Skocz do zawartości

Polk Audio RtiA7 a Marantz nr1200


66robin

Recommended Posts

Witam

Z uwagi na sporą funkcjonalność nastawiłem się na zakup Marantz NR1200 lecz pan z salonu audio wzbudził moje obawy stwierdzając, że do RtiA7 będzie on za słaby.

Czytałem test Marantza i widziałem że w pomiarach pomimo wykazywanej mocy 75W podaje realnie około 106 przy obciążeniu 2 kanałów. Czy faktycznie do tych kolumn to za mało?

Edytowano przez 66robin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim nie sugeruj się mocą wyrażoną w watach, ponieważ ma się to nijak do rzeczywistości i wiele zależy od całego układu.Marantz NR1200 spokojnie sobie poradzi z Polk Audio RTI A7 jedynie warto w tym przypadku wspomnieć, że uzyskasz ostre brzmienie z mocną górą. Marantz jest to bardzo analityczne brzmienie i tutaj warto o tym pamiętać. Alternatywą dla Marantza może być cieplejszy ale również dynamiczny Audiolab 6000a, NAD C356BEE czy funkcjonalny Magnat MR780. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 66robin napisał:

Z uwagi na sporą funkcjonalność nastawiłem się na zakup Marantz NR1200 lecz pan z salonu audio wzbudził moje obawy stwierdzając, że do RtiA7 będzie on za słaby.

 

Miał rację i trzeba do tych kolumn poszukać czegoś wydajniejszego.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karbeti napisał:

Mam na sprzedaż Onkyo tx-8390. Praktycznie nowy. Tu zarówno mocy jak i funkcjonalności nie powinno zabraknąć. 

Witam, gdzie i kiedy kupiony, jaki powód sprzedaży, jaka cena i gdzie odbiór?

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Miał rację i trzeba do tych kolumn poszukać czegoś wydajniejszego.

Z uwagi na rozbieżne zdania chciałbym prosić o jakieś uzasadnienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 66robin napisał:

Witam, gdzie i kiedy kupiony, jaki powód sprzedaży, jaka cena i gdzie odbiór?

Z uwagi na rozbieżne zdania chciałbym prosić o jakieś uzasadnienie

Gdzieś zginął mój post. Kupiony w lipcu w "Na temat audio" w Warszawie na Woroniczej. Ja z tej funkcjonalności nie korzystam. Z wszystkich hdmi korzystam tylko z arc - reszta nie potrzebna. Pozostały sprzęt podłączyłem do one connecta do TV. Funkcje sieciowe jak najbardziej ale radio już nie koniecznie. Mi potrzebny jest wzmacniacz a nie amplituner. Jeżeli ktoś szuka takiego amplitunera to polecam. Praktycznie nówka, dokumenty zakupu, dodane gadżety, karton wszystko jest. Kolor czarny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, 66robin napisał:

Z uwagi na rozbieżne zdania chciałbym prosić o jakieś uzasadnienie

Przy głośniejszym graniu będzie po prostu jazgot, a basu nie będzie wcale. Podałeś za mało informacji, a warto napisać coś więcej:

-wielkość pomieszczenia w którym ma to grać,

-słuchany gatunek lub gatunki muzyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, karbeti napisał:

Gdzieś zginął mój post. Kupiony w lipcu w "Na temat audio" w Warszawie na Woroniczej. Ja z tej funkcjonalności nie korzystam. Z wszystkich hdmi korzystam tylko z arc - reszta nie potrzebna. Pozostały sprzęt podłączyłem do one connecta do TV. Funkcje sieciowe jak najbardziej ale radio już nie koniecznie. Mi potrzebny jest wzmacniacz a nie amplituner. Jeżeli ktoś szuka takiego amplitunera to polecam. Praktycznie nówka, dokumenty zakupu, dodane gadżety, karton wszystko jest. Kolor czarny.

musimy złapać jakoś kontakt w celu ustalenia ceny i czasu i miejsca odbioru

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lysyrafal napisał:

Przy głośniejszym graniu będzie po prostu jazgot, a basu nie będzie wcale. Podałeś za mało informacji, a warto napisać coś więcej:

-wielkość pomieszczenia w którym ma to grać,

-słuchany gatunek lub gatunki muzyczne.

co do wielkości pomieszczenia to około 35m2, a co do gatunków to prawie wszystko, trochę elektroniki, rocka, alternatywa, momentami ciężkie brzmienia, może się też zdarzyć klasyka.

Mogę liczyć na jakieś sugestie co do amplitunera 2.1  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 66robin napisał:

Mogę liczyć na jakieś sugestie co do amplitunera 2.1  ?

Czyli nie chcesz żadnego wzmacniacza (jeszcze lepiej napędzi kolumny) ma być amplituner to w związku z tym są tylko dwie dość wydajne opcje:

1) ONKYO TX-8390 (ma nawet dwa wyjścia na subwoofer czyli 2.2 ),

2) YAMAHA R-N803D (tu jest tylko jedno wyjście na subwoofer czyli 2.1).

Czy te pomieszczenie jest w wypełnione czy raczej puste bo to też ma duże znaczenie (akustyka)?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...