Skocz do zawartości

Jakie stereo lepsze? yamaha mcr-n670d vs marantz mcr612+oberon 3


coldmanns

Recommended Posts

Witam wszystkich,

jako że jest to mój pierwszy wpis, to pragnę wszystkich gorąco przywitać.

A teraz do sedna.

Waham się pomiędzy zakupem dwóch zestawów:
1. Yamaha mcr-n670d
2. Marantz mcr612 + dali oberon 3

Który zestaw według waszego doświadczenia jest lepszą opcją?

Do czego ma służyć?

Słuchanie płyt CD - mam pokaźną kolekcję, spotify, netflix, bluetooth.
Gust muzyczny, to muzyka klasyczna, spokojna, ale lubię też nowoczesne brzmienia, jezz, soul, dobry klasyczny rock.

Pomieszczenie: 23m2 (dywan na całej powierzchni, skórzany narożnik, drewniane meble (nie wiem czy ma to znaczenie ale wolę napisać).

Głośniki muszą stać między półkami na podstawach. Odległość głośnika od ściany z tyłu: 10 cm.

Jakie jest Wasze zdanie?

A może inna opcja?

Dodam, że spodobały mi się powyższe zestawy ze względu ma dość małe rozmiary, a miejsca na półce pod telewizorem nie chcę zbytnio zajmować sprzętem (inna lokalizacja wzmacniacza wchodzi w grę, ale będę w związku z tym miał kilka pytań później jeśli taka opcja będzie wchodziła w grę.).

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie zainteresowanie moim problemem i ewentualne odpowiedzi.

Łączę pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Marantz MCR612 w połączeniu z Dali Oberon 3 powinno przypaść Ci do gustu oferując brzmienie muzykalne z bliższym środkiem. W przypadku Yamahy MCR670d warto wziąć pod uwagę również cieplej brzmiące kolumny i tutaj Q-Acoustic 3030i byłyby dobrym wyborem. 
Jeśli miałbyś tylko możliwość to warto zwrócić uwagę na system dzielony taki jak Audiolab 6000a + 6000CDT + Q Acoustic 3030i. Wszystko zależy od zakładanego budżetu. 
W takim pomieszczeniu optymalnym rozwiązaniem byłyby kolumny podłogowe ale rozumiem, że nie ma na nie miejsca? Jeśli nie to zarówno Dali Oberon 3 jak i Q-Acoustic 3030i będą dobrym rozwiązaniem.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.

Jeśli chodzi o miejsce na kolumny, to podłogowe również wchodzą w grę 🙂

Co do budżetu, to chciałbym przeznaczyć maksymalnie 5500 zł.

Z Państwa propozycji Audiolab wydaje mi się że dość mocno wykracza poza zakładany budżet.

A co myślicie o Pioneer XC-HM86D (srebrny)?

Czy to dobrze zagra i z jakim zestawem głośnikowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury opowiadasz.. Ilość "drog" w kolumnie nie ma znaczenia, sa doskonałe konstrukcje 2drożne jak i fatalne 3drożne. Poza tym czym wyjątkowym jest format CD, że wymaga potężnych kolumn podlogowych? Monitor w pokoju do 20m2 spisze się bardzo dobrze a jeśli preferujemy dzwięk naturalny to nawet lepiej niż kolumna wciśnieta miedzy regał a sciane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Whiplash nie znam dobrych a co dopiero mówić o bardzo dobrych monitorach.  Podkreślam kolumny stereo trójdrożne to nie tylko podłogowe a także i podstawkowe,. Monitory to nie tylko małe ale i duże konstrukcje jak  wiesz. Problem polega na błędnym nazewnictwie na tym forum.

Tutaj masz materiał o monitorach co i jak;

https://en.wikipedia.org/wiki/Studio_monitor

Zapraszam do lektóry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audiowit napisał:

A to monitory do słuchania... wlaśnie, czego?

takie nadają się tylko i jedynie do systemu KD, nie powiesz ża na nich słuchasz mużyki z CD czy vinyli:S i napędzasz je lampiakiem.

Już wolę popełnić błąd gramatyczny, a niżeli błędnie słuchac muzę, straszne:4_joy:

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft. Ja raczej się nie zatrzymuję i chyba nie zatrzymam. To tylko cześć mojego zlomu oczywiscie. Doszly kolejne kolumny na amt. Teraz jestem na etapie upgreidowania. Oczywiście u producentow. Jesli producentow juz brak, bo wymarli, to u sprawdzonych specjalistow np od przekazów cyfrowych.

Kolumny na zdjeciu to kudosy i te dlugo w glownym systemie się nie zmienią. A pędzą je i lampy i tranzystory i klA i klAB.

Powiedzmy, ze poleruję blyszczace.

Karol... już wystarczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Prostota. Zwrotnica pierwszego rzędu, parowane elementy i przetworniki modyfikowane pod daną konstrukcje. Do tego elektronika, ktora musi być dobra. Niestety producenci bardzo oszczedzają i trzeba trochę poszukać zeby byla doskonała. No i personalizacja. Bez tego ani rusz. Kazde pomieszczenie jest inne.

Pre juz doskonałe było upgraidowane 2 krotnie. Nie wspomnę o doborze lamp.

Cd( jedno z najlepszych jakie powstało ever) też 2 krotnie strojone.

No i adaptacja pomieszczenia. Odpusciłem sobie zamurowywanie okien :)

W sumie wstydu nie ma ale slyszałem lepsze zestawy. Już za bardzo nie ma się do czego doczepić. 

A jesli chodzi o kudosy to oczywiscie mam juz nowe pomysły. Ale tak, lepiej się nie da( myslę o przeróbce) bo za prosta konstrukcja. Lepiej, to juz znacznie drożej.

Droga bez końca. Polecam bardziej sluchania muzyki. Ewentualnie traktowanie tego hobby na duzym luzie.

Przepraszamy autora watku za rozległy offtop.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch ja zdecydowanie wybrał bym Yamahe. To dość duże pomieszczenie. Yamaha gra mocniej, bardziej przestrzennie. Ciekawiej, angażująco.

Ale tu propozycja Moby jest trafna. KEF LS 50 to znakomite kolumny. Małe potwory. Dadza rade w takim pomieszczeniu. Mój głos jak powyżej. Zapraszam po wyceny i na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku jeśli chciałbyś postawić na funkcjonalność to zdecydowanie stawiałbym na Yamahę MCR670d. Jeśli dasz radę postawić kolumny podłogowe to bardzo dobrym rozwiązaniem byłyby Heco Aurora 700, które zapewnią pełne brzmienie już przy niskich poziomach głośności. Są to muzykalnie brzmiące kolumny z dobrą podstawą basową. Alternatywą mogą być polskie Pylon Audio Sapphire 25, które zapewnią lepszą przestrzenność dźwięku i łagodniejszą górę. 


Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2020 o 20:42, Karol64208 napisał:

Monitor to dwudrożna kolumna, a kolumny do stereo to system trójdrożny. Ma to bardzo duże znaczenie dla słuchania muzyki.

Czyli monitory nie służą do słuchania muzyki stereo ? A trójdrożne już tak, a te boskie tröjdrożne to ile muszą mieć głośników aby zagrać muzykę 3, 5, więcej ?

Byłem ze dwa razy w Wawie na Audio show z kolegą to najciekawsze i najlepsze były niemal zawsze monitory. Swoją drogą te mega drogie i wielkie Tanoye są dwudrożne.

Nawet niedrogie ale solidne monitory za 5-10 tyś zawstydzą, podoogówkę za podobne kilkanaście tys bo siłą rzeczy musi być gorzej zbudowana. I nie potpieraj się wiki bo teksr mogł też pisać teoretyk jak sorry, Ty, co niewiele słyszał.

Dawniej za taki "dziwny "tekst na Forum byłby ban, teraz jest tylko fun...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kolodziejski napisał:

Nawet niedrogie ale solidne monitory za 5-10 tyś zawstydzą, podoogówkę za podobne kilkanaście tys bo siłą rzeczy musi być gorzej zbudowana. I nie potpieraj się wiki bo teksr mogł też pisać teoretyk jak sorry, Ty, co niewiele słyszał.

Piszesz i nie wiesz co i trochę się kręcisz, Poczytaj uważnie. Wystawy! to każdy może być, ale co dalej:15_yum:

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wiem co piszę w przeciwieństwie do Ciebie.  Wypisujesz cherezje i pierdoły o 3-drożnych kolumnach do muzyki, a monitorach do kina czy niewiadomo czego. Smutne że administracja forum nie raguje bo Twoje wpisy są szkodliwe, a poziom wiedzy rodem z gimbazy forum typu elektroda gdzie króluje kult altusów ich moc i " bass". Jesteś kolejnym gościem co dobija to niegdyś najlepsze merytorycznie forum, pisząc bzdury i zrównując je z brukiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolowi trudno zaakceptować fakt że w ciągu kilkudziesięciu lat kolumny są robione trochę inaczej i że do głośnego grani a nie są już niezbędne duże głośniki basowe, głośniki wysokotonowe mogą grać przy niższych częstotliwościach podziału i dlatego można się obyć bez wyspecjalizowanych  głośników średniotonowych :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...