Skocz do zawartości
stalowy

Dobór kolumn pod amplituner Denon AVR-X2600H lub AVR-X3600H

Recommended Posts

Witam serdecznie
Zwracam się do Was na forum o pomoc w doborze amplitunera i kolumn. Jestem laikiem w tym temacie, choć od jakiegoś czasu wczytuje się w internecie w te tematy jednak trudno to wszystko ogarnąć.
Moje założenia budżetowe to 5-10k, głównie sprzęt używany jako kino domowe, XBOX-gry [dzieciaki] ale też muzyki. Melomanem nie jestem, ale zależy mi na czystości głosu/ muzyka raczej spokojniejsza pop, country].

Wstępny wybór po zaczytywaniu się w temat padł na amplituner Denona AVR-X2600H lub AVR-X3600H, tak czytałem że ten drugi bardziej byłby uniwersalny pod muzykę a podpiąć końcówki mocy [chyba że coś  przekręciłem]. Chyba że lepszy wybór jest ten słabszy model a pod muzykę kupić oddzielnie wieże np DENON RCD-M41DAB lub Ceol N10. W którą stronę lepiej pójść?.  
Dodatkowy sprzęt do odtwarzania który na dzień dzisiejszy będzie podpięty to laptop, rzutnik, Xbox. W załączniku wysyłam zdjęcia salonu oraz fragment projektu z zaznaczonymi punktami wyjść kolumn tylnych [oraz mniej więcej podane wymiary salonu/powierzchnia] . Jeśli wybór w miarę byłby dobry tych powyższych amplitunerów, co polecalibyście pod nie z kolumn przy takim ustawieniu. System 5.1
Tylne kolumny raczej wiszące - niestety za kanapą niema jak wstawić, przód też trochę specyficzny ponieważ przy ekranie główne drzwi balkonowe i jest to miejsce najbardziej używane, chyba że przód też wiszące po obu stronach ekranu, lub podłogowe ale na szerokość szafki raczej byłyby blisko siebie / na dodatek na drodze prawej kolumny szafka i akwarium - też nie bardzo do ruszenia.

Z góry dziękuję za jakiejkolwiek podpowiedzi i nakierowanie w którą stronę iść [oczywiście wartość 10k podana jako max, nie chcę nie wiadomo nad stan kupować jak i tak nie byłoby to wykorzystane, jak można oszczędzić i sprzęt byłby w granicach 5k byłoby super.

Pozdrawiam Paweł

11709.jpg

11710.jpg

11706.jpg

4 godziny temu, seba3002 napisał:

A możesz zaznaczyć miejsca, w których chcesz postawić kolumny frontowe? 

w sumie kiepskie rozwiązanie w tym przypadku z ustawieniem. Mogą być tak jak na zdjęciu te stare [ale nie są w jednej płaszczyźnie] lub można je postawić przed szafką pod ekranową [szafka ma szerokość 125cm] /odkręciłbym bym drzwiczki i byłaby szafka jako otwarta/ . Do boku okna nie ma się tam jak zbliżyć z kolumnami ponieważ drzwi balkonowe otwierają się na ścianę/ekran dlatego w rogu nie ma szans.
Jeśli wchodziły by w grę [choć pewnie z jakością może być gorzej] aby przednie zrobić wiszące pod obu stronach ekranu to mamy tam szerokość pod kolumny max 20cm - i też głębokość musiała by być mała [ze względu na drzwi balkonowe]

W takim wypadku darowałbym sobie te 5.000 zł. Efekty będzie mierny a pieniądze można przeznaczyć na co innego. Chyba, że przeniesiesz ekran na przeciwległą ścianę. Aczkolwiek pokoj masz bardzo nieustawny i ja pomysłów sensownych nie mam. Pozdrawiam. 

No mega masz tam mało miejsca.

Moim zdaniem i fronty i tyły zagrają słabo.

Nadzieja w centralnym i subie. Serio.

Waskie kolumny jak ELAC F5.2 Ci spasują. Ale szału nie oczekuj.

Chyba że coś instalacyjnego? Naściennego?

18 godzin temu, seba3002 napisał:

W takim wypadku darowałbym sobie te 5.000 zł. Efekty będzie mierny a pieniądze można przeznaczyć na co innego. Chyba, że przeniesiesz ekran na przeciwległą ścianę. Aczkolwiek pokoj masz bardzo nieustawny i ja pomysłów sensownych nie mam. Pozdrawiam. 

Niestety ekran na drugą stronę odpada - musiałbym robić generalny remont z rozwalaniem sufitu podwieszanego i po drugiej stronie nie zmieściłbym kanapy oraz salon straciłby funkcjonalność codziennego użytkowania. 
Ale to już jest jakiś kierunek że szału nie będzie.Tak czy siak jakiś amplituner muszę kupić aby scalić na dzień dzisiejszy: projektor, Xboxa i laptopa z głośnikami. Zależy mi aby amplituner miał co najmniej dwa wyjścia HDMI [tak na przyszłość jak miałbym TV poza projektorem i ekranem] dlatego chyba poszedłbym Denona AVR-X2600H, chyba że coś innego polecicie do takiego ustawienia salonu.
Druga sprawa z kolumnami, bo jak i tak efektu nie będzie pytanie co dobrać do np tego Denona AVR-X2600H. Może to głupi pomysł, ale wynika z mojej niewiedzy - chyba ze na razie zostawić te stare kolumny tylko czy będą współgrały - są to ze starego zestawu Panasonica SC-PT250 [ z instrukcji parametry kolumn to: Moc wejściowa maks 125W, Ciśnienie akustyczne wejściowe 80dB/W, Impedancja 3 Ohm] jak i tak ma nie być szału to spróbować na nich lub coś innego dobrać.
Poradzicie jeszcze?

38 minut temu, S4Home napisał:

Chyba że coś instalacyjnego? Naściennego?

"instalacyjnego" - nie za bardzo rozumiem /bardzo początkujący w tym temacie jestem /
naścienne też wchodzi w grę, ale tak jak pisałem wcześniej -max szer to 20cm

Na twoim miejscu zlikwidowałbym szafkę z rybkami i przeniósłbym w inne miejsce. Ze względu na niewielką szerokość tradycyjne kolumny raczej nie wchodzą w rachubę a stare posiadane przez Ciebie bym sobie odpuścił. Zerknij na wąskie kolumny naścienne Klipscha z serii RP-240D i RP-140D, które zawiesisz na ścianie z tym że tyły powinny być za kanapą symetrycznie. Subwoofer możesz postawić obok kanapy np. Klipsch R-120SW. Przy takich kolumnach możesz swobodnie wejść w tańszy amplituner AVR-X2600 powinien spełnić wszystkie wymagania.

5 godzin temu, S4Home napisał:

Nadzieja w centralnym i subie. Serio.

Waskie kolumny jak ELAC F5.2 Ci spasują. Ale szału nie oczekuj.

w przypadku wyboru ELAC F5.2, to co polecacie wtedy jako centralny i sub, oraz co na tył? [pod amplituner denona AVR-X2600]

3 godziny temu, Q21 napisał:

Na twoim miejscu zlikwidowałbym szafkę z rybkami i przeniósłbym w inne miejsce. Ze względu na niewielką szerokość tradycyjne kolumny raczej nie wchodzą w rachubę a stare posiadane przez Ciebie bym sobie odpuścił. Zerknij na wąskie kolumny naścienne Klipscha z serii RP-240D i RP-140D, które zawiesisz na ścianie z tym że tyły powinny być za kanapą symetrycznie. Subwoofer możesz postawić obok kanapy np. Klipsch R-120SW. Przy takich kolumnach możesz swobodnie wejść w tańszy amplituner AVR-X2600 powinien spełnić wszystkie wymagania.

Tak już po pierwszych odpowiedziach w tym temacie zastanawiałem się nad likwidacją tej szafki i akwarium /tylko że wchodzi pełna likwidacja bo nie ma szans aby przestawić w inne miejsce / może za parę lat coś się zmieni i pomyślę.
tak się zastanawiam nad ściennymi głośnikami - trochę wizualnie może kiepsko wyglądać okablowanie pomimo jakiegokolwiek zamaskowania tym bardziej jak zwinięty będzie ekran. Tył jeśli chodzi aby były symetrycznie nad kanapą musiałby być bezprzewodowe. Bo rozumiem że taki zestaw był polecony plus sub https://glosniki-instalacyjne.pl/klipsch-rp-240d-rp-140d-kino-domowe-5-0-nascienne.html

ciężki ten mój przypadek, niestety nie miałem wpływu na projekt i budowę - tak zastałem.
Dzisiaj sobie jeszcze to pomierzę i przeanalizuje wizualnie.

17 godzin temu, stalowy napisał:

w przypadku wyboru ELAC F5.2, to co polecacie wtedy jako centralny i sub, oraz co na tył? [pod amplituner denona AVR-X2600]

mowiłem o komplecie ELAC. Z tej samej serii Debut 2.0

Ewentualnie pod Denona to małe nowe systemy Monitor audio Bronze 200 / FX / Center i sub.

Monitor audio zawsze dobrze zgrywał się z Denonem.