Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 4,5k


navy

Recommended Posts

Witam Forumowiczów!

Szukam zestawu stereo do salonu z aneksem kuchennym ok. 25m2. Z uwagi na ograniczenia szafki RTV, głośniki muszą być podstawkowe, a amplituner musi być w wersji slim (półka na której będzie stał sprzęt ma tylko 14 cm wysokości). Inaczej zostaje mi soundbar ;)

Budżet w granicach 4k – 4,5k PLN. Proporcje: muzyka 60% - filmy 40%. Chciałbym kupić sprzęt nowy.

Z uwagi na fakt, że chciałbym w niedalekiej przyszłości rozbudować stereo do pełnego kina domowego, myślałem nad amplitunerem Yamaha RX-S602. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że wybór amplitunera AV nie jest preferowanym rozwiązaniem przy zestawie stereo.

Zastanawiam się nad głośnikami, które będą dobrze współpracowały z tym sprzętem w relacji jakość/cena. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na dwa monitory to max. 2k PLN – tak aby razem z amplitunerem zmieścić się w podanym wyżej limicie.

Generalnie chciałbym aby głośniki miały dość dobry bas – zestaw będzie bez subwoofera na początku i trochę się obawiam, że może mi brakować niskich tonów podczas oglądania filmów.

Z góry dziękuję za wszelkie rekomendacje i uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jak ustawić w ogóle pełny zestaw kina? Jak już z frontami masz problem. A sub? Porządne fronty to podstawa czegokolwiek. A kino złożone z tylko kolumn podstawkowych, jest mocno dyskusyjne.

Tylko że w kinie najważniejszy właśnie jest subwoofer. On daje największy efekt i oczywiście dynamika.

Nawet w kinie: dobre stereo plus sub >> nieprzemyślany zestaw KD

Żeby nie brakło basu to Heco Aurora 700 i do tego może Yamaha RN402.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się kolego wpakowałeś.

Bo z modeli SLIM nie ma fajnego wyboru w stereo.

RXS 602 jest ok ale to jednak amplkituner AV i jeśli nie będziesz chciał mieć i rozwijac do kina to nie polecam.

Chyba jesteś skazany na Marantza NR 1200.

On gra dośc jasno lubi pofolgować w tym zakresie.

I monitory do 24m. W tym budżecie i do Marantza z dobrym basem :/ Hmmm ciężko będzie.

Magnat Humidor, KEF Q350 , ELAC B6.2

Chyba że całkiem minimalistyczny wzmak jak Topping MX3 czy modele SMSL? Wówczas do tego dobierzemy większe monitory. Co Ty na to? Monitor Audio Silver 100

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim musisz zastanowić się czy w przyszłości będziesz chciał rozbudować system np. Do 5.1. Jeśli nie to lepszym rozwiązaniem byłby Marantz NR1200 czy Audiolab 6000a. Jeśli planowałbyś w przyszłości rozbudowę to z wersji slim chyba faktycznie zostaje Ci wyłącznie Yamaha RX S602. Dobrymi monitrami byłyby Kef Q350, które zapewnią przestrzenne brzmienie z dobrą podstawą basową i czystą górą. Alternatywą mogą być muzykalniejsze Q-Acoustic 3020i czy Heco Aurora 300. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz ustalenia więcej szczegółów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, navy napisał:

Z uwagi na ograniczenia szafki RTV, głośniki muszą być podstawkowe, a amplituner musi być w wersji slim (półka na której będzie stał sprzęt ma tylko 14 cm wysokości).

 

Za mało miejsca, aby stał tam amplituner ponieważ potrzebna jest wentylacja. Możesz go postawić na szafce, a nie w szafce i wtedy będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

No to się kolego wpakowałeś.

Bo z modeli SLIM nie ma fajnego wyboru w stereo.

RXS 602 jest ok ale to jednak amplkituner AV i jeśli nie będziesz chciał mieć i rozwijac do kina to nie polecam.

Chyba jesteś skazany na Marantza NR 1200.

On gra dośc jasno lubi pofolgować w tym zakresie.

I monitory do 24m. W tym budżecie i do Marantza z dobrym basem :/ Hmmm ciężko będzie.

Magnat Humidor, KEF Q350 , ELAC B6.2

Chyba że całkiem minimalistyczny wzmak jak Topping MX3 czy modele SMSL? Wówczas do tego dobierzemy większe monitory. Co Ty na to? Monitor Audio Silver 100

Zapraszam po wyceny.

 

10 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Przede wszystkim musisz zastanowić się czy w przyszłości będziesz chciał rozbudować system np. Do 5.1. Jeśli nie to lepszym rozwiązaniem byłby Marantz NR1200 czy Audiolab 6000a. Jeśli planowałbyś w przyszłości rozbudowę to z wersji slim chyba faktycznie zostaje Ci wyłącznie Yamaha RX S602. Dobrymi monitrami byłyby Kef Q350, które zapewnią przestrzenne brzmienie z dobrą podstawą basową i czystą górą. Alternatywą mogą być muzykalniejsze Q-Acoustic 3020i czy Heco Aurora 300. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz ustalenia więcej szczegółów. 

Dzięki Panowie. W kontekście KD problem będę miał tylko z frontami - z tyłu jakoś dam radę. Ale tak jak napisałem wyżej, nie od razu - dlatego pytanie, zakładając że wziąłbym KEFy Q350 to czy duża różnica będzie na niekorzyść Yamahy w zestawieniu z Marantzem w stereo?

 

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Za mało miejsca, aby stał tam amplituner ponieważ potrzebna jest wentylacja. Możesz go postawić na szafce, a nie w szafce i wtedy będzie ok.

3 cm to będzie zbyt mało? Yamaha i Marantz maja po 11 cm wysokości.

 

1 godzinę temu, milk-monster napisał:

Witam 

@navy Możesz wstawić zdjęcia miejsca odsłuchowego?

Przesyłam wizualizację, oczywiście nie ma tam tego soundbara plus telewizor jest trochę szerszy po bokach. Zaznaczyłem krytyczne wymiary.

 

IMG_9999.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze że chcesz białe kolumny? 

Pasuje SMSL Q5 ale to wzmacniacz nie AMLITUNER do kina! 

ONKYO TX-L50 jemu też będzie troszkę ciepło ☹️

Wymiary (S x W x G)435 x 70 x 325.5 mm  

To jak w końcu STEREO czy KD?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to kolega musi ustalić czy chce typowy zestaw kinowy. Bo to zawsze problem z jego ustawieniem. 

A wzmacniacz stereo zazwyczaj będzie lepiej grał niż ten kinowy. Zwłaszcza jeśli piszesz, że jednak ważniejsza będzie muzyka niż film. Ja bym Ci polecał klasyczne stereo plus sub. W muzyce zdecydowanie lepiej, a i w kinie wystraczy.

Nie wiem, czy do kina Kef Q350 jest dobrym pomysłem. Nie zapewni on dynamiki wymaganej przy kinie.

Edytowano przez DudasDudek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam jest za mało wysokości i dla wersji slim. To prawda.

RSX się tak nie grzee i w stereo nie odstaje od NR 1200 wiec akurat z tych dwóch gdzie nie wiesz czy nie będziesz jeszcze rozbudowywał, może być lepsza opcją.

Ale chyba takie Toppingi czy SMSL jako wzmacniacze w klasie D będą tu lepsze.

 Na suba masz miejsce gdzieś z tyłu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, navy napisał:

Dzięki Panowie. W kontekście KD problem będę miał tylko z frontami - z tyłu jakoś dam radę. Ale tak jak napisałem wyżej, nie od razu - dlatego pytanie, zakładając że wziąłbym KEFy Q350 to czy duża różnica będzie na niekorzyść Yamahy w zestawieniu z Marantzem w stereo?

Różnica nie będzie tak duża ale słyszalna. Jeśli muzyka będzie tak na prawdę tłem to Yamaha spokojnie się sprawdzi i będzie zdecydowanie bardziej funkcjonalna. Kef Q350 to bardzo udane monitory o przestrzennym brzmieniu z mocnym i dobrze kontrolowanym basem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, milk-monster napisał:

ONKYO TX-L50 jemu też będzie troszkę ciepło ☹️

Wymiary (S x W x G)435 x 70 x 325.5 mm  

To jak w końcu STEREO czy KD?

 

15 godzin temu, lysyrafal napisał:

Zdecydowanie za mało wysokości i głębokości też jak widać na załączonym obrazku. Ja bym to postawił na szafce i po problemie, ale zrobisz jak chcesz.

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

No tam jest za mało wysokości i dla wersji slim. To prawda.

RSX się tak nie grzee i w stereo nie odstaje od NR 1200 wiec akurat z tych dwóch gdzie nie wiesz czy nie będziesz jeszcze rozbudowywał, może być lepsza opcją.

 

Ile według Was powinno być minimalnie odstępu żeby amplituner miał "komfort termiczny"? Zakładając że przerzucę konsolę na szafkę (wizualnie będzie lepiej wyglądać konsola z dwoma kablami z tyłu niż amplituner z kilkunastoma) to jestem w stanie przerzucić półkę rozdzielającą o jakieś max 2 cm do góry - wtedy będzie 16 cm na amplituner (czyli 5 cm luzu przy RX-S602).

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ale chyba takie Toppingi czy SMSL jako wzmacniacze w klasie D będą tu lepsze.

 Na suba masz miejsce gdzieś z tyłu?

Wolałbym mieć amplituner z funkcjami sieciowymi oraz z HDMI - chciałbym wszystko (TV, konsola, dekoder) mieć w maksymalnie uproszczony sposób połączone.

Edytowano przez navy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, navy napisał:

Wolałbym mieć amplituner z funkcjami sieciowymi oraz z HDMI - chciałbym wszystko (TV, konsola, dekoder) mieć w maksymalnie uproszczony sposób połączone

SMSL Q5 PRO 

61lvEqlH2yL._AC_SX466_.jpg 

TOPPING MX3 

 

6cd15c01_cc58_4af6_bb96_5573c0dd09d9.jpg 

Chyba wszystko podłączysz  🤔

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lysyrafal napisał:

Zdecydowanie za mało wysokości i głębokości też jak widać na załączonym obrazku. Ja bym to postawił na szafce i po problemie, ale zrobisz jak chcesz.

Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie zamiast kombinować ze slimami itd. stawiasz na szafce i masz pewność że nie ugotujesz dzięki temu amplitunera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...