Skocz do zawartości

Używany wzmacniacz do AA Hyperion IV


Marek Wyszyński

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Mam do Was prośbę o polecenie wzmacniacza. Trafiłem w sieci już kilka tematów poświęconych tym głośnikom, ale większość dotyczyła jednak nowych systemów. Zastanawiam się, czy istnieje szansa na znalezienie czegoś używanego, co napędziłoby je sensownie. W tej chwili są podłączone pod amplituner Yamaha RX-V685 i jednak brakuje trochę mocy.

Robiłem rozeznanie w nowych sprzętach i zastanawiałem się nad zestawem Audiolab 6000A + Pro-Ject Pre Box S2 Digital (źródłem muzyki będzie u mnie nVidia Shield TV), ale to zestaw za ok 5000 i nieprędko będę mógł się w coś takiego zaopatrzyć.

Okazuje się, że w moim mieście jest całkiem sensownie zaopatrzony punkt z używanym sprzętem audio (Best Audio 77), ale patrząc na oferowane tam sprzęty nie do końca wiem, co najlepiej zagrałoby z tymi głośnikami. Czy w ogóle jest sens interesować się którymkolwiek z tych sprzętów? Jeśli idzie o DAC, to polecano mi Toppingi do Shielda i myślałem o D10.

Czy moje kombinowanie ma w ogóle sens, czy zdławię w ten sposób sprzęt jeszcze bardziej i lepiej po prostu uzbroić się w cierpliwość i dozbierać do Audiolaba i Projecta?

Edytowano przez Marek Wyszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat Hyperiony IV Plus i używałem ich z kilkoma wzmacniaczami.

Generalne uwagi, które mam po dłuższym używaniu. Te kolumny są bardzo dynamiczne. Bas jest wrażliwy na ustawienie w pomieszczeniu. Również u mnie lepiej wypadało dogięcie do środka.

Grało to:
Peachtree Nova 125SE - duża dokładność, dynamika, ale bas lekko wycofany,
Primare I22 - mega dokładność, stereofonia, bas, wciągające przy niskich poziomach głośności. Ale brak odpoczynku. Przy najspokojniejszej melodii nogi same chodzą. Bardzo żywe granie.
NAD 375BEE - mega suchotnik, płasko i nudno.
Primare I30 - najbardziej wyrównanie granie, wszystko super, jest jeszcze takie puffnięcie nba basie. Mi najbardziej podpasował. Miałem dwa modele. Gra do dziś.
BC Acoustique EX332D - świetny bas, słodka średnica, bardzo wycofane wysokie. Po prostu mocno obcięte. Poza tym potęga i moc. Brak wysokich deskwalifikował.
Chyba tyle.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kilka DACów i generalnie wszystkie (poza jednym) to grały tak samo. Jeśli były różnice to chyba tylko w moim mózgu. Jeden grał inaczej, ale miał rozbudowaną sekcję analogową (Advance Acoustic MDA-503). Więc jak kupisz jakikolwiek, poprawnie zbudowany to powinno być OK. Może po prostu kup wzmacniacz z DAC na pokładzie. Zawsze to mniej klamotów i schludnie wygląda. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...