Skocz do zawartości

Upgrade Yamaha a-500 Denon SC-M40 / Yamaha RX 385/485


vaniliatime

Recommended Posts

Cześć.

Chce zrobić mały upgrade salonu 22m2. Mam dużo miejsca, stojące duże kolumny to nie problem. Tyły mogę postawić na półce (1.4m wysokość) lub podwiesić pod sufitem (2.5m). Odległość od kanapy do tv 2.8m przestrzeń za kanapa 80cm.

Aktualnie mam stara Yamahe A-500 z Denonami SC -M40 podpięte do Prodigy Cube do PC. Niestety szwankuje trochę potencjometr i przełączanie źródeł, musze oddać do naprawy.  Zamierzam kupić TV, oglądam naprawdę dużo seriali i anime.

Przeglądałem trochę forum i moje typy są następujące.

YAMAHA RX-V385 / 485
Nie jestem przekonany do Music Casta , czy jeżeli nie mam zamiaru kupować bezprzewodowych kolumn(Yamahy) to czy to się do czegoś innego może przydać ?. TV i PC będą podłączone kablami. Jedynie bluetooth mogę wykorzystać na imprezach do podłączenia telefonu, ale niższy model tez ma BT.

Chciałbym wykorzystać moje aktualne Denony , bardzo mi pasują. ( Poprzednie moje kolumny sparowane z tym wzmacniaczem to były Tonsil Altus 100/300 )

Co można by do tego dokupić żeby to sensownie grało jako kino domowe, na razie 5.0 w przyszłości dokupiłbym subwoofer.

Wiem ze ten Ampli nie robi szału. Ale wyczytałem na forum o możliwości podpięcia do niego wzmacniacza Stereo przez Pre Out. Czy w moim przypadku po naprawie Yamahy ma to sens? Czy lepiej ja sprzedać i dołożyć trochę do lepszego Ampli.

Yamaha A-500 + Denon SC -M40  jako stereo. Do muzyki głównie słucham Rapu i Trapu. Tidal Hi-Fi/ YouTube
A reszta głośników wpięte do YAMAHA RX-V385  do filmów. Głównie Netflix

Co do samych kolumn, jeśli nie dałoby się czegoś sensownie dobrać do tych Denonów To rozważałem następujące zestawy .

Taga Harmony TAV-606 v3

Quadral QUINTAS 6500 

 

Jeśli chodzi o budżet. Musze się troszkę podnieść po remoncie. Wiec chciałbym kopic na razie sam Ampli tak do 1.5k (2k jeśli miałbym sprzedać obecny ) a jeśli chodzi o kolumny to dokupiłbym za miesiąc, taki sam budżet. 1.5-2k na cały zestaw. Jeśli cos do dołożenia to w granicach 1k bez suba oczywiście.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RXV485 będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem pod względem jakości brzmienia, jest dynamiczniejsza i lepiej radzi sobie z niskimi częstotliwościami. Quadral 6500 zagrają szerszą prezentacją sceny dźwiękowej oraz bardziej zróżnicowanym basem. Taga Harmony 606 to większa szczegółowość i nieco jaśniejszy charakter. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zamysł był taki żeby to spiąć razem. I Ampli do TV żeby obsługiwał 5.0 do oglądania filmów. A do starej yamahy miały być podpięte Fronty zęby wspierał ampli w stereo.. Ale kolega mnie już wcześniej uwiadomił ze te modele nie maja Pre Out i tego tak nie zepnę. Wiec porostu chyba kupie cały zestaw RXV485 + Taga Harmony 606/Quadral 6500. A stara yamahe zregeneruje i zostawię z denonami tak jak jest. Jeśli nie ma nic lepszego w tym przedziale cenowym to temat do zamknięcia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...