Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo ze streamerem


maxredaktor

Recommended Posts

Panowie

Mam od kilku lat amplituner kd Onkyo (tx-nr 636). Gra z frontami Wharfedale Diamond 9.5. W kinie domowym jest OK., czego nie mogę powiedzieć o stereo. Ponieważ od pewnego czasu proporcje co do  słuchania zmieniły się mocno na korzyść muzyki, a nie filmów, zaczęło mi to przeszkadzać. Ten model nie ma niestety wyjścia pre-out, postanowiłem więc odpocząć na jakiś czas od kina domowego i przestawić się na stereo. Zależy mi także na streamowaniu muzyki (ze Spotify i dysku sieciowego), zacząłem więc czytać prasę, Internet i fora w poszukiwaniu pasującego mi sprzętu. Budżet – tak w okolicy 5 - 6 tys., pokój ma 20 m2. Myślę o Cyrusie One Cast oraz ewentualnie Nadzie C368 (z modułem do streamu). Zastanawiałem się także nad Audiolabem 6000a Play, ale tu słyszałem niezbyt pochlebne opinie na temat działania DTS Play Fi (swoją drogę ciekawe, jak sprawdza się Google Home w Cyrusie).

Wpadł mi także w oko sprzęt firmy Advance Paris PlayStream A5. Ma on jednak dodatkowo tuner, którego specjalnie nie potrzebuję.

Chciałem jeszcze dodać, że nie chcę całkowicie rezygnować z kina domowego, i niedługo chciałbym zastąpić 636 amplitunerem, który ma wyjście pre-out (czyli np. 696, albo jakimś tańszym Marantzem).

Czy to sensowe wybory? Może są inne rozwiązania, o których nie pomyślałem?

Będę wdzięczny za podpowiedzi, zanim zacznę wypożyczaś sprzęt do odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

tak naprawdę jest wiele bardzo ciekawych urządzeń, które zapewnią Ci wysoka jakość dźwięku oraz pełną funkcjonalność. Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się wspomniany przez Ciebie Cyrus One Cast oraz Audiolab 6000A Play. Co do działania funkcji sieciowych DTS Play:Fi, to nie wiem jakie jest źródło niepochlebnych informacji, wielokrotnie korzystałem z tej platformy w Audiolab, korzystam także z niej w domu i nigdy nie miałem nawet najmniejszych problemów z prawidłowym działaniem. W podobnym budżecie jest jeszcze Marantz PM7000N, wspomniany Advance Acoustics lub troszeczkę droższy Primare I15 Prisma. To także warte zainteresowania urządzenia.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. Wszystkie powyższe urządzenia mamy fizycznie w salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Cyrus i Audiolab były pierwszymi urządzeniami, o których pomyślałem. Aplikację DTS Play Fi odradzał mi pracownik jednego z warszawskich salonów, niemniej jednak Audiolab też jeszcze nie skreślam. Tylko czy ten sprzęt jest już dostępny?

 

Ten Marantz też mi się podoba. Rozumiem, że można do niego podpiąć amplituner kina domowego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w google mozna iśc bo to rozwijane będzie.

a 6000n ok jest tańszy ale to nie będzie takie granie jak z Cyrusem. Moim zdaniem węższy Brytyjczyk gra lepiej.

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś wział na testy do kolegów ten wzmak i sprawdził czy jesteś zadowolony z obsługi i dźwięku a później przesiaść się na Cyrusa. Zobaczysz że gra lepiej ale czy różnica w cenie jest warta dopłacenia.

Na Cyrusa wynegocjujesz u nas dobrą cenę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubiłem czytać opis brzmienia sprzętu przez osoby, które nie miały z nim jakiejkolwiek styczności. W branży audio cena nie zawsze idzie w parze z jakością dźwięku i trzeba być świadomym. Najlepszym rozwiązaniem byłby odsłuch w salonie lub u siebie w domu. 
Jeśli chodzi o aplikację DTS Play Fi to nie ma z nią żadnego problemu, działa płynnie i wystarczy kilka minut aby się do niej przyzwyczaić, sam swojego czasu korzystałem z niej prywatnie ;)

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz omówienia warunków wypożyczenia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, S4Home napisał:

Czyli sądzicie że będzie grał inaczej? No to czemu nie zmieniono oznaczenia? No tak model 6000 został wypromowany i lepiej iśc na tym dalej. 8300 nie jest tak popularny.

Wolę nie pisać o takim samym brzmieniu, ponieważ podobna sytuacja miała miejsce z Cyrus One Cast, który według wielu specjalistów miał brzmieć dokładnie tak samo jak Cyrus One, a rzeczywistość pokazała zupełnie coś innego. Jak będziemy mieli na miejscu 6000a Play to na pewno porównamy go z 6000a. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wygrzebię swój wątek, bo po ostatnich odsłuchach sytuacja się z jednej strony wyklarowała, a z drugiej skomplikowała.  Mianowicie postanowiłem przy okazji wymienić także fronty (mam obecnie Warhfedale Diamond 9.5).

Przesłuchałem kilka opcji i jak na razie najbardziej podpasowały mi takie zestawienia:

– Cyrus One plus Node 2i oraz Audio Physic Classic 8 (słuchałem też z Fyne Audio 501 i Tannoy XT6, jednak niemieckie kolumny brzmieniowo najbardziej mi podeszły, choć 501 niedaleko od nich odbiegały);

– Marantz 7000N oraz Monitor Audio Silver 300 (tu słuchałem też z Focalami Chora 826 i też źle nie było, za to nie podeszły mi Dali Opticon 6, które też przez chwilę testowałem).

I mam w związku z tym pytanie: niedługo chciałbym też dokupić jakiś w miarę prosty amp do kina domowego, np. Marantza 1510 czy Onkyo 696. I rozumiem, że o ile jego podpięcie z Cyrusem i potem obsługa będzie mało skomplikowana, to z Marantzem 7000N będzie to bardziej upierdliwe? Czy jest w ogóle sens podpinać amplituner KD do tego Marantza?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrusa bezproblemowo połączysz z kinem domowym. Sam mam takie połączenie z marantzem nr1509. W przypadku marantza 7000n musiałbyś przepinać banany pomiędzy obydwoma urządzeniami bądź zastosować dzielnik napięcia. Zresztą wracając do Cyrusa i blusonda - sam mam taki zestaw i bardzo go sobie chwalę. Słuchałem też ostatnio marantza 7000n i wg mnie w porównaniu z Cyrusem dodaje on od siebie za dużo w zakresie najniższych częstotliwości. Ale może to tylko moje wrażenie 🙂. Pozdrawiam .

A możesz powiedzieć jakiej wielkości masz pomieszczenie i co nie podobało Ci się w dali opticonach ? 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, chłopaki. Tak coś czułem, że z tym Marantzem będzie więcej zachodu. Rozumiem, że podpięcie go do wejścia AUX nie do końca załatwi sprawę i przełącznik jest sensowniejszym wyjściem?

Seba, o połączeniu Cyrusa z Nodem pomyślałem m.in. dzięki Twoim postom, takie rozwiązanie wydaje mi się bardzo dobre. Zastanawiałem się jeszcze nad Ariesem mini, ale trudno go teraz dostać. A o następcy nic nie słychać na razie. Rozwiązanie z Cyrusem ma dla mnie tylko jeden minus, bo za bardzo nie wiem, jak do takiego zestawu podpiąć TV (optyk - RCA?) - chodzi o Netfliksa czy HBO GO.

Co do Dali Opticon, słuchałem po MA Silver 300 i Focalach 826, wszystkie kolumny były podpinane do Marantza 7000n i NADa C368 z BluOsem. Opticony wydały mi się mniej szczegółowe (umykały mi detale, które byłem w stanie wychwycić wcześniej). Takie miałem odczucie, choć może była to kwestia zmęczenia ucha.

Mój pokój odsłuchowy ma 20 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście opticonow nie słuchałem aczkolwiek sam mam dali mentor, które też na górze mają wstęgę i kopułkę co daje dźwięk raczej rozdzielczy i detaliczny. Ale racja - z focalami szans nie mają 🙂

Co do podłączenia tv. Jeśli planujesz zakup amplitunera to wszystkie sprzęty typu tv, konsola, odtwarzacz blu ray - podpinasz pod AMP. Jeśli natomiast nie planujesz amplitunera AV, pozostaje dokupić dac z wejściami cyfrowymi... bądź wybrać wzmacniacz, który takie wejścia posiada. Nie jestem dystrybutorem Cyrusa ale jako zadowolony użytkownik bardzo go polecam, nie zmiana to jednak faktu, że w podobnej cenie można znaleźć równie dobre wzmacniacze jak choćby wspomniany przez Ciebie nad, którego też miałem okazję kiedyś słuchać. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...