Skocz do zawartości

Doradźcie co i jak :)


petroff

Recommended Posts

Hej

Czytam forum od kilku dni... :)

Na co dzień użytkuję całkiem niezłe słuchawki, więc apetyt na dźwięk mam, ale nie za wszelką cenę. 

Pomieszczenie 26m2 w "L", więc powierzchnia odsłuchowa realnie to mniej niż połowa z tego (10-13m2).

Rodzaj muzyki: Soul/R&B, Jazz, Classic, Pop.

Stopień zaawansowania jako audiofil: słuchawki (6/10), systemy nagłośnienia (1/10).

Na czym mi zależy: wifi, możliwość podłączenia TV. 

Odwiedziłem kilka salonów i wniosek mam jeden - moje słuchawki grają lepiej :)

Ale do rzeczy. Z tego co mi się udało odsłuchać w salonach: w kategorii cena/jakość po wysłuchaniu wielu zestawów wygrała... wieża Yamaha 670d. Śmiech? Nie sądzę, nie mam drewnianego ucha. Ale kolumny mogłyby być lepsze. Ale nie wiem jakie... 

W porównywalnej cenie, choć jednak zauważalnie drożej:

- Marantz Melody M-CR412 + Definitive Technology Demand D7 - NIE

- Denon N10 + Wilson Raptor1 - Nie, NIE

- Marantz Melody M-CR412 + Dali Oberon 1 ... 3 - Tak, ale...

Kolumny: ELAC B5.2 Debut 2.0 - naprawdę dobre. Z Yamaha MusicCast R-N303D - tak se... Z Yamaha MusicCast R-N602 lepiej, ale d... nie urwało. 

Jak widzicie, nie znam się na hajfajach i proszę o pomoc, doświadczenie słabe. 

Budżet: co warto do 3500 zł nowe, 2500 zł używane...

 

   

 

 

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam 

Yamaha PianoCraft MCR-N670D na TAK wcale się nie dziwię ten zestaw jest naprawdę OK!!

Ale od czasu jak użytkuję SMSL Q5 PRO polecam go każdemu z pełną świadomością!!!! Warunek do niego dobrej klasy kolumny np KEF Q350, KEF LS50 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/458-kef-ls50

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest o Twoich słuchawkach, ale jest tak chaotyczny, że odechciewa się doradzać. Nie napiszesz, jakiego brzmienia oczekujesz na przykład.
To samo tyczy się budżetu: 3500 na nowe, 2500 na używane....(?)  to nie lepiej wydać 3500 na używkę i cieszyć się lepszym brzmieniem? 
Nie do końca rozumiem Twój tok myślenia.

Nie wiem, jeśli nie zadowala Cię brzmienie amplitunera, to postaw na integrę.

Poza tym porównujesz brzmienie słuchawek do brzmienia kolumn... ech.. może w takim razie przy nich pozostań?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kacper.kaps napisał:

Może nie jest o Twoich słuchawkach, ale jest tak chaotyczny, że odechciewa się doradzać. Nie napiszesz, jakiego brzmienia oczekujesz na przykład.
To samo tyczy się budżetu: 3500 na nowe, 2500 na używane....(?)  to nie lepiej wydać 3500 na używkę i cieszyć się lepszym brzmieniem? 
Nie do końca rozumiem Twój tok myślenia.

Nie wiem, jeśli nie zadowala Cię brzmienie amplitunera, to postaw na integrę.

Poza tym porównujesz brzmienie słuchawek do brzmienia kolumn... ech.. może w takim razie przy nich pozostań?

Nie porównuję , to fakt. 

Napisałem o brzmieniu, ale nie wprost. Budżet: na nowe jestem w stanie wydać więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś w tym przedziale uzyskać najwyższą jakość brzmienie to proponuję wziąć pod uwagę filigranowy wzmacniacz Topping MX3 + Pylon Audio Diamond Monitor jeśli preferujesz cieplejszy charakter brzmienia z mocną podstawą basową. Alternatywą dla Pylonów mogą być Polk Audio S20e, które zagrają detaliczniej. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych pytań :)

Tak, zależy mi na muzie z platform steamingowych. 

Nie 26m2, tylko pół z tego, efektywnie.

Brzmienie - napisałem jakie zestawy (z półki) w tym budżecie grały miło dla mojego ucha, a jakie nie, więc nie wiem, co mogę do tego dodać. 

Nowe wzmacniacze z wifi (z CD bądź nie) wydają mi się na dziś drogie (a nie wiem, czy są tak dobre jak o połowę tańsze, ale starsze, bez whifi), więc zastanawiam się, czy poza gotowym mini systemem jest jakaś alternatywa typu DAC + wzmak + kolumny. Fajnie jakby się tym dało sterować z telefonu. 

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kubad napisał:

A myślałeś np nad rozdzieleniem amplitunera i zastosowaniem wzmacniacz i dodatkowo odtwarzacza sieciowego. Czy wszystko musi być w jednym urządzeniu? 

Tak, może być rozdzielone. Przy okazji jak wepnę do Onkyo A-9010 chromcasta to dzwięk pójdzie z przetwornika Onkyo, a za pośrednictwem chromą będę mógł wybrać utwór na Tidalu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, petroff napisał:

Ok, to klaruje się tu jakaś pierwsza opcja, czy możecie mi podać cały zestaw jak to widzicie? 

- SMSL Q5 PR + ELAC B6.2 + kable? 

Sam sobie przeczysz tym stwierdzeniem?

 

2 minuty temu, petroff napisał:

To dla mnie nowość, nie wiem, czy mi spodoba. 

Ok 😉 kable zwykłe miedziaki OFC na początek wystarczą.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Elac są spoko. Ale nadal twierdzę, że SMSL czy Topping mogą być za słabe. Dużym plusem jest ich cena i możliwości.

Kable robisz samemu, kupujesz przez allegro kabel głośnikowy na metry np. 2,5mm przekrój, ważne by była to miedź OFC (około 10zł metr), do tego 8 szt. wytyków bananowych (około 40zł). Za stówkę masz kable, którym nic nie brakuje i widzisz z czego są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...