Skocz do zawartości

Wasz ulubiony wykonawca i album


3dh

Recommended Posts

Wymieńcie tylko jednego ulubionego wykonawcę i tylko jeden ulubiony album. Jeśli nie możesz zdecydować się na konkretny album, nie wybierajcie żadnego.

Sam lubię Pink Floyd, tylko ciężko mi zdecydować który album jest moim ulubionym. Lubię wszystkie starsze albumy Pink Floyd.

Edytowano przez 3dh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Karol64208 napisał:

To ciekawy będzie temat i wymiana wiedzy i poglądów. 

Ale jest problem, cieżko jest wymienić tylko jednego kosztem drugiego albumu czy wykonawcy.

 

Domyślam się, że dla niektórych może być to kłopot, ale zależy mi na takich odpowiedziach z dwóch powodów:
1. Chcę poznać wykonawców w różnych gatunkach muzycznych i zależy mi tylko na tych najlepszych z najlepszych. Jeśli nie wiesz jaki album wybrać, nie wymieniaj żadnego.
2. Nie chcę bałaganu, dlatego wolałbym krótkie i zwięzłe odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 3dh napisał:

Nie chcę bałaganu, dlatego wolałbym krótkie i zwięzłe odpowiedzi.

to może podziel to na najlepszy z danego gatunku muzy i wtedy poznasz najlepszych i rózne gatunki a forumowiecze będą mieli więcej opcji bo słuchją różnych wykonawców z różnych gatunków.

Bo ja mam problem:S słucham prawie wszystkie gatunki, oprucz Hip-hop, disco-polo. Tak więc musiałbym wymienić przynajmniej 10

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciężko wskazać takie osobiste "evergrins".

Jazz, kocham słuchać wieczorami Tor Gustavsen Trio, szczególnie "The Ground" z 2005 roku, ale również "Kind of Blue " jest moją wieczorną pozycją od zawsze. Klasyka, Quartour Pro Arte 4CD, archiwalne wykopalisko z nagraniami z lat 30 dziestych, Borodin, Beethoven, Mozart, Ravel, Franck...itd, klimatyczna, w starym stylu podana kameralistyka. Mogę tak wymieniać do jutra rana: muzyka filmowa, rock symfoniczny, quality country, pianistyka, skrzypce, symfonika...itd. Nie da się, sorry.

Zresztą, pamiętajmy: ...de gustibus non est disputandum...może po prostu gdy ktoś trafi na muzykę która stawia mu uszy na baczność, niech wskaże wykonawcę i w kilku słowach go zrecenzuje - posłuchamy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2020 o 23:07, Marcos napisał:

Jazz, kocham słuchać wieczorami Tor Gustavsen Trio, szczególnie "The Ground" z 2005 roku, ale również "Kind of Blue "...

Dzięki. Z jazzu kupiłem sobie właśnie "Kind of Blue". Przesłuchałem 9 albumów Milesa, i poza tym albumem, spodobał mi się jeszcze "Bags' Groove". Wczoraj sprawdzałem Tord Gustavsen Trio i "The Ground". Całkiem fajna.

Cieszę się, że poznałem nowych wykonawców. Jestem na etapie gdzie kupiłem już wszystko co lubię i jest znane (nie ma tego zbyt wiele), i teraz szukam czegoś nowego z różnych gatunków. Liczę na to, że temat się rozwinie i poznam innych ciekawych wykonawców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na trochę klasyki? 

Vaughan Williams: "The lark ascending" na skrzypcach gra Hilary Hahn z London Symphony dyr Sir. Colin Davies 2004 rok.

Hahn jest niesamowita, totalna perfekcja plus wybitna muzykalność, jej vibrato tutaj jest najlepszym jakiego ostatnio słuchałem, intonacja i artykulacja bez zarzutu i ten jej instrument, no limit. Abstrahując od urody samego utworu to akurat wykonanie mam przybite do ściany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Rock - King Crimson - niech będzie, że debiut - In the Court of the Crimson King (1969)

Jazz - Joe Henderson - "The Elements" (1974)

Muzyka filmowa - niech będzie, że John Corigliano - Purpurowe skrzypce (1998)

Elektronika - nie mam pojęcia :D

Pop - prawdopodobnie Sweet Trip - You Will Never Know Why (2009)

Muzyka z gier video - prawdopodobnie Jesper Kyd - Hitman - Blood Money (2006)

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Podłączę się do dyskusji :)

u mnie od wielu tygodni króluje nowy album Ry X Blood Moon.

polecam włączyć wieczorem jak się ma chwile i chce się naprawdę odpocząć przy czymś pięknym. 
a z zupełnie innych dźwięków polecam dwa nowe koncerty Hani Rani. Aż się wierzyć nie chce ze mamy taką młoda i zdolna Polkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuję album The Acid - Liminal z 2014.  Mozna podjechać.

Poznalem Ry X dzieki jednemu kawałkowi z tej plyty, puszonemu przez Waglewskiego w jego audycji Magiel Wagli, jeszcze w Trójce.

Dla mnue bylo to objawienie. Cos nowego, czego jeszcze nigdy nie slyszalem. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Prawie Audiofil napisał:

W takim razie proponuję album The Acid - Liminal z 2014.  Mozna odjechać.

Poznalem Ry X dzieki jednemu kawałkowi z tej plyty, puszczonemu przez Waglewskiego w jego audycji Magiel Wagli, jeszcze w Trójce.

Dla mnue bylo to objawienie. Cos nowego, czego jeszcze nigdy nie slyszalem. Polecam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Prawie Audiofil napisał:

 

 

Mam cała dyskografie na cd :) drogo było bo nie są dostępne ale warte swojej ceny.

dodatkowo polecam nowy album Fink :) dla mnie kolejne objawienie dzieki radiu nowy świat. 

13 godzin temu, Prawie Audiofil napisał:

W takim razie proponuję album The Acid - Liminal z 2014.  Mozna podjechać.

Poznalem Ry X dzieki jednemu kawałkowi z tej plyty, puszonemu przez Waglewskiego w jego audycji Magiel Wagli, jeszcze w Trójce.

Dla mnue bylo to objawienie. Cos nowego, czego jeszcze nigdy nie slyszalem. Polecam.

A The Acid z chęcią dzisiaj posłucham bo się wygodnie rozsiadlem na kanapie właśnie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...