Skocz do zawartości

Doradźcie co i jak :)


petroff

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o używane to Nad 356 jest bardzo dobrym pomysłem. Dużo ich na rynku wtórnym i za 1.5k idzie złapać. Jednak wtedy warto by zrobić przegląd.

Najtaniej wychodzi Chromecast po minijack, ale szału nigdy nie będzie. Wtedy można go użyć jako transport i dokupić jakiś DAC, ale to kolejne około 500zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi posłuchać takiego zestawu: Elac Debut B5.2 z Yamaha MusicCast R-N303D, brzmi to całkiem dobrze, ale mam wrażanie, że wzmak jest w tym zestawie dużo słabszy od kolumn, bo ogólnie spodziewałem się lepszych wrażeń. 

Czy doradzacie w zamian? Budżet na wzmak to +1500  nowy / używany. Zależy mi na muzyce z tidala. Czy jest jakiś budżetowy wzmak na początek? Wolę teraz kupić nowe kolumny niż wzmak. Jak to widzicie do tych kolumn? Zależałoby mi aby cały zestaw grał dość miekko i dobrze na niewielkiej głośności. 

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home a jak oceniasz Chromecast Audio?

Mam Audiolaba 6000a i podaję muzę z kompa do niego przez BT i zastanawiam się, czy będzie zauważalna różnica w dźwięku, jakbym podpiął Chromecasta.

Chwilowo szkoda mi funduszy na lepszy streamer, bo dopiero co wymieniłem cały zestaw, więc zastanawiam się, czy lepiej zostać przy BT dopóki nie wezmę czegoś lepszego, czy Chromecast jako tymczasowe rozwiązanie zrobi robotę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, petroff napisał:

Udało mi posłuchać takiego zestawu: Elac Debut B5.2 z Yamaha MusicCast R-N303D, brzmi to całkiem dobrze, ale mam wrażanie, że wzmak jest w tym zestawie dużo słabszy od kolumn, bo ogólnie spodziewałem się lepszych wrażeń. 

Czy doradzacie w zamian? Budżet na wzmak to +1500  nowy / używany. Zależy mi na muzyce z tidala. Czy jest jakiś budżetowy wzmak na początek? Wolę teraz kupić nowe kolumny niż wzmak. Jak to widzicie do tych kolumn? Zależałoby mi aby cały zestaw grał dość miekko i dobrze na niewielkiej głośności. 

Zdecydowanie z elektroniką można pójść w górę kolumny pokażą więcej, dodatkowo lepiej jakbyś poszedł w model b6.2 przy tej powierzchni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę tak, że jak ci kilka osób mówi, że dla Ciebie najlepszy będzie opel astra !!!!!!!!!!!!!!!! (te wykrzykniki nie są przypadkowe),

to się zastanawiasz, czy naprawdę nie ma żadnych alternatyw...? :) Użytkowników opli serdecznie przepraszam, nic do nich nie mam.

A poważnie, to chyba wolałbym mieć klasyczny wzmacniacz. Tak, wiem, SMSL to też wzmacniacz. 

BTW. Wczoraj słuchałem Elac Debut B6.2 i tym razem nie w zestawie z Yamahą 303 - inna BAJKA... Ale wzmak był drogi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, petroff napisał:

To jest trochę tak, że jak ci kilka osób mówi, że dla Ciebie najlepszy będzie opel astra !!!!!!!!!!!!!!!! (te wykrzykniki nie są przypadkowe),

to się zastanawiasz, czy naprawdę nie ma żadnych alternatyw...? :) Użytkowników opli serdecznie przepraszam, nic do nich nie mam.

A poważnie, to chyba wolałbym mieć klasyczny wzmacniacz. Tak, wiem, SMSL to też wzmacniacz. 

BTW. Wczoraj słuchałem Elac Debut B6.2 i tym razem nie w zestawie z Yamahą 303 - inna BAJKA... Ale wzmak był drogi. 

Jak ma być tanio i niezawodnie to może być jeszcze legendarny W124 2.0 diesel z spalaniem ok 5l/100km. Można kupić i z klimą a nawet i w automacie. Cego więcej chcieć. 

Zatem można czegoś poszukać z złotej ery audio np jakiś Pionek z lat 70 tych. Gra i to nawet jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak w szkole!

 Robią chyba wszystko do Audio wujek GOOGLE ci podpowie!! Przesłuchaj jeszcze parę zestawów i opisz swoje wrażenia inaczej się nie da!!!!

Ja wysiadam z tego wózka nara 😎

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, petroff napisał:

o jest trochę tak, że jak ci kilka osób mówi, że dla Ciebie najlepszy będzie opel astra !!!!!!!!!!!!!!!! (te wykrzykniki nie są przypadkowe),

to się zastanawiasz, czy naprawdę nie ma żadnych alternatyw...? 

To ciekawe że tak mówisz. Bo jest tu na forum branża która powiela w każdym poście jeden konkretny model wzmacniacza. I powiem Ci że wszyscy się nabierają.

 

10 godzin temu, petroff napisał:

Dobra, co wiecie o Argon Audio? 

Ja nie znam, czy to taki Teufel?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

49 minut temu, S4Home napisał:

Ja nie znam, czy to taki Teufel?

https://argonaudio.com/products/sa1

Chyba bliżej... NAD z tego co czytałem (podzespoły) 

10 godzin temu, milk-monster napisał:

Normalnie jak w szkole!

 Robią chyba wszystko do Audio wujek GOOGLE ci podpowie!! Przesłuchaj jeszcze parę zestawów i opisz swoje wrażenia inaczej się nie da!!!!

Ja wysiadam z tego wózka nara 😎

Dziękuję, że przeszedłeś dalej :)

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno poszedłem dalej!! To ty zatrzymałeś się w miejscu i długo nie ruszysz z tym Argon Audio wręcz się cofasz!! 

Trzeba docenić że ktoś poświęca swój czas i chcę tobie pomóc, na posty też wypadałoby odpowiadać!! 

PS.

Na koniec taka mała sugestia!! Najlepiej wypożyczyć sprzęt i słuchać u siebie 😉 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...