Skocz do zawartości

HDMI 2.0 20 metrów


violator

Recommended Posts

Hej, kończę budowę salonu i mam do zainstalowania projektor - z dystansem do amplitunera 20m. Przewody będą chowane w korytkach pod tynkami. Zacząłem szukać przewodu HDMI w standardzie 2.0 z obsługą pełnego 4k. Wgłębiając się w temat doczytałem, że maksymalny bezpieczny dystans przesyłu po HDMI to 15m. Natomiast na portalach są przewody 2.0 o długości 20m. Pytanie do was, czy ktoś przesyłał 4k na taką odległość? No czymś takim?

link

Czy może wybrać HDMI fiber? Różnica niewielka, ale fiber chodzi tylko w jedną stronę. Nie wiem, czy kiedyś jakiś kanał zwrotny nie będzie potrzebny (?)

link 2

Dajcie znać jeżeli macie jakieś doświadczenia. 

Edytowano przez violator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa faktycznie. 

Ten drugi link to do czegoś takiego link. Generalnie pytam, czy jak założę ten optyczny "jednostronny", to czy czegoś kiedyś projektor nie będzie potrzebował wysyłać zwrotnie do Amplitunera. Teraz mam np tak, że jak wyłączę TV to AMP dostaje sygnał po HDMI i też się wyłącza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te pierwsze kabelki to śmiem wątpić aby przesyłały pełne pasmo 18Gbps. Po pierwsze nie ma oznaczeń na wtykach, gdzie źródło a gdzie wyświetlacz - co oznaczałoby że nie mają wzmacniaczy. A jak nie mają wzmacniaczy to na bank nie sa aktywne, a jak powszechnie wiadomo na miedzi bez wzmacniaczy można pomarzyć o przesłaniu powyżej 11Gbps na odległości powyżej 7m.

Opis też jest "dyskusyjny" bo CEC to nie sprawa kabla, tylko implementacji w złączach. Ten Unitek wydaje się być ok. 

Jak chcesz się podszkolić to tu artykuł "wszystko o hdmi"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...