Skocz do zawartości

Podłączenie plazmy Panasonic do głośnika B&O 7.2


Recommended Posts

Dzień dobry, witam forumowiczów :)

To mój pierwszy post tutaj, gdyż temat też dość ciekawy.

Mój wójek dostał w ostatnim czasie plazmę Panasonic TH-50PH9 - sprzęt przyjechał z anglii i jak się okazuje to jest monitor (wyświetlacz) a nie telewizor (żadnych wejść antenowych). 

Do tego dostał sprzęt BeoLab 7.2 - wyglądający jak soundbar, głośnik fronowy całkiem masywny i najwidoczniej nie najnowszy, bo zamiast złącz optycznych, czy hdmi - jest tzw. powerlink z tego co ustaliłem. Było napisane "CONNECTIONS: Power Link (one) Mains (one input, one output)" tylko w sumie nie wiem ocb.

f9b4f8f8d5122.png

 

 

86c1a002e0ca3.png

 

eb78346680d57.png

Instrukcja do tego wyświetlacza tutaj: https://datasheetspdf.com/pdf-file/608674/Panasonic/TH-50PH9/1 (stąd też wziąłem te zdjęcia podłączeń)

 

wnioskuję więc, że prawdopodobnie wystarczy taki kabel:

minijack-to-beolab-2-7-10-2500-powered-t

 

Ale może ktoś coś doradzi, albo upewni w wyborze, albo wyprowadzi z błędu? :)

 

dodam jeszcze taki komentarz znaleziony na anglojęzycznym forum:

"

The only way to connect the Beolab 7-2 speaker directly to your non-B&O TV is to use the headphone socket on the TV, as this is the only socket where the volume of the sound can be controlled.  Your Beolab 7-2 speaker needs a special powered cable to generate the trigger signals that would normally be sent from a B&O television (please note that the speaker also requires its mains power cord):-

http://soundsheavenly.com/line-in-connection/102--trigger-trs-.html

"

wójek dostał ten głośnik bez żadnego okablowania, jedyne co ma to zwykły kabel dwupinowy (z jakiegoś radia) do zasilania:

cl-97-600px1.jpg

 

Ale złącza w głośniku są takie:

7936a45219f31.png

 

to wejście po prawej, to co? dodatkowe jeszcze zasilanie?

Jakie kable potrzebuje, aby to wszystko połączyć i zasilić? :) 

Edytowano przez Solelyrose*
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...