzisz? Czyli siedzisz blisko kolumn, masz je skierowane na siebie?

Ja mam trochę inny zestaw niż Ty ale ustawiony na biurku przy którym siedzę (pracuję przy PC) i przy takim ustawieniu dźwięk jest kiepski. Siedzę prawie między kolumnami. Za to jak się odsunę od biurka na jakieś 1,5 m to dźwięk się bardzo poprawia i zestaw brzmi bardzo dobrze. I tak się zastanawiam czy nie spróbować takiej konfiguracji jak Twoja czyli Topping + Aurora 300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mtkg napisał:

@outro a mam pytanie, bo rozumiem że kolumny masz ustawione na biurku przy którym siedzisz? Czyli siedzisz blisko kolumn, masz je skierowane na siebie?

Ja mam trochę inny zestaw niż Ty ale ustawiony na biurku przy którym siedzę (pracuję przy PC) i przy takim ustawieniu dźwięk jest kiepski. Siedzę prawie między kolumnami. Za to jak się odsunę od biurka na jakieś 1,5 m to dźwięk się bardzo poprawia i zestaw brzmi bardzo dobrze. I tak się zastanawiam czy nie spróbować takiej konfiguracji jak Twoja czyli Topping + Aurora 300.

Jakie teraz masz kolumny? 

Siedzę przy biurku, rozstaw kolumn 1,5m. Brzmi to bardzo dobrze, sprawdzone rozstawienie na kilku modelach edifiera, kilku monitorach aktywnych i teraz przy heco. Jaki masz pokój? Ja jestem w trakcie remontu i jest straszna różnica jak kolumny/monitory aktywne brzmią przy pustym pokoju a jak przy wypełnionym meblami. Spróbować możesz, ja się przesiadłem na heco z monitorów bardzo płaskich, to co myślałem, że jest basem to było średnicą. Heco na pewno tak nie męczą przy odsłuchu, potrafią uderzyć dołem, topping daje możliwość dopasowania barwy. Ja przy cichym odsłuchu (głośność 20/100) mam podbite niskie o 4db i dla mnie jest super. 

Taka ciekawostka, Eris e8 dla mnie najlepiej brzmiały podłączone przez rca do audiotrak hd2 z wymienionymi opampami. Po czasie pozbyłem się karty, kupiłem interfejs i zrobiło się bardziej płasko, później kilka innych monitorów i ciągle błądziłem bo każda wymiana w kierunku lepszego teoretycznie brzmienia minimalizowała mi muzykalność. 

Teraz czuję, że heco i topping to dobry tor dla mojego słuchu i na święta pewnie sobie sprawie suba do kompletu :)

Dziś dostanę nowe sztuki z q21 to dam znać jak z tymi maskownicami. Rzetelny sklep, wymiana bez najmniejszych problemów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mam SMSL Q5 Pro + Magnat Quantum 673.

Pokój niecałe 9 m2, rozstaw kolumn jakieś 1,8 m.

Kolumny tak jak na planie poniżej tylko są odsunięte bardziej od ściany i skierowane na mnie jak siedzę przy biurku (na planie są ustawione prostopadle). Jak usiądę na sofę to jest super a jak przy biurku to już słabo a chodzi mi o zestaw do słuchania przy biurku (na tej sofie to nie siedzę).

image.png.ddb4e01569fa9678d15b0542d0f20b0c.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Aktualnie wpadło coś kasy na suba i myślę o używanym zamkniętym za około 1000 zł. O nowym nie myślę bo chyba najtańszy sensowny to tannoy ts2.10 ale on kosztuje dwa razy tyle. Przeglądając olx znalazłem coś takiego https://www.olx.pl/oferta/subwoofer-stereo-tannoy-arena-ts-300-czarny-CID99-IDGhMCq.html Miał ktoś z nim do czynienia i wie jak to gra?

Na allegro też jest ciekawy bk gemini 2 za 8 stówek, co myślicie też o nim?

Są jeszcze jakieś aktualnie fajne oferty w używkach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, outro napisał:

Ktoś coś podpowie? A może lepiej nie bawić się w używki kilkuletnie tylko zakupić klipscha r-12sw i mieć 5 lat gwarancji oraz nowy sprzęt? 🤔

Klipsch to zdecydowanie kinowy subwoofer, do muzyki dobrze kombinujesz z zamkniętą konstrukcją, ja bym zaproponował jednak SVS SB-1000. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W ASW610 nie jest zły, ale trzeba zwrócić szczególną uwagę na stan zawieszenia membrany (najlepiej tylko obiór osobisty). Popatrzyłbym też za używanymi subwooferami marki VELODYNE lub jak fundusze pozwolą to nawet można teraz kupić nowy w dobrej cenie:

https://audioplaza.pl/products/25549-velodyne-impact-10-subwoofer-salon-poznan?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...