Skocz do zawartości

Wzmacniacz + kolumny do gramofonu


Recommended Posts

Cześć! Jestem na końcowym etapie urządzania mieszkania w Poznaniu i pora na sprzęt grający do salonu ;) Mam gramofon Technics SL Q300 i chciałabym dobrać do niego wzmacniacz i kolumny - nic przesadnie wyszukanego, zależy mi na ładnym, czystym dźwięku nawet przy niższej głośności (wolę żyć dobrze z sąsiadami :D). To, czy sprzęt będzie nowy czy używany nie gra zbyt wielkiej roli, ale jeśli używany, to ważne, żeby kolumny były w dobrym stanie wizualnym.

Co do wymagań - nie wiem, czy to wszystko wykonalne, dlatego radzę się specjalistów, ale poza gramofonem chciałabym podłączyć także telewizor (aplikacje typu Netflix, HBO GO, dekoder TV cyfrowej i Playstation 4). Priorytetem jest słuchanie muzyki i jeśli chodzi o oglądanie filmów, to nie zależy mi na niewiadomo jakim stereo, raczej o niewielką poprawę jakości dźwięku.

Nie zależy mi na radiu internetowym/Spotify, bo mam aplikacje Tune In i Spotify w TV i wolałabym korzystać z nich w ten sposób. W poprzednim lokum miałam zestaw Pioneer SX-N30 DAB + odtwarzacz CD, także Pioneera i korzystanie z powyższych aplikacji było, przyznam, dość upierdliwe (niewygodna obsługa, długi czas łączenia, połączenie ze Spotify się zrywało itp.). Bardziej odpowiadałby mi wzmacniacz z wbudowanym odtwarzaczem CD, bez tych wszystkich funkcji internetowych (które przejąłby telewizor).

W linku bardzo uproszczony plan pokoju - https://ibb.co/k4MFwyB wymiary 5x4, na szaro jest kanapa, a na czerwono szafka RTV (2m). Kolumny będą na podłodze, nie zmieszczą się na szafce. Jeśli chodzi o cenę, to jestem dość elastyczna, ale powiedzmy, że chcę wydać 5000zł. Nie planuję dalszej rozbudowy sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolego @winter, przede wszystkim powinieneś zmienić dział na stereo. Ty potrzebujesz amplituner stereo, bądź też wzmacniacza, który będzie miał co najmniej dwa wejścia optyczne, żeby podłączyć wszystkie wymienione urządzenia. No i rodzi się kolejne pytanie - czy ten gramofon to krok w kierunku obecnej mody na winyle, czy też posiadasz bogatą kolekcję płyt ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...