Skocz do zawartości

Kompaktowy zestaw stereo - Gramofon + TV


wruszka

Recommended Posts

Proszę o pomoc w doborze sprzętu stereo do salonu około 20m2.

Głównym wymogiem jest mały rozmiar kolumn. Muszą się zmieścić na stolik RTV pod/obok telewizora (zdjęcie w załączniku -miejsce z boku tv ok 20cm, od szafki do tv wysokość 17 cm).

Docelowo kolumny mają być podpięte pod gramofon oraz tv, który obecnie gra z soundbarem ale jakość dźwięku jest niezadowalająca.

Nie wchodzi w grę przesunięcie mebli ani instalacja półki nad tv. 

Obok RTV planowana jest szafka z gramofonem i pozostałym sprzętem.

Jeśli chodzi o kolumny to patrząc jedynie na rozmiar znalazłem coś takiego DENON SC-M41 - obecnie zmieściły by się na szafce obok telewizora a po wymianie telewizora na większy zostałyby pod nim lub ewentualnie ulożyłbym je pod telewizorem na leżąco.

 

Proszę Was ewentualnie o inną propozycję kolumn do około 1000 zł + sprzęt który je oraz gramofon napędzi również około 1000 zł.

Wymagania co do jakości mam małe, nie mam słuchu zupełnie więc zależy mi na funkcjonalnym tanim zestawie, który jako tako zagra na początek przygody.

 

 

 

IMG_20200914_123213.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

https://allegro.pl/oferta/pioneer-a-30-nowoczesny-wzmacniacz-stereo-9663844420 

https://allegro.pl/oferta/heco-victa-prime-302-czarny-2-sztuki-w-zestawie-9657849794 

Gramofon ktoś inny niech proponuję nie moja bajka 🤔  Czy jest on niezbędny?

Może się temat ruszy 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję :)

Tak gramofon jest niezbędny, ale dla niego nie potrzebuje poleceń. Kupię jakiś w zależności od tego ile budżetu zostanie do zagospodarowania.

Bardziej chodziło mi o pomoc przy wyborze jakiś monitorów i radę czy kupowanie czegoś w tak małym rozmiarze ma w ogóle sens.

Ta, które wrzuciłeś w aukcji są jednak za duże żebym mógł je ustawić na szafce RTV. Ewentualnie ten mniejszy model z serii Heco - 202

Edytowano przez wruszka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w grę wchodzi jedynie ustawienie na szafce RTV zostań przy soundbarze. Wąskie ustawienie kolumn powoduje brak stereofonii ,a więc najważniejszej cechy dla której kupujemy sprzęt STEREO. 20 m2 to sugeruje przynajmniej większe monitory , a tych na tym blacie nie zmieścisz. Wysokotonowy powinien być na wysokości uszu , przy małych kolumienkach raczej tego nie osiągniesz. Walcz o przemeblowanie , to naprawdę nie boli :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Walcz o przemeblowanie , to naprawdę nie boli :) 

Kolega ma rację nima 😋 gdzie tego ustawić! 

Piszesz że nie masz słuchu? Z jakiegoś powodu tutaj trafiłeś więc lubisz muzykę! Uwierz mi że można dobrać zestaw który bardzo cię zadowoli! Ale musi być miejsce dla niego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że macie rację i faktycznie stereo przy tym układzie nie ma sensu. 

 

Jedyne rozwiązanie, które widzę to przeniesienie witryny na drugą stronę pod klimatyzator. Wtedy obok witryny w rogach pokoju byłoby miejsce na kolumny podłogowe (ok 3.5 metra odstępu). Pytanie czy kolumny mogą być ustawione bezpośrednio obok rurek pionu grzewczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wruszka napisał:

Pytanie czy kolumny mogą być ustawione bezpośrednio obok rurek pionu grzewczego?

Raczej nie powinno im to specjalnie zaszkodzić! Ale też nie mogą się z nimi stykać daj im trochę luzu! Możesz wybrać kolumny podstawkowe i ustawić je na standach wtedy efekt grzania z rurek im nie zaszkodzi! Ile będziesz miał miejsca po bokach jak przedstawisz witrynę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, milk-monster napisał:

Raczej nie powinno im to specjalnie zaszkodzić! Ale też nie mogą się z nimi stykać daj im trochę luzu! Możesz wybrać kolumny podstawkowe i ustawić je na standach wtedy efekt grzania z rurek im nie zaszkodzi! Ile będziesz miał miejsca po bokach jak przedstawisz witrynę?

Z prawej strony właściwie miejsca nie będzie. Obok witryny zrobiona jest zabudowa pionów grzewczych więc planowałem ustawić kolumnę obok/przed witryna przy samej ścianie. Rurki na ścianie bocznej wymuszają kilka cm odstępu od ściany. Co do drugiej strony to zeby się to estetycznie zgrywało musi być podobnie chociaż tutaj już będzie trochę więcej luzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, milk-monster napisał:

Czyli ogólnie ciasno ☹️ i jeszcze niziutki wzmacniacz ehh wymagający jesteś 😉 

Poszukam na aukcjach i podeślę linki!

Co do wzmacniacza to chyba nie musi być nizutki ze względu na to, że ma stanąć docelowo na nieistniejącej nowej szafce pod gramofonem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Altusy rządziły 👍

 Teraz pytanie nowe czy używane? Zdecydowanie w twoim budżecie proponuję używany! Jakiej muzyki słuchasz? 

Topping fajny jest ale chyba nikt go jeszcze z gramofonem nie łączył chyba że się mylę?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyśleć o tym Pioneer A30 z linku wyżej + te Magnaty 

https://www.olx.pl/oferta/magnat-quantum-673-plus-standy-CID99-IDD9Bdu.html 

Ewentualnie te: kable w cenie 

https://www.olx.pl/oferta/potezne-kolumny-magnat-quantum-507-rarytas-320w-mega-brzmienie-CID99-IDGvt7F.html  

Inna opcja napisz do Pumpurek jaki masz budzet, rodzaj słuchanej muzyki, wielkość pomieszczenia, ma dobry używany sprzęt doradzi, wymieni!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...