Skocz do zawartości

Jaki amplituner do Elac Debut 2.0 b6.2


Elf

Recommended Posts

6 godzin temu, Elf napisał:

 teraz potrzebuje coś do pokoju córki 15m2 słucha Rocka myślałem  o jakimś pianocraft MCR -N670D lub Denon ceol N11 dab możecie coś polecić 

 

Pytanie czy potrzebuje odtwarzacz CD i radio bo jeżeli tak to MCR-N670D jest dobrym wyborem, a jak nie to np. sam wzmacniacz z funkcjami sieciowymi WXA-50.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 30.09.2020 o 05:09, Elf napisał:

No i podjąłem decyzję Pylon Audio Pearl 27 zostają teraz potrzebuje coś do pokoju córki 15m2 słucha Rocka myślałem  o jakimś pianocraft MCR -N670D lub Denon ceol N11 dab możecie coś polecić 

 

Cześć.

Widzę, że masz porównanie Elac do Pylonów. Sam zastanawiam się nad stereo w cenie do 3500 zł i zamówiłem Yamahę 402 + ELAC DEBUT ale model wyżej, DBR62, w wydaje mi się fajnej cenie, 3200 zł. Zakup przez internet, więc czekam na dostawę, odsłuch i zapadnie decyzja czy oddaję, czy zostawiam. Szukałem czegoś z Yamahą 602, ale to już zakres 3500-4000 zł, także przekracza budżet. Waham się też pomiędzy podstawkowymi głośnikami, a podłogówkami. Generalnie, mętlik w głowie jest :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dla Elac Debiut B6 będzie duża różnica między Yamaha 602 a 803? Wiadomo 803 to lepszy sprzęt, ale pytam jak to wygląda z tymi kolumnami, ktoś sluchal, porównywał?

Dla Elac Debiut B6 będzie duża różnica między Yamaha 602 a 803? Wiadomo 803 to lepszy sprzęt, ale pytam jak to wygląda z tymi kolumnami, ktoś sluchal, porównywał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czytałem ten temat. W zasadzie nawet na jego podstawie pojawiło się pytanie. To co wyczytałem:

-803 gra wyraźnie lepiej od 602

-ale sporo zależy od kolumn, różnice będzie lepiej widać na lepszych kolumnach. Przy słabych kolumnach lepiej zainwestować w lepsze kolumny niż w 803.

-Elac b6 2.0 gra bardzo fajnie z 803

-602 będzie wystarczający dla Elaca B6

No i właśnie pojawia się pytanie, co to znaczy wystarczający i czy przy tych kolumnach warto inwestować w 803.

Co do as701 to tak, funkcje sieciowe kuszą, chociaż mógłbym dokupić wxad 10, ale to już prawie cena 803

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wczoraj Elaców B6.2. Niestety nie były to super rozegrane kolumny, ponoć grały noc, specjalnie na mój odsłuch. 

Na początku z Yamaha 602 odbiór był bardzo pozytywny. Ale gdy dłużej słuchałem, to nie za bardzo podobał mi się dół, nie wiem jak to opisać, trochę dudniący i wychodził na pierwszy plan, zamiast być miłym "ciepłym" uzpełnieniem. Lubię sporo dołu, ale wole go mniej, niż miałoby go być więcej "brzydkiego", jak się zdjęło trochę basu, to  brzmiało to już lepiej, ale chyba nie do końca tego szukałem.

803 było czuć zdecydowanie różnice, dół o wiele lepiej kontrolowany, trochę szerzej i bardziej dynamicznie, ale nie było jakiegoś efektu WOW, nie mniej jednak różnica była wyczuwalna i wyraźna. Najgorsze jest to, że nie wiem na ile dźwięk się zmieni, jak kolumny się "rozgrzeją" na 100%.  

Większą różnice zrobiła zmiana kolumn na Focal Chora 806 (z Yamaha 602), tutaj zdecydowanie było szerzej, dynamiczniej, bardziej klarownie z przyjemnym dołem, ale. to już zupełnie inna cena i trochę większe kolumny. Więc w sumie wydaje mi się, że wychodząc od Yamaha 602 i elaców lepiej dorzucić do lepszych głośników niż do 803 (wiadomo, wszystko zależy od tego kto czego oczekuje i jakiego brzmienia szuka).

Myślałem, że pójdę, odsłucham i wyjdę ze sprzętem, albo zamówię taki zestaw gdzieś online, a w sumie pojawiło się więcej pytań niż odpowiedzi.

Niestety odsłuchałem tylko te dwie kolumny, ogólnie trudno znaleźć miejsce żeby odsłuchać wszystko w jednym miejscu, nie mogę np. znaleźć miejsca żeby odsłuchać heco aurora 300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 27.02.2021 o 12:16, zabro napisał:

Na początku z Yamaha 602 odbiór był bardzo pozytywny. Ale gdy dłużej słuchałem, to nie za bardzo podobał mi się dół, nie wiem jak to opisać, trochę dudniący i wychodził na pierwszy plan, zamiast być miłym "ciepłym" uzpełnieniem. 

Hm, jeśli tę parę tak odbierasz, to przyczyny mogą być dwie: połapałeś się, że Yamaha 602 to dobry kombajny, ale słaby wzmacniacz lub szukasz innego brzmienia. Odnośnie brzmienia to zwykle jest tak, jak rozmowa ślepego z głuchym. Ludzie nie wiedzą, co lubisz, więc piszą Ci to, co wydaje im się, że lubisz itd. Jakby podług tej zasady spróbuj z czystej ciekawości zestawu Yamaha 701 + Elac B5.2 (są bardziej uniwersalne od B62 i mają mniej basu, choć to jest dość pozorne, bo przy dobrych nagraniach on i tak wyjdzie, i to bardzo mocno). One na pewno nie dudnią i nie męczą.  

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno będę chciał jeszcze przesłuchać ten model, ale jakieś bardziej rozgrzane kolumny.

Tak jak pisałem z 803 brzmienie juz mi się bardzo podobało. Nie wiem jak jest z tymi kolumnami, ale gdzieś w innym wątku (inne też kolumny) ktoś pisał, że dobrze kontrolują bas dopiero po 150 godzinach odaluchu, może podobnie jest i w tym przypadku i brzmienie z czasem by się polepszyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zabro napisał:

Myślałem, że to bardziej głośniki potrzebują wygrania. Amplituner był chyba wygrzany, jedynie właśnie głośniki grały "tylko" jedna noc specjalnie aby się rozgrzać przed odsłuchem.

Kolumny potrzebują trochę czasu, aby elementy mechaniczne się ustabilizowały, ale dotyczy to tylko nowy, wyjętych z pudełka sztuk. Po okresie dostosowawczym, który może sięgać nawet dziesiątek godzin, kolumny zasadniczo nie potrzebują już rozgrzania. 

W mojej ocenie:

- Focal Chora 806, może są dwa razy lepiej wykończone, ale w moim przekonaniu nie zagrają lepiej od elaców. To nie jest na pewno różnica klas na co wskazywałaby cena... Ale fakt, grają "inaczej"...

- Q Acoustics 3020i to faktycznie bardzo dobre komuny. Może warto posłuchać, skoro @S4Home zaprasza

- Monitor audio Bronze 100, hm, no cóż... jakby to powiedzieć, żeby nie skłamać, a nie, nie wypowiem się...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...