Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym zmodernizować całkiem sprzęt, pozbyć się tej badziewnej karty dźwiękowej Asus Xonar Phoebus Solo i już tych starych głośników Creative Inspire A200 2.1

Z kartą zaczęły się dziać problemy, szumy w słuchawkach i głośnikach. Prawa słuchawka i prawy głośnik grają ciszej o jakieś 10%

Pierwsza moja karta dźwiękowa, nie znam się na tym więc myślałem, że to będzie wystarczający wybór ale jednak nie.

Szukam jakiś układów zewnętrznych tym razem, żeby wyeliminować już wkładanie czegokolwiek do kompa bo czytałem, że jakieś szumy, zakłócenia mogą być spowodowane właśnie innymi podzespołami.

Wiem, że są jakieś DAC, wzmacniacze itd ale nie mam pojęcia co wybrać odpowiedniego.

Może powiem pod co miało by to być.

Chciałbym móc to podłączyć pod PC i konsole raczej jedną. W konsoli chodzi mi głównie o to żebym mógł grać na głośnikach więc ewentualnie abym mógł podłączyć to do TV/Monitora z którego by leciał sygnał z konsoli.

Słuchawek używam zwykłych dokanałówek bo w innych po prostu nie mogę wytrzymać jakiś nausznych/wokółusznych. Niebawem sobie kupie jakieś porządne dokanałówki.

No i głośniki. Nie wiem jakie konstrukcje miałbym wybrać bo są pasywne, aktywne, 2.0, 2.1 słyszałem, że 2.1 to badziewie bo kupuje jakiś subwoofer pierdziawke.😐

Czy coś da się znaleźć odpowiedniego? Budżet gdyby ktoś miał pod to szukać to w sumie nie wiem ile kosztuje dobry DAC czy coś i ile mogą kosztować dobre głośniki ale sądzę, że jak dałem za Xonara z 500zł to czy do 1500zł kupię już coś porządniejszego?

I głośniki ok. 500zł ale możecie podać jakieś droższe propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...