Skocz do zawartości

Kino domowe do 4000zł


GryfnyChop

Recommended Posts

Witam. Po dłuższym czasie używania oleda stwierdziłem, że to grzech oglądać tak dobry obraz wraz z dźwiękiem z wbudowanych głośników. Bardzo prosiłbym o pomoc w wyborze kina domowego do pomieszczenia 25m2. Interesuje mnie zestaw amplituner + kolumny 5.1. (Ewentualnie dokupienie suba w przyszłości w przypadku przekroczenia budżetu.) Ważna jest obsługa 4k HDR, Bluetooth. 90% to netflix, playstation, a 10% to muzyka.

W oko wpadł mi zestaw denon avr x550bt oraz kolumny Jamo S 809 HCS, ale z tego co wyczytałem to większość nie poleca tych kolumn. Tak samo przeglądałem Wilsony 5.0 MOVIX, gdzie z dodatkowym subem zmieściłbym się w budżecie. Niestety, nie posiadam wiedzy na ten temat, więc wybiorę sprzęt uważany za najlepszy w tej cenie przez użytkowników tego forum. Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

We wspomnianym przez Ciebie budżecie, może Ci zaproponować jeden z pierwszych zestawów spośród naszej oferty. Nie ma w nim subwoofera, bo w 25m2 może się okazać nie potrzebny, więc na początek rozpocznij od dwóch nie dużych kolumn podłogowych i trzech mniejszych głośników do surround i centralnego.

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-v485-nota-550-x-nota-740-x-nota-240-x.html

Yamaha RXV 485 + Indiana Line Nota 550X + Nota 740X + Nota 240X 

Amplituner będzie wyposażony we wszystkie potrzebne rzeczy. Poczynając od funkcji sieciowe (obsługa bluetooth, Tidal, Spotify, Wifi, Radio internetowe) po możliwość podłączenia

kilku źródeł analogowych i cyfrowych. Włoska marka Indiana Line, jest godną propozycją w tej cenie. Na żywo, wyglądają na znacznie droższe produkty, a niż są w rzeczywistości.

Zapraszamy Cię do odsłuchu takiej konfiguracji w naszych salonach Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I amplitunr mega bieda i kolumny. Nie idź w to połączenie.

485 + set nota 550 jest znacznie ciekawszy.

Nawet 485 + Heco Victa 702 czy Taga 606 V 3 + Magnat Sub 302A będa lepsze.

Sub jest niezbędnym elementem kina. Jeśli więc system nota przkeracza go bo musisz mieć suba to idź w modele Heco.

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RXV485 + Indiana Line Nota 550set to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wspomniane przez Ciebie Wilson Movie czy Jamo. Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejsze brzmienie to polecam Denon AVR-X1600H + Wilson Raptor 7 + 1 + Vocal, a w przyszłości koniecznie pomyśl o zakupie subwoofera, ponieważ to on robi robotę. Magnat 302a to potężny subwoofer ale nie posiadający kontroli i zwarcia. Zdecydowanie lepszą opcją byłby Klipsch R12SW. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że branża proponuje Notę, wiec prawdopodobnie pójdę w tę stronę jeżeli jest to najlepszy wybór. Jednakże mam dwa pytania. Prosiłbym o wytłumaczenie terminu dynamiczności. Co to znaczy, że raptory bedą bardziej dynamiczne? Prosiłbym rownież o polecenie suba do tego zestawu (nota + rxv485). Yamaha NSW 100/200 czy Klipsch R12SW

Pozdrawiam, Krzysztof

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...