Skocz do zawartości
FuryMounta1n

Kolumny podłogowe stereo do 500/600zł

Recommended Posts

Witam,
Nie chcę zaczynać tematu od stosunku jakości do ceny, jak każdy dobrze wie to kwestia wielu czynników.
Zamierzam na gwiazdkę sprawić tacie zestaw podłogowych kolumn stereo. W najbliższym czasie, stopniowo zestaw będzie rozbudowywany.
1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

500/600zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Jeżeli ciężko o nowy sprzęt, używany wchodzi w grę. Niestety jedynie w promieniu 100km od Gryfic, czyli Szczecin, Koszalin i pomniejsze okolice będą przeglądane.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Denon AVR 1601
Yamaha YST-SW800

6) Jakiej muzyki słuchamy

Disco - lata 80, C.C. Catch, Bad Boys Blue. Coś w ten deseń. Czasami muzyka klasyczna, a ja z kolei puszczę czasem coś klubowego.
Ale zestaw będzie w 75-80% wykorzystywany do filmów.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw

W przyszłym roku planuję stopniowo coś dodawać, to głośnik centralny, to surround o ile kanapa wskoczy lekko dalej...

Czy taki plan ma w ogóle sens i trzyma się kupy? Budżet pozwoli na zakup czegoś odpowiedniego?

Początkowo moim pomysłem był zakup jednego z tych dwóch zestawów:
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/zestawy-kolumn/zestaw-kolumn-m-audio-hcs-9920-7-0-mkiii-wenge?utm_source=FB&utm_medium=cpc&utm_content=892025&utm_campaign=2020-09&utm_term=Zestawy-kolumn&&utm_facebook=DPA|DPA_TV_AUDIO_VC_1-4D&fbclid=IwAR03yYY-udNMNuiXOuqvFGtQdPGkmaPsCvWfysQst_IQQ-daOvKe-pwInMQ

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/zestawy-kolumn/zestaw-kolumn-m-audio-hcs-9950-5-0-mkii-black?gclid=Cj0KCQjwwOz6BRCgARIsAKEG4FU9dhQBfiNmYgPjT7ySYfQsytgiqkAJdeXRMV0oz9p3VAcq7LiB3GAaAhbLEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Mam świadomość że zestaw taki nie dawałby super efektów, jednak bardzo obawiałem się ich awaryjności i żywotności. Część ludzi narzeka na cewki czy wszelkiego rodzaju inne awarie.

Ew.
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kolumna-yamaha-ns-f51-czarny?utm_source=tradedoublerxml&utm_campaign=tradedoubler_xml&utm_medium=affiliate&utm_content=PP_Kelkoo.pl&utm_term=Premium_2,5

https://avstore.pl/kolumny-podlogowe/taga-harmony-tav-506f-v2-kolumna-podlogowa.html?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=taga-harmony-tav-506f-v2-kolumna-podlogowa&Ruchzceneo

Ciężko mi znaleźć coś w tej cenie dlatego zdaję się na waszą pomoc, na którą bardzo liczę.

Z góry dziękuję za pomoc.

119031607_322081752203395_8508082495264825564_n.jpg

119205007_1208933562793784_648288585890019324_n.jpg

Napisano (edytowany)

W twojej okolicy na szybko znalazłem System Audio 1130 za 650. O coś lepszego ciężko. Jest szansa, że to zagra okej, ale może brakować basu.

A jeśli chodzi o propozycje nowych co podałeś to szkoda zachodu. Gra ta słabo (słuchałem) i jeszcze ma dużą awaryjność (sprawdzone). W takim budżecie tylko i wyłącznie używka, a ta którą podałem kilkanaście lat temu kosztowała trochę.

Edytowano przez DudasDudek

Napisano (edytowany)

Dzięki wszystkim za propozycje!
Kontaktowałem się dziś z jednym panem w sprawie magnatów, które wystawił na FB. Po dodatkowej propozycji od @milk-monster nawet mi się spodobały. Człowiek wydaje się szczery, odbiór oczywiście osobisty to się sprawdzi. Miał też tonsile bolero 200 za 500zł ale poszły dziś. Ale jeszcze troszkę poczekam nim się po Magnaty wybiorę bo dostałem cynk, że znajomy znajomego chce sprzedać Heco. Jeszcze nie wiem dokładnie jaki model ale ponoć sprzęt przedni. Dowiem się więcej to podzielę się info. Zdecyduję się chyba że zainwestuje po prostu w porządne kolumny stereo. Dźwięk będzie szedł od TV więc nawet jeżeli skompletuje zestaw 5.1 to i tak dobre stereo i tak chyba wypadnie lepiej jakościowo.image.thumb.png.5a833afbebd51bc1e425c62f05ac32ff.pngimage.thumb.png.fb391a079d78ab7cd3ee405e680287de.pngimage.png.4e619582018245ca8ee2bca30d5c0f37.png

Edytowano przez FuryMounta1n

Trochę był zastój z kontaktem, bo znajomy był na wyjeździe. Byłem dziś u niego, posłuchałem tych Heco i świetnie mi podpasowały. Są to heco interior reflex 35h, jak za 300zł grają zadowalająco. Dodatkowo za 200zł wyrwałem harman kardon hk 3250. Nie chciałem pozostawić tematu bez odpowiedzi, zestaw póki co zadowala, będzie trzeba to się wymieni lub rozbuduje, na pewno gra lepiej niż dotychczasowy samsung ht c720.
Dziękuję za wszelką pomoc :)
image.thumb.png.f7593242169a7fd6f5b84d904be91ffb.png

EDIT: Zdjęcie dla podglądu z przymiarki. Spokojnie estetyka się poprawi, kabelki zamaskuje, a płytę kamienną poszerzy by piecyk tak smutno nie wisiał :D

Miałem do wyboru też TECHNICS SU-VX500. Czy jest on opłacalny w cenie 250zł? Wybrałem Harmana, bo ma Tuner, co na plus mamie w przelocie radio odpalić i wygląda nowocześniej. Ale zastanawiam się nad wymianą mojego Technicsa SU-X911 na tego w.w. SU-VS500 o ile jego cena jest okacyjna, bo mi ciężko stwierdzić. (Mam jakieś leciwe kolumny u siebie i myślę by je wymienić - jakieś Apollo 250, grają średnio)

Dodam, że Heco na SU-VX500 już od połowy regulacji wyciskały z siebie siódme poty, a z racji tego że mój tata czasem coś przekręci, wolałem nie ryzykować i wziąć Harmana (wydawał mi się bardziej odpowiedni, bo heco do 3/4 regulacji i jeszcze lekko dalej grają świetnie i czysto, a na VX500 potrafiły się już męczyć - w 3/4 regulacji Harmana na Technicsie osiągały tę samą głośność w połowie potencjometra).

Zedytowałem odpowiedź, co myślisz o tym technicsie? Cena normalna czy okazyjna? Czy jeżeli mi nie śpieszno to się nie napalać?

EDIT: Zauważyłem, że Harman obsługuje piloty, którego niestety nie mam w zestawie :/ Czy każdy uniwersalny będzie działać? Mógłbyś coś poradzić? :)

Pilot hk 3250 znalazłem coś takiego 

https://allegro.pl/oferta/pilot-zamiennik-do-harman-kardon-hk-3250-nowy-9687558195 

Szczerze akurat tego modelu Technics SU-VS500 nigdy nie słyszałem. Ostatnio coś mi się obiło o uszy ale nie za bardzo grał modelu nie pamiętam! W sprawie napalania na audio czasem to się nie kończy zbyt dobrze! 

Jakim budżetem dysponujesz na sprzęt dla siebie?

Może @D-Art coś pomoże w tym temacie! 

Edytowano przez milk-monster

FuryMounta 1n proponuję Ci inne rozwiązanie jak stary Technics!

Jeżeli rzeczywiście czas nie goni! Dozbieraj na lepsze kolumny niż te APOLLO 250 do nich zakup SMSL Q5 PRO.

Nie musisz wydawać 10k żeby słuchać muzyki na dobrym poziomie!

https://allegro.pl/oferta/kolumny-monitory-canton-sp206-stereo-nowe-9507634354 

Edytowano przez milk-monster