Skocz do zawartości

zestaw audio do 3500


nibiru

Recommended Posts

Witam!

Poszukuję zestawu audio do salonu (około 20 m kw.), najchętniej z kolumnami podłogowymi. Muzyka zróżnicowana, bo gusta muzyczne w domu różne, ale dominuje rock/metal i muzyka klasyczna. Wstępne rozeznanie sprawiło, że zwróciłem uwagę na opisy kilku modeli amplitunerów: Yamaha R-N602, Onkyo 8250, Denon 800.
Proszę o podpowiedź jaki zestaw (amplituner + kolumny) można było skompletować w przedziale do 3500 zł.

Pozdrawiam,
Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy chcesz amplituner z siecią czyli źrodłem od razu czy wzmacniacz i do tego musismy dobrac jeszcze źródło?

Nowe?

Yamaha RN 602 + Melodika BL 40 MKIII lub Indiana Line Tesi 561.

Ewentualnie tańszy wzmacniacz jak Topping MX 3 + sieć Yamaha WXAD 10 i KEF Q350 czy mocniejsze i żywsze Monitor audio Bronze 100.

Zapraszam na odsłuch i po porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W przypadku 20m2 warto postawić na kolumny podłogowe i zważywszy na Twoje preferencje brzmieniowe dobrym rozwiązaniem byłaby dynamicznie brzmiąca Yamaha RN602 + Pylon Audio Pearl 25. Yamaha RN602 będzie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem pod względem brzmienia i dodatkowo zyskujesz najbardziej dopracowaną aplikację MusicCast. 
Alternatywą może być mały i niepozorny Topping MX3 + Audio Pro Link 1 + Pylon Audio Sapphire 23. Zyskasz dynamiczne brzmienie z mocną podstawą basową oraz rewelacyjną przestrzennością. Topping pomimo małych rozmiarów brzmi jak pełnowymiarowy wzmacniacz i warto samemu się o tym przekonać. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Stawiam na rozwiązania sieciowe, aby inni użytkownicy w domu mogli także korzystać z zestawu, zwłaszcza z zasobów internetowych. Zakładam rozwijanie tego zestawu o inne urządzenia (CD, gramofon), więc nie wiem czy ten mały Topping jest w tym przypadku odpowiedni (choć może dlatego, że wcześniej go widziałem).

Czy urządzenia maja być nowe? Mam złe doświadczenia ze sprzętem używanym, więc do tej opcji skłaniam się niechętnie.

Z obu wypowiedzi wynika, że Yamaha króluje. Pozostałe amplitunery przepadły? :)

I jak jest z dostępnością? Udałoby nam się dopiąć zakupy, aby dostawa była na początku października?

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, nibiru napisał:

Poszukuję zestawu audio do salonu (około 20 m kw.), najchętniej z kolumnami podłogowymi. Muzyka zróżnicowana, bo gusta muzyczne w domu różne, ale dominuje rock/metal i muzyka klasyczna. Wstępne rozeznanie sprawiło, że zwróciłem uwagę na opisy kilku modeli amplitunerów: Onkyo 8250,

Z tym amplitunerem kolumny Tannoy Mercury 7.4 i w zestawie powinieneś zmieścić się w budżecie po negocjacjach. Będzie to połączenie spokojniejsze i bardziej szczegółowe.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...