Skocz do zawartości

Klipsch RP-500SA (Atmos) - wymiary dolne


JarekPL

Recommended Posts

19 godzin temu, JarekPL napisał:

Dziękuję bardzo za zdjęcia i wymiary :)

Ok, to nie Atmos, ale w filmach z Atmos będą grały, tworzyły warstwę górną dźwięku?

No będziesz miał po prostu głośniki przednie Górne. To nie będzie atmos. 

Jak położysz te kolumny na podłodze to też będą grały a amplituner też ci wyświetli napis atmos. Teraz nie obraźcie się ale zapytam po prostu szczerze. Czy to kwestia marketingu czy chęci pokazania komuś że jest coś takiego ma? Bo nie rozumiem budowania tego typu systemów lepiej jest zbudować 5.1 solidne niż właśnie takie udziwnienie. Nie zrozumcie mnie źle ja uważam że przednie kolumny Górne też poprawiają pole dźwiękowe. Z tym że ten system raczej został już pominięty i nie ma takich ścieżek czy to na płytach BluRay czy w streamingu sieciowym. 

to wygląda mi to po prostu na zabieg typowo marketingowy lub chęci pokazania zaproszonym kolegom że będzie.

Naprawdę nie obraź się to jest tylko i wyłącznie pytanie po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home - nie obrażam się :) Jestem nowy w temacie kin domowych (do tej pory co najwyżej 5.1 Edifier S760D i karta dźwiękowa AE-9), nie znam się na wszystkich standardach i jak to działa, zaś kino domowe, takie z porządnymi kolumnami i efektami jest moim marzeniem od wielu lat - wreszcie chciałbym je spełnić. Wszystkie rady, uwagi i opinie mile widziane.

Głośników dla szpanu nie kupuję, bardziej mam w głowie perspektywę zmiany miejsca zamieszkania tak, aby mieć większe (bo to malutkie) pomieszczenie pod kino i tam bardziej właściwe ich rozłożenie - jednak do tego czasu kilka długich lat chciałbym spędzić w wysokiej jakości dźwięku w filmach, muzyce i grach :) 

Zależy mi na górnej warstwie, aby mieć bardziej przestrzenny dźwięk w filmach i nowych grach (np. Call of Duty Modern Warfare czy Metro Exodus wspierają Atmos i DTS:X) - stąd pomysł o górnych głośnikach.

Nie będę miał obecnie podwieszanego sufitu, stąd Atmos odpada (przepraszam za drobne zamieszanie, dopiero wczoraj dowiedziałem się, że RP-500SA jako Atmos działają tylko ustawione na kolumnach, naściennie będą działać jako DTS:X). Jednak interesuje mnie również DTS:X, które jak dobrze rozumiem jest często zawarte w ścieżkach DTS-MA?

Oczywiście wolałbym Atmos, jednak brak możliwości podwieszenia na suficie, jak i podstawienia na kolumnach (nad przednimi meble) sprawia, że skupiam się na DTS:X i naściennymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2020 o 11:26, JarekPL napisał:

Zależy mi na górnej warstwie, aby mieć bardziej przestrzenny dźwięk w filmach i nowych grach (np. Call of Duty Modern Warfare czy Metro Exodus wspierają Atmos i DTS:X) - stąd pomysł o górnych głośnikach.

No to górne możesz miec. Rozszerzysz pasmo o Dolby Pro logic II z :)

Dnia 18.09.2020 o 11:26, JarekPL napisał:

Nie będę miał obecnie podwieszanego sufitu, stąd Atmos odpada (przepraszam za drobne zamieszanie, dopiero wczoraj dowiedziałem się, że RP-500SA jako Atmos działają tylko ustawione na kolumnach, naściennie będą działać jako DTS:X). Jednak interesuje mnie również DTS:X, które jak dobrze rozumiem jest często zawarte w ścieżkach DTS-MA?

No też nie do końca

Jak jest DTS X to jest napisane. Z tego co wiem to rzadkość.

obraz.thumb.png.ae9f4d8c8d2184fa9bac61f47994fb66.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...