Skocz do zawartości

Cambridge Audio cxa60 i wymiana Chromecast Audio


Łukasz Słomka

Recommended Posts

Cześć. Mam wzmaka cxa60 + kolumny Dali Grand Coupe. Do transportu używam Google Chromecast Audio połączony po optyku z CXA60. Głównie odtwarzam ze spotify I tidala.

Zastanawiam się nad zmianą streamera na Yamaha Wxad-10 i podłączenie go analogowo po rca do Wzmacniacza. Ma to sens ? Rozumiem, że wtedy omijam DAC wbudowany w CXA. Dźwięk powinien być też inny moim zdaniem. Zastanawiam się, czy ktoś miałem podobne dylematy i może coś doradzić ? Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zmiana na WXAD10 nie przyniesie wiele korzyści. Jeśli chciałbyś w znacznym stopniu poprawić jakość brzmienia z sieci to polecam odłożyć trochę pieniędzy i zainwestować w ciepło brzmiącego Denona DNP800NE lub bardziej dynamicznego i szczegółowego Audiolaba 6000n. Oba urządzenia w podobnej cenie i w obu przypadkach przyrost jakościowy będzie słyszalny względem Chromecast Audio. 

Jeśli będziesz chciał przetestować te urządzenia u siebie to mamy możliwość wypożyczenia, napisz tylko do nas wiadomość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Łukasz Słomka napisał:

Zastanawiam się nad zmianą streamera na Yamaha Wxad-10 i podłączenie go analogowo po rca do Wzmacniacza. Ma to sens ? 

Posiadam oba urządzenia i wxad-10 i chromcasta + wzmacniacz cxa80.  Nie ma sensu zmieniać 😉 ja akurat słucham tylko Tidal i przez Chromcast jest lepiej .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz Słomka napisał:

Duża różnica względem hifiberry digi + ?

Tak jak koledzy piszą, skok w bok by to był, jeśli chodzi o Yamahę.

Różnica jest, ale nie jakaś olbrzymia. Cena nie jest dużo wyższa, więc może warto DigiOne. Jednak musisz pamiętać, że malinka może mieć swoje humorki, zwłaszcza na początku obcowania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Już poprawione, oczywiście chodziło o odtwarzacz sieciowy Denon DNP800ne, a nie o wzmacniacz... Mój błąd. 

Ciekawe. Cena jest teraz widzę tez przyjazna około 1800 zł. Jakby go porównać z bluesound node 2 to coś ciekawego wyjdzie ? nad tym pierwszym od dawien dawna same ochy i achy.

Może inaczej. Ten zestaw który mam, gra dosyć ciepło. Szukam czegoś, żeby dźwięk lekko wychłodzić i wyostrzyć, zwłaszcza na górze. Mam tez xiaomi mi box S, podłącząny przez toslink. W ten sposób mogę odtwarzać kawałki z Tidala w "Master".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Łukasz Słomka napisał:

Ciekawe. Cena jest teraz widzę tez przyjazna około 1800 zł. Jakby go porównać z bluesound node 2 to coś ciekawego wyjdzie ? nad tym pierwszym od dawien dawna same ochy i achy.

Może inaczej. Ten zestaw który mam, gra dosyć ciepło. Szukam czegoś, żeby dźwięk lekko wychłodzić i wyostrzyć, zwłaszcza na górze. Mam tez xiaomi mi box S, podłącząny przez toslink. W ten sposób mogę odtwarzać kawałki z Tidala w "Master".

Jak chcesz wyostrzenia to Malina + HiFiBerry Digi+ Pro koszt ok 500zł.

Poczytaj wątek https://forum.audio.com.pl/topic/67394-pytanie-odnośnie-muzyki-przez-raspberry-pi-3/

Ja mam CXA60 i HiFiBerry Digi+ Pro grał za jasno ale może tobie przypadnie takie grania.

Możesz jeszcze podłączyć Malinę z wzmacniaczem przez USB wtedy koszt wyniesie ok 250zł a jak Ci nieodpowiadania od zwracasz.

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2020 o 19:02, Łukasz Słomka napisał:

Cześć. Mam wzmaka cxa60 + kolumny Dali Grand Coupe. Do transportu używam Google Chromecast Audio połączony po optyku z CXA60. Głównie odtwarzam ze spotify I tidala.

Zastanawiam się nad zmianą streamera na Yamaha Wxad-10 i podłączenie go analogowo po rca do Wzmacniacza. Ma to sens ? Rozumiem, że wtedy omijam DAC wbudowany w CXA. Dźwięk powinien być też inny moim zdaniem. Zastanawiam się, czy ktoś miałem podobne dylematy i może coś doradzić ? Z góry dzięki.

Ja mam dokładnie taki zestaw i gra zdecydowanie lepiej niż po optyku z tv. Dodam, że słucham Tidal Hifi oraz plików flac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A no ok. Myślałem że sugerujecie wymiane wzmacniacza na coś kombo sieciowego. Ufff. Ok

DNP 800 jest całkiem ciekawy. Moim zdaniem Bluesound jest jednak lepszy. No albo wspomniany wyżej Malina i używany DAC i nie ma dyskusji :)

Ok. Będzie malina. W tym CXA60 jak wiadomo jest DAC wbudowany jak wiadomo. Jaki używane DACi miałyby sens w tym przypadku ? Będę wdzieczny za kilka propozycji. Coś da się wyciągnać do 1000 ? Jak podłączyć go pod CXA ? Optykiem Czy analogowo ? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Ps. Czy jest tu jakiś przedstawiciel firmy, który zzaoferuje mi wypożyczenie bluesound node 2 na testy ?

Edytowano przez Łukasz Słomka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...