Skocz do zawartości

Buczenie wzmacniacza - Cambridge CXA81


nevellan

Recommended Posts

Cześć,

 

całkiem niedawno stałem się posiadaczem wzmacniacza Cambridge CXA81 i chciałbym zasięgnąć Waszej opinii czy dzwięk taki jakby buczenie wydobywający się ze wzmaczniacza to coś normalnego? Gdy przyłożę ucho na kilka cm od wzmacniacza slyszę taki odgłos dosyć wyraźnie - ba nawet jak siedzę na sofie i jest kompletna cisza to slyszę to buczenie. Oczywiście jest to dosyc subtelny dźwięk, ale słyszalny i teraz nie wiem czy powinienem się martwić i zgłosić ten fakt do serwisu czy po prostu jest to normalne zachowanie i trzeba to zaakceptować. Próbowałem podłączyć wzmacniacz do gniazdka i do listwy - bez zmian. Zastanawiam się również nad jakimś DC blockerem - mieszkam w bloku, instalacja elektryczna jest dosyć stara - moze tu trzeba szukać przyczyny?

 

Testowałem również inne wzmacniacze np. Marrantz PM700n czy Magnat MR780 i te wzmacniacze żadnych odgłosów nie wydawały.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie wina jakiś przebić / kabli to może trafo być poluzowane , łatwo sprawdzić , jak zdejmiesz obudowę wzmaka i na ów trafie położysz coś ciężkiego co "skasuje" luz , jeśli buczenie zaniknie to masz odpowiedź co jest do ogarnięcia
Nie dodałem jeszcze, że miałem w domu wypożyczony na odsłuch inny egzemplarz cxa81 i tez buczał, wiec chyba to nie jest kwestia poluzowanego trafo.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten typ tak ma. Jeżeli ma Cie to trochę uspokoić to moja końcówka Advance Acoustic X-A160 też buczy, czasami nawet to buczenie faluje tak 30sec po czym buczy jedno stajnie. Mam jeszcze dwa wzmaki Nad 3020e , Dual cv 5600 też buczą, ale to już są dziadki. Za to Rotel Ra06 jest cicho. We wszystkich przypadkach nie jest to słyszalne w trakcie odsłuchu muzyki nawet jak puszczam cicho. Ja się już tym nie przejmuję, jak napisał kolega wcześniej, pokochałem😀.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak silne jest to buczenie. Transformator nie chodzi idealnie cicho ale nie zauważyłem aby praca transformatora w CXA81 była głośniejsza od konkurencji.  Spróbowałbym jeszcze podłączyć sprzęt w innym pokoju albo innym mieszkaniu jak masz taką możliwość. Może być to spowodowane instalacją elektryczną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na szczęście nic nie buczy, ale za to od czasu do czasy po wyłączeniu wzm. coś mryga na wyświetlaczu. Myślałem nawet, że ktoś z zaświatów wysyła mi wiadomość morsem, ale po krótkiej obserwacji okazało się, że mryganie jest regularne.

 

Jak nie przestanie, to pójdę o krok dalej i zamiast obracać wtyczkę podłączę przewód fazowy na obudowę, może mu się odechce mrygać. 

CB17282C-8A85-4CAB-8F55-CD1C645CD5A1.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, póki co zamówiłem DC Blockera Tomanka , może pomoże.

 

Tak naprawdę to sam nie wiem czy przejmować się tym brumieniem - gdyby inne wzmacniacze, które testowałem u siebie w domu (Marrantz, Magnat) wydawały podobny dźwięk to nie zawracałbym sobie tym głowy - problem w tym, że akurat pozostałe testowane urządzenia były ciche.

 

Czy to brumienie w jakiś negatywny sposób wplywa na wzmacniacz, głośniki i inne urządzenia wpięte do sieci? Pytam sie bo, akurat w tej dziedzinie nie mam zbyt dużej wiedzy.

 

Druga sprawa Cambridge tez jest powiedzmy cichy - poprostu slysze brumienie jak jestem blisko wzmacniacza lub gdy jest stosunkowo cicho w pokoju, a ja siedzę na kanapie oddalonej o 3 metry od wzmacniacza.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilku wzmacniaczy które miałem a były to Marantz, 2 x Advance, Creek, Atoll i CA

Tylko ten ostatni a dokładnie model a651  zaczął buczeć po kilku miesiącach użytkowania wraz z trzeszczeniem potencjometru, więc wysłałem na serwis i dostałem odp że tego nie naprawiają zresztą ta firma raczej nie bawi się w naprawy 😉

Kazano mi dogadać się ze sklepem, mogłem dopłacić do nowego modelu albo zwrot kasy ew wymiana na taki sam model jednak on już wychodził i na stanie nie mieli. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

Z kilku wzmacniaczy które miałem a były to Marantz, 2 x Advance, Creek, Atoll i CA

Cześć z Advanca to co miałeś? Moja X-A160 buczy, znajomy ma monobloki z AA 320W(nie pamiętam co dokładnie) też mu buczą. Nie ważne czy dopiero włączony, gorący, zimny obciążony(ciągle na high bias) ciągle buczy.

3 godziny temu, nevellan napisał:

No nic, póki co zamówiłem DC Blockera Tomanka , może pomoże

Ja mam Taga pf-600. pokazała mi, że mam odwróconą fazę, otworzyłem gniazdko, odwróciłem kable. Niestety buczy dalej😀

Edytowano przez Artur Łukasiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zdarza. Najlepsze że nie w konkretnej linii produktowej tylko nawet sztuce produktu. I serwis za wiele tu nie zmeni.
Jestem Ciekaw czy Tomanek pomoże.
DC Blocker nie pomógł - brumienie pozostało.
Byłem również w sklepie, gdzie kupilem sprzęt, podłączyliśmy mojego CXA81 i sklepowego CXA81 - obydwa delikatnie brzęczały, mam jednak wrażenie, że dzwiek był cichszy, ale być może to tylko moja sugestia.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...