Skocz do zawartości

Amplituner KD do 1000zł


TheArt

Recommended Posts

Witam.

Miło, że można spotkać ludzi o podobnych zamiłowaniach, do świetnej jakości dźwięku. Owszem, zdarzają się pewnie ludzie, którzy piszą tutaj tylko sypiąc nazwami produktów, nie mając kompletnie pojęcia o odsłuchu, czy chociażby przedstawianych modelach. Lecz nie o tym chcę napisać. Chcę się Was poradzić. Otóż jestem fanem KINA do którego chodzić nie trzeba. W związku z tym zaadaptowałem - ku złości małżonki - jedno pomieszczenie pod tę dyscyplinę sportu (cóż według mnie to świetny sport - chociażby piłka nożna na 200 calach). Dotąd użytkowałem sprzętu, z można powiedzieć niegdysiejszej średniej półki. Jestem zdania, że przesada w tym segmencie nie jest wskazana, zresztą jak w każdej szybko rozwijającej się branży (mam tutaj na myśli komputerowych maniaków, którzy kupują czterordzeniowe procesory za całą wypłatę, gdy żadne oprogramowanie nie jest w stanie wykorzystać ich potencjału nawet w połowie). Co do sprzętu, który od razu mówię - ku niezadowoleniu wielu "znawców" - brzmi pięknie, był to amplituner ONKYO SV343 w połączeniu z głośnikami 5.1 firmy KODA. Cały zestaw nie kosztował więcej niż 1000zł, za to odtwarzał dźwięk, który w domowych warunkach (gdzie nie da się zachować odpowiednich optymalnych warunków odsłuchowych bez przebudowy oraz pozbycia się mebli - uwierzcie wiem o czym mówię) był ponad wystarczający. Soczysty środek, udekorowany aksamitną górą. Tony niskie mogły być ciut lepsze, jednak dla 50m2 wystarczające. Ogółem byłem zadowolony, filmy brzmiały jak w kinie, o to w tym wszystkim przecież chodzi. Teraz czas zupgreadować sprzęt, gdyż wysłużone ONKYO nie posiadało wejść z zewnętrznego dekodera 5.1. Można byłoby to przełknąć - jednak brak wejścia optycznego skutecznie umocniło moją decyzję. ONKYO sprzedane.

Opiszę Wam co mniej więcej chcę osiągnąć. To wyżej wspomniane pomieszczenie, to zaadaptowany 50 metrowy pokój z 200 calowym ekranem na który rzucany jest obraz z projektora podłączonego do komputera. Filmy to oczywiście wersje z dźwiękiem kodowanym w AC3. Dotąd było to wszystko połączone analogowo, jednak teraz chcę przejść na coś bardziej wyrazistego - może to być bądź analogowe połączenie osobnych kanałów, bądź też optyka. Tutaj zadanie dla Was. Co kupić zarówno do komputera (która karta muzyczna - czy z oddzielnymi wyjściami każdego kanału - przeglądając oferty widzę, że wszystkie karty mają tylko 3 tory, przód, tył, sub; - czy z wyjściem optycznym; - czym pokusić się o HDMI) jak też do dekodowania dźwięku (który amplituner - nowy czy używany; - z wejściami 5.1 czy wystarczające będzie połączenie optyczne, czy od razu HDMI).

Weźcie proszę pod uwagę, że kupujemy sprzęt do odsłuchu kina domowego w domowych warunkach. Owszem pomieszczenie ma w miarę optymalne warunki - jednak jakość materiału dekodowanego nie skłania do zakupu drogich maszynek typu AX1. Chcę uzyskać rady poparte doświadczeniem - opinie osób, które tylko wyczytały w ulotce, że ten ma to, tamten siamto - nie interesują mnie kompletnie. Możliwe, że przysporzę sobie przeciwników, twierdzących iż za małe pieniądze się nie da. Powiem krótko - PSIŃCO. Zbudowałem wiele komputerów, które kosztując 1/3 wartości podzespołów TRENDY, były znacznie wydajniejsze, miałem trochę sprzętu audio, który grał porównywalnie do maszyn za znacznie większe kwoty (oczywiście mam tu cały czas na myśli warunki odsłuchu w postaci mieszkania, tudzież domku - nie wbijam gola do własnej bramki, że powiedzmy wspomniana AX1 w optymalnych dla siebie warunkach zagra porównywalnie do sprzętu za 500zł, w żadnym wypadku). Wszak dobierając sprzęt należałoby wziąść pod uwagę wiele czynników - od kategorii słuchu użytkownika, do krzywizn ścian w pomieszczeniu odsłuchowym. Uprośćmy więc wybór mieszcząc się w kwocie 1000zł - przy czym skłaniam się ku sprzętom używanym, gdyż z moich doświadczeń z odtwarzaczami car audio wnioskuję, że kiedyś po prostu robiono lepszy sprzęt. Chcę też wspomnieć, że mogę oczywiście wziąść pod uwagę wymianę głośników - chociaż zastrzeżeń do nich nie mam. Drodzy czytelnicy - jeśli dotąd dotarliście, to albo macie narwowe drgawki żeby mi dogryźć, albo chcecie podzelić się cennymi radami. Do dzieła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jeżeli jestes takim fachowcem jak piszesz to podziel się z nami swoją wiedzą.Po co kupować drogi sprzęt jak można mieć wszystko za tanioche.
Wybacz kolego ale trudno mi uwierzyć że twoje kino dobrze nagłośniło pomieszczenie o powierzchni 50 metrów.Na koniec napisze to czego nie chcesz żeby pisać.Za 1000 zł. do takiego pomieszczenia,o takiej powierzchni to się nie da.No ale to zależy od kategorii słuchu iak napisałeś.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, niestety nie tego typu "wymądrzeń" oczekiwałem. Wierz mi "kolego" bądź nie wierz - da się. ONKYO SV343, wiekowy przecież sprzęt - NIGDY NIE PODKRĘCIŁEM MOCY NA WIĘCEJ NIŻ 50%! Zwykle była to wartość 35%, co dawało już czasem za dużo natężenia dźwięku, a kategorię słuchu mam pierwszą.

PS. Widziałeś może na drodze Ferrari, tudzież Porsche - czy myślisz, że nimi da się GDZIEKOLWIEK osiągnąć prędkość maksymalną. Wszak wszyscy powinni jeżdzić przynajmniej Mercedesami, bo każdy tańszy samochód jest gorzej wykonany/wolniejszy/słabszy. Tylko czy aby napewno to potrzebne w miastach z ograniczeniem do 50km/h. Widzisz, można taniej - nie zawsze to co najlepsze jest potrzebne. Co do mojej wiedzy - gdyby była wystarczająca, nie zadawałbym pytania. Fachowiec w jednej dziedzinie nie musi być fachowcem w każdej, nawet pokrewnej. Cóż raz jeszcze proszę o nie wypowiadanie się osób, które w życiu nie miały styczności z KD, bądź ich wiedza ogranicza się do "KUPUJ DROGIE BO NAJLEPSZE".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (sorry, za brak polskich znaköw). Z jakiego projektora korzystasz (kontrast,rozdzielczosc, jasnosc itp) i z jakiej odleglosci oglädasz? Co do samochodöw typu Porsche i Ferrari (chociaz to pierwsze, wierz mi, do d....py) jak tez czterordzeniowych procesoröw sie nie zgodze, ale przeciez nie w tym rzecz. Dlaczego koniecznie musi byc wejscie optyczne? Mamy bardzo rözne podejscie do tematu, ale nie w tym rzecz icon_smile.gif Szukasz ampli za okreslonä kwote i w tym powinny pomöc zadane przeze mnie pytania. Rozumiem, ze nie "bawimy sie" w HD itd? ostatnio, po ponad 6 latach jak najlepiej wspominanego uzytkowania, sprzedalem cos takiego za 600pln:

http://images.google.de/imgres?imgurl=http...l%3Dde%26sa%3DN

wiec wiem, ze mozliwe jest kupienie dobrego (pojecie oczywiscie subiektywne, poniewaz dosc starego, ale czy najnowsze jest konieczne?)sprzetu w granicach 1000 pln, pomijajäc kolumny i bioräc pod uwage sprzet uzywany icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.
Kwestia projektora nie ma tutaj znaczenia - amplituner ma tylko odtwarzać dźwięk, oczywiście w formacie wielokanałowym (nazywany też HD). Wejście optyczne pozwala na cyfrowy przesył (mijamy w ten sposób ograniczenia analogowe). Obraz oczywiście jest Full HD, jednak nie to jest kwestią tegoż tematu.

Mogę ewentualnie zwiększyć kwotę, rozważam zakup

ONKYO TX-SR605
http://www.onkyo.pl/pokaz/test/id/665

PS. Co do Porsche - jest to zdecydowanie najlepszy samochód jaki kiedykolwiek wyprodukowano - wierz mi, wiem co mówię - lecz to raczej temat na osobną pogawędkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za "definicje" kabla optycznego icon_smile.gif, ale jesli pytam, raczej wiem o co chodzi. Poläczenie optyczne jest mniej narazone na zaklocenia zewnetrzne, natomiast koncentryczne (röwniez cyfrowe) przesyla sygnal lepszej jakosci. Wiem z doswiadczenia, po kilku miesiäcach korzystania z optycznego "przesiadlem" sie na koaksialny - röznica byla odczuwalna, poprawila sie rozdzielczosc, wszystko nabralo "oddechu". Dlatego pytam.

O projektor pytam, poniewaz waznä kwestiä jest korekcja sygnalu video i ewentualny upscaling do 1080p. przy pomocy amplitunera itp., itd., chyba, ze video wedruje do projektora bezposrednio z, w tym przypadku, komputera. jesli tak jest, mozna poszukac sprzetu z niezbyt rozbudowanä sekcjä wideo, a co za tym idzie - w korzystniejszej cenie. ale jesli nie ma to znaczenia- to niewazne icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Video jest odrębnym torem, z amplitunerem nie chce łączyć - chociaż widzę, że w recenzjach tego ONKYO warto o tym pomyśleć.

Czy to ONKYO (boje się, że potraktowali jakość względem pierdółek) jest warte tej ceny, z czym można porównać, które modele konkurencyjne (do 2000zł). Dużo osób zachęca do zakupu DENONA (model 2806 chyba) bądź Yamahy (ponoć najlepsze do KD).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2000pln - to juz inna bajka icon_smile.gif. Polecam Yamaha RX-v663, cena w Polsce to 2000pln, ale pewnie mozna kupic taniej. W Twoim przypadku amplituner ma "niesc radosc" z oglädania filmöw i taki jest wlasnie ten. Dynamiczny i rytmiczny. Autokalibracja i duzo mozliwosci ustwaien. Poza tym dekodery HD na pokladzie, a to zawsze moze sie przydac icon_smile.gif Ponizej podaje link, niestety po niemiecku, ale jest kilka dobrych fotek i dane techniczne. Osobiscie polecam( po Denon i ostatnich modelach Pioneer), ze wzgledu chociaz na mnogosc programöw DSP, wyposazenie i swobode brzmieniowä.

O Onkyo niestety nic powiedziec nie moge, po prostu nie mialem stycznosci na tyle, zeby zajäc stanowisko.

http://images.google.de/imgres?imgurl=http...l%3Dde%26sa%3DN

P.S Do KD, tak jak stereo - nic nie jest najlepsze. niektörym nawet sprzet czysto hi-endowy moze wydawac sie niewystarczajäcy. to czysto subiektywna opinia. w tym przedziale cenowym polecam ten amplituner - rzetelny, bez bajeröw. pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Oglądałem właśnie model o którym piszesz - jednak mam dylemat nad kupnem sprzętu z bajerami. Wiele opinii czytałem, że najlepsze ampli to te z roczników przed 2004.

Teraz porównuje tą Yamahe z Onkyo 606. Chociaż rozglądam się też za czymś dużo starszym bez bajerków.

Oglądam testy Denona AVR-1602 - całkiem pochlebne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzet kilkuletni moze byc oczywiscie dobrym rozwiäzaniem, chodzi o to, ze za w sumie te same pieniädze co teraz z nizszej pölki, kupsz cos, co kiedys bylo z wyzszej pölki (troche zamotalem, ale raczej zrozumiale icon_smile.gif. Jednak tu bym sie zastanowil, Sam widzisz na przykladzie Twojego Onkyo - po jakims czasie czegos brakuje. Jesli jestes pewien, ze przez nastepne kilka lat nie skusisz sie obrazem i dzwiekiem HD, mozna poszukac ampli kilkuletniego, ktöry w zupelnosci wystarczy do dvd. Osobiscie proponuje, przy tej kwocie (2000 a nie 1000pln) kupic sprzet nowy, na gwarancji, obslugujäcy dawne i najnowsze formaty, tym bardziej, ze wszystkie niezbedne dekodery sä na pokladzie.

Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec ograniczmy sie do sprzetu uzywanego. Jesli Allegro wchodzi w gre, znalazlem 2, wg mnie, dobre propozycje (osobiscie sklanialbym sie ku tej pierwszej):

- Denon avr 3805, 1600pln, ale martwi mnie troche ta peknieta obudowa pilota, a ten do najprostszych nie nalezy icon_smile.gif
http://www.allegro.pl/item538481670_denon_..._przesylka.html

- Yamaha RX-V1500, 1500pln, slyszalem na 5.1 B&W, sprawia bardzo dobre wrazenie
http://www.allegro.pl/item529796281_yamaha...7_kanalowy.html
Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Miałem na myśli raczej używane starsze konstrukcje, znacznie poniżej 1000zł - gdy cokolwiek kosztuje więcej niż 1000zł, byłoby bez sensu to kupować, skoro nowa 606 kosztuje 1799zł. Przyjmijmy, że to ONKYO jest optymalnym wyborem (chyba nie będzie przesady jeśli powiem z wyższej półki) - teraz znajdźmy coś bez tych wszystkich bajerów - coś, co było chwalone w 2000-2005.

Aha najchętniej wezmę srebrny kolor.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...