Skocz do zawartości

Klipsch RP-500SA (Atmos) - wymiary dolne


JarekPL

Recommended Posts

Cześć! Przymierzam się do zakupu kina 5.1.4 / 7.1.4, obecnie jestem na etapie projektowania i czekania na meble.

Mam szybkie pytanie - czy mógłby ktoś zmierzyć dolny wymiar głośnika Atmos Klipsch RP-500SA?

Chodzi mi o to, gdy jest powieszony na ścianie, ile odstaje dolna część głośnika?

W załączniku zdjęcie, aby rozjaśnić o co mi chodzi.

Pozdrawiam, Jarek

IMAG7919.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będą działać jako Atmos i dawać takich samych / podobnych efektów?

Edit: Tutaj doczytałem, że taka konfiguracja będzie działać ze wszystkimi systemami uwzględniającymi "height channels" (poza Atmos będę oglądał DTS:X na pewno):
https://www.avsforum.com/threads/are-front-height-speakers-ok-use-as-atmos-speakers.2182385/
"One good thing height speakers has over overhead is that height speakers works for ALL known height-configurations out there: be it Atmos, DTS:X, or Auro3d (lol)."

 

Edytowano przez JarekPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co się kłócić - decyzja z mojej strony podjęta, sufitowych po prostu nie mogę, na kolumnach przednich też nie mogę, na tylnych raczej też nie mogę - a więc będą podsufitowe i chociaż takie efekty :D A na pewno źle nie wyjdą, dźwięk 3D z góry brzmi ciekawie, plus powoli wchodzi do gier komputerowych :)

Dalej jednak pozostaje najważniejsza dla mnie kwestia, czyli załączone wymiary :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, anderg napisał:

taaa bo mam większosć glosników

i to jest clou sprawy, żeby górne naścienne miały sens w załączonej przez Ciebie grafice, nie mogą istnieć bez sufitowych. Przykłady systemów nie polegają na tym, żeby wybiórczo zamontować sobie część z kolumn, z pominięciem pozostałych. Równie dobrze można postawić centralny z sub'em i ogłosić wszem i wobec, że ma się 5.1 😁

 

1 godzinę temu, anderg napisał:

ja jak coś nie wiedziałem zapytałęm S4Home na priv o rade

ja też jak czegoś nie wiem, staram się zasięgnąć rady mądrzejszych od siebie, ale przynajmniej nie opowiadam głupot w oparciu o "wydaje mi się" 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi wmawiasz ze napisałem "wydaje mi się" nie napisałem tak ,nawet nie sugerowałem tylko stwierdziłem fakt. co za koles . 

JarekPl kolumny sufitowe ścienne miałęm i robią swoja robote 

Ten Makcox to taki koleś jak w szkole taki prymus co byś nie napisał zawsze cos znajdzie w zdaniu i bedzie na przekór.

Edytowano przez anderg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, JarekPL napisał:

samych sufitowych? Jak wrażenia?

Wtrącę tylko , że ja miałem okazje posłuchać instalacji opartej na tych głośnikach

https://sklep.bestaudio.pl/monacor-spe-82-cr-glosnik-instalacyjny-sufitowy/

i nawet fajnie brzmi , ale ..... w sali audiowizualnej , natomiast w domu jako źródło dźwięku kina już nie koniecznie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, anderg napisał:

Co mi wmawiasz

 

3 godziny temu, Markcox napisał:

a próbowałeś chociaż zrozumieć tą grafikę, którą załączyłeś?

 

2 godziny temu, anderg napisał:

taaa bo mam większosć glosników

czyli nie wszystkie... a autor sufitowych nie posiada i nie zamierza posiadać w ogóle. Już czujesz różnice?

I nikt nie powiedział, że nie robią żadnej roboty. Kwestia dotyczyła właściwego umiejscowienia kolumn w systemie z atmos. A to o czym autor wątku wspomina, to jest - co wspomniał już Piotr

12 godzin temu, S4Home napisał:

Dolby pro logic IIz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Jestem tu nowy ale pozwolę sobie podłączyć się pod temat.

Jestem na etapie budowania podobnego zestawu, gdyż nie ma szans na głośniki w suficie i już w sumie zdecydowałem się na RP 500 SA ( które nie wątpliwie pasują do reszty zestawu) ale natrafiłem na materiał prezentujący SVS Prime elevatnion. Poszperałem trochę i wychodzi na to że grają w sporym zakresie a do tego mają większe,  dużo większe możliwości montażowe. 
 

i tu moje pytanie, czy ktoś ich używa? Czy nie popełnię „przestępstwa” uzupełniając nimi zestaw 5.1 Klipscha? Gdzie można je kupić w najlepszej cenie?

Z góry przepraszam za wcięcie w temat oraz dziękuje podpowiedzi 

pozdro 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaraz znowu będzie, że prymus się czepia :D  ale po raz kolejny udowadniasz, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Więc gwoli ścisłości dla czytających te głupoty DPL IIz pracuje w 7.1 Height/9.1, przekazując ze ścieżki wielokanałowej dźwięk z surround'ów, na górne fronty.

10 godzin temu, JarekPL napisał:

Ok, to nie Atmos, ale w filmach z Atmos będą grały, tworzyły warstwę górną dźwięku?

Pewnie kolego, że będą grały, ale jak to zrealizują?! Jeżeli faktycznie nie masz technicznych możliwości umieszczenia w/na suficie, to spróbuj i tak i sam się przekonasz. Zawsze to jakieś doświadczenie. A jak w ogóle wygląda rozkład pomieszczenia, w którym zamierzasz to montować? Wrzuć może chociaż jakiś szkic

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam i się dowiaduję, takie głośniki pracowałyby jako DTS:X, które jest równie interesujące co Atmos :)

Odnośnie rozkładu pokoju, docelowo będzie to tak wyglądać (sofy nie zmienię, meble w trakcie projektowania, ale co najwyżej drobne zmiany). Dodam odnośnie rysunków, że frontowe height będą przykręcone do szafek w delikatnych wnękach, zaś główne miejsce odsłuchowe to na 95% przy komputerze, ew. w trakcie filmów trochę bardziej oddalone od niego. Na sofie nie wiem czy będę oglądał filmy, gdyż mam zbyt mały monitor (38" ultrawide).

 

Góra - Kąty audio + żyrandol.jpg

Przód - Fronty.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof Ślusarski - dopytam jeszcze czy dobrze widzę - długość / głębokość (gdy leżą) / wysokość (gdy podwieszona) - no najdłuższy wymiar głośnika to 318mm?

Pytam ponieważ różne źródła różnie podają i nie wiem czy uległy zmianom produkcyjnym czy też tak jest:
283mm - https://www.klipsch.com/products/rp-500sa-dolby-atmos-elevation-surround-speaker
318mm - https://community.klipsch.com/index.php?/topic/187411-exact-size-of-rp-500sa/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...