Skocz do zawartości

całkiem zgłupiałem, help please


demiarka

Recommended Posts

Początkuję w audio, nie jestem niestety chyba nawet trochę audiofilem, czytam fora i głupieję. Nie mam niestety możliwości jeżdżenia po studiach odsłuchowych itp.
Mam salon 35m2 ale otwarty dodatkowo na przedpokój i jadalnię, po 14 m2. Słucham jazzu, wokali damskich, rocka, filmowej, instrumentalnej.
Słucham cicho lub średnio-głośno, bez imprez.
Mam 7 tys PLN do wydania, max 10 tys. Chcę kupić NOWY zestaw CD+Wzmacniacz+Tu z jednej serii i parę porządnych podłogówek za tę cenę.
Interesuje mnie raczej wzmacniacz z wejściem na drugą dodatkową parę kolumn (mam kable we wszystkich 4 rogach salonu).
Myślę o zestawach :
DENON 1500; CA AZUR 540-740, NAD (C372+C542+Tu425), HARMAN 980
Z kolumn wiem jeszcze mniej: Hyperion III, Audio Academy Mimas II, Monitor Audio RS8, JBL 880...
Pomóżcie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale kwadrofonia jest czym, wedlug Ciebie?????????

Za jakä cene mozesz kupic Denon 1500 (oczywiscie wzmacniacz i odtwarzacz)? Jest to naprawde bardzo dobry sprzet, wiec w sumie przy tym na Twoim miejscu bym zostal. Ewentualnie Yamaha as700 i cds700, niestety, nie slyszalem na zywo, ale w oparciu o testy i opinie - wzör w tej klasie cenowej, jesli chodzi o brzmienie, komponenty i wykonanie. Poza tym Cambridge Audio Azur 740. Pomijam tuner.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sorry, ale kwadrofonia jest czym, wedlug Ciebie?????????



Kwadrofonia jest systemem czterokanałowego zapisu dźwięku - to z wikipedii. Może nie do końca "trafiłem" z określeniem? Bo tutaj będzie quasi kwadrofonia (podwójne stereo). Pamietam czasy jak polski Radmor oferował coś takiego... Dziś chyba trudno o płyty nagrywane z 4-rech mikrofonów. To tak, jakby orkiestra grała z każdego kąta, a my siedzimy w środku. Przy czym ten rodzaj prezentacji muzycznej jest niespotykany in life. Raczej - orkiestra w środku, a publika dokoła.
Co do Denona i "wzorcowej" Yamahy to raczej przeciętne klocki. Ale jak musi być nowe, trudno będzie na naszym rynku znaleźć inne, ciekawsze propozycje.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzyki to nad ! Idealnie nadaje sie do spokojnej muzyki. Do rocka niezastapiony jest rotel. Jednak Rotelki graja troche sucho a do damskich wokali moze byc za sucho.
kolumny ? Hyperion III - yes yes ! pozadny model ! Chyba najlepszy wybor w tej cenie !
choc to tez ciekawe
http://www.allegro.pl/item535605213_super_...io_academy.html
http://www.allegro.pl/item536839374_focal_...dsluch_pom.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

Chodzilo mi raczej o uwage dotyczäcä rozstawienia glosniköw icon_smile.gif. Niewazne.

demiarka

Z wlasnego doswiadczenia powiem, ze zakup pierwszego sprzetu, za w sumie dosc powazne pieniädze moze byc problemem. Kazdy, kto udzieli Ci odpowiedzi (läcznie ze mnä) oprze sie na wlasnych odczuciach i wlasnej opinii, a sam wiesz - sluch sluchowi nie röwny, jeden woli brzmienie ocieplone, inny ostre, mniej basu, mniej wysokich tonöw itp itd. Na Twoim miejscu oparlbym sie w dosc duzej mierze jednak na fachowej prasie i recenzjach, a nastepnie podpieral sie przy wyborze opiniä osöb na tym forum, jesli chodzi o np.dobör glosniköw. Jesli dobra opinia o danym sprzecie pokrywa sie w kilku recenzjach, a wiec u röznych recenzentöw - decydujesz sie na dany model, ewentualnie korzystajäc z pomocnej wiedzy forumowiczöw. "Walka" w tym segmencie cenowym, przy wzroscie zainteresowania starym dobrym stereo staje sie coraz ostrzejsza, a co za tym idzie, duze firmy np. Denon, Marantz, Yamaha, ostatnio takze Pioneer itp, nie mogä sobie pozwolic na obiektywne niedoröbki tzn. sprzet, o ktörym kazdy powie, ze brzmi fatalnie (oczywiscie w podanym przez Ciebie przedziale cenowym). Sek w tym, ze posluchasz jakiegos zestawu, spodoba Ci sie i jest o.k. Kilka dni pözniej posluchasz innego i tez wszystko wyda Ci sie jak najbardziej w porzädku. W ten sposöb wybör sprzetu moze potrwac kilka dobrych miesiecy.

Co do Yamaha 700, wiem tylko tyle, ze czerpie duzo z modelu 2000, a ten z kolei nazywany jest "prawdziwym objawieniem" i wedlug specjalistöw, gdyby zostal zrobiony przez firme typowo hi-endowä, kosztowalby na pewno kilkadziesiät tysiecy. Innä kwestiä jest linia wzornicza 700 jak i wyzszych modeli, nawiäzujäca do stylistyki lat 70 tych. Nie kazdemu musi sie podobac.

Co do Denon 1500 (w serii jest röwniez tuner za ok.800pln), spotkalem sie z opiniami osöb o bardzo duzym doswiadczeniu twierdzäcych, ze röznica w brzmieniu do modelu 2000 jest absolutnie nie warta ceny (na korzysc 1500 oczywiscie). Mialem przez tydzien przyjemnosc korzystania z Denon 2000 z B&W 703 na kablach Audioquest Bedrock. Musze przyznac, ze ok. godziny zajety bylem oglädaniem sprzetu. Dla mnie - bajka. Brzmienie - rewelacja, chociaz podobno zestawienie z tymi kolumnami nie bylo zbyt korzystne, ale nie wnikam.

Reasumujäc: pisze z perspektywy "co sam bym kupil w tej cenie" - najprawdopodobniej Denon 1500 i taka jest moja propozycja. Pzdr:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>demiarka tak jak wspomniał kolega powyżej ,zakup pierwszego poważnego stereo to trochę loteria bo sam jeszcze dokładnie nie wiesz
czego możesz się spodziewać,dlatego musisz się opierać na opiniach kolegów z Forum a nie Sprzedawców bo oni wcisną Ci co będa chcieli
nie koniecznie z korzyścią dla Ciebie.
Budżet na sprzęt jest już niemały ,można wybrać coś sensownego alu musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie :czy zależy Ci na
nagłośnieniu pomieszczenia czy na porządnym stereo ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur77
Co do porownywan w prasie to mialbym duzy dystans. Nie raz juz slyszalem jak najbardziej zachwalane produkty sa sponsorowane !!
Jak to sie kiedys ktos wyrazil .. w czasopismach typu audio mozna sobie jedynie obrazki poogladac. Nie twierdze tu ze ci co pisza recenzje
nie znaja sie na sprzecie ale ze na wplyw na ocenie nie zawsze bedzie to subiektywna opinia.
Jednak propozycja twoja wydaje sie najrozsadniejsza. i tak tez bym zrobil.

Co do firm yamaha i denon. Moim zdaniem nie sa to firmy za ktore maja jakies super zaufanie dla mnie. Denon produkuje budzetowy sprzet a yamaha to producent od perkusji i innych instrumentow muzycznych poprzez sprzet audio do motorow O_o. Biorac np firme rotel, ktora produkuje wylacznie sprzet audio od okolo 40 lat i wiekszosc pracownikow pamieta poczatku firmy to swiadczy o producencie. Dlatego wydajac tyle kasy zainwestowalbym w kogos ( mam na mysli firme ) kto robi sprzet z pasja nie masowki icon_smile.gif

pozdrawiam

ps. mozna wyczytac od bardziej doswiadczonych audiomaniakow ze ten denon 1500ae jest wiele gorszy od starszego denonka 1500r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Yamahę to seria 700 za wiele nie przejęła od "starszego brata" serii 2000 ,jeżeli już to seria 1000 tę ostatnią bym Ci polecał.
Seria 1000 i 2000 są wybitne w swojej klasie cenowej a 700 zaledwie przeciętna.
Zestaw AS-1000 i CD S1000 są do "wyrwania" nowe na Allegro za 6-6,3kzł i za resztę kolumny.

Jeżeli zaś chodzi o Denona 1500 to wzmak niezły CD -przeciętne.

Ja ponad rok temu słuchałem w domu serii 2000 z czego kupiłem sobie CD S2000 ,tysiączkę tez miałem w domu przez pare dni
a serii 700 słuchałem w TopHiFi gdzie jestem częstym gościem /kolega tam pracuje/.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze trzeba jednak koniecznie zwröcic uwage na kwote, jaka ma byc przeznaczona, czyli 7, max. 10 tys. na sprzet i kolumny. Z tego, co znalazlem:

Yamaha a-s 1000 - 3300pln
Yamaha cd-s 1000 - 3000pln, w sumie 6300pln

Denon pma-1500ae - 2700pln
Denon dcd-1500ae - 2400pln, 5100pln za komplet

Yamaha a-s 700 - 2000pln
Yamaha cd - s 700 - 1500pln, czyli 3500pln.

Sä to ceny z jednego sklepu internetowego.

FONO MASTER
Chodzi mi glöwnie o stosunek cen danego zestawu i kolumn, ktöre mialby napedzac. Co do Yamaha 1000 zgadzam sie w zupelnosci (prawde möwiäc, tego modelu nie bralem pod uwage, pomylilem ceny z 2000, he,he, sorry). Jakie kolumny bys polecil do 3700pln, bioräc pod uwage wymiary pomieszczenia, zestaw 1000 Yamahy i muzyke,jakiej slucha demiarka?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecił bym te bo sam mam Harpie oraz ze względu na metraż o ile ta oferta jest jeszcze aktualna:

http://www.harpia.pl/polski/okazje.html

Ewentualnie można skorzystać z wrażeń odsłuchowych kolegi Zentaura z innego Forum ,testujacego ten zestaw z różnymi głośnikami.

[url="http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?p=284434#284434"]http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewto...p=284434#284434[/url

Albo z rad Red. W.Pacuły z testu tego zestawu:http://www.highfidelity.pl/artykuly/0809/yamaha.html



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za każdą jedną odpowiedź. Sporo mi się już rozjaśnia, ale się pewnie nigdy na 100% nie rozjaśni.
Z Yamahy A-S1000 chyba zrezygnuję, bo chodzą słuchy po forach, że gorsza wyraźnie albo tylko trochę od serii 2000; a ponadto trochę przydroga dla mnie i zbyt neutralna/ naturalna jak dla nie-audiofila.
Na tych 35-50 m2 zależy mi zarówno na porządnym stereo, jak i nienajgorszym nagłośnieniu, ale słuchał będę jedynie cicho, lub średnio-głośno, bez imprez.
Powinno mi chyba (jako początkującemu) zależec na dźwięku raczej nieco ocieplonym niż zbyt naturalnym.
W przedziale cenowym do 6 tys, jako NOWY zestaw CD+wzmacniacz+Tu -widzę na razie tylko DENON 1500 i NAD C372+C542.
Z informacji w forach wnioskuję, że w tym przedziale cenowym CA Azur i Harmany są raczej nieco "gorsze". Na Rotela, Naima, Linna, Roksy, Cyrusa i inne audiofilskie cuda na pewno mnie nie stac.
Proszę jeszcze o wyrozumiałośc i podpowiedzi dla nowicjusza: co się lepiej z tego nadaje do nie-głośnego odsłuchu muzyki typu składy jazzowe, wokale damskie, rock, filmowa, instrumentalna... No i na jakich kolumnach: Hyperion III, AA Mimas II, jakies JBL czy inne - tak by łącznie nie przekroczyc 10 tys.
Z góry wielkie dzięki Edytowano przez RoRo
Proszę korzystać z opcji „EDYTUJ” by uzupełnić swoją wypowiedź – zamiast dodawać kolejne posty...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimasy 2 sa tansze od hyperionow .. co za tym idzie napewno sa gorsze jakosciowo .. wiec wybor prosty.
Wejdz na strone www.liniadzwieku.pl . znajdziesz tam sprzet powystawowy z gwarancja i tanszy nawet o 50 %. Przemila obsluga, pelen serwis jezeli chodzi o odsluch. Znajdziesz tam tez odtwarzacz rotela jeden z najwyzszch modeli 991 z gwarancja w bardzo atrakcyjnej cenie. Majac tyle kasy napewno bym tam zwrocil swoja uwage ! bo mozna zlozyc sprzet za 20 tys w cenie 10 ... icon_smile.gif pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

........
Na Rotela, Naima, Linna, Roksy, Cyrusa i inne audiofilskie cuda na pewno mnie nie stac.
Proszę jeszcze o wyrozumiałośc i podpowiedzi dla nowicjusza: co się lepiej z tego nadaje do nie-głośnego odsłuchu muzyki typu składy jazzowe, wokale damskie, rock, filmowa, instrumentalna... No i na jakich kolumnach: Hyperion III, AA Mimas II, jakies JBL czy inne - tak by łącznie nie przekroczyc 10 tys.
Z góry wielkie dzięki



Na cuda może nie stać, ale nie rezygnowałbym tak szybko.
Sam gram na:
ROTEL RA04
ROTEL RCD-06S
Elac FS 68
zestaw w dolnych strefach Twojego budżetu, a zadowolony jestem bardzo. Pokój wprawdzie mam mniejszy, ale kupowałem z pewnym "zapasem możliwości" więc pewnie poradziłby sobie i z większą kubaturą.
Powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz komputer, który może być włączony w czasie słuchania muzyki, to bym zrobił tak:

1. Zrezygnowałbym z CD na rzecz Squeezeboxa Logitecha.
2. Ponieważ Squeezebox ma regulowane wyjście zastanowiłbym się jeszcze nad kupnem samej końcówki mocy.
3. Kolumny to chyba faktycznie najlepiej z którejś z polskich manufaktur, ale tu w ogóle wybór jest dość spory i trzeba iść posłuchać.

Tak tylko dla przykładu:
Squeezebox: 800 PLN
CA 840W: 4500
Amstaff mini: 5900
RAZEM ok 11K za nowy sprzęt. Kupując używany można sporo zaoszczędzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieją jakieś monitory do 3k/para, zbliżone jakością i brzmieniem od podłogówek, do salonu 35 m2 ?
Pytam, bo to by było idealne dla obecnego rozkładu mego pokoju - usytuowac jakieś super monitory na regałach narożnikowych na wys. 1,9 m.
Ponoc Polscy audiofile nie darzą sympatią monitorów.
A pytam, by miec spokojne sumienie. Skoro nie ma wyjścia i by zasilic 35 m2 trza podłogówek, to się szanowna małżonka trochę mocno zirytuje, jak zacznę mieszac w obecnym umeblowaniu.
Myślę ciągle: Yamaha 1000, Denon 1500, NAD 352?
A z głośników to chyba Hyperion III, jeśli nikt nie zaproponuje jakichś porządnych monitorów. Dzięki z góry!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Demiarka!

Co TY pleciesz??? Chcesz monitory umieszczać na wysokości 1,9 m???  icon_eek.gif

W takim razie natychmiast po wprowadzeniu Twojego pomysłu zakup klatkę z kilkoma ptaszkami (gatunek obojętny) i umocuj ją kilkadziesiąt centymetrów od sufitu (zakładam, że Twoje pomieszczenie ma mniej więcej standardową wysokość) .

Przynajmniej one skorzystają na Twym zakupie i będą się cieszyć dobrym dźwiękiem, niezłą stereofonią oraz spójnym pasmem  icon_mrgreen.gif

Jak chcesz kupić monitory - to bez umieszczenia ich na standach o odpowiedniej wysokości uzyskasz g... nie dobry dźwięk.  icon_wink.gif I to niezależnie ile byś na nie wydał...

PS.

Audiofile kochają monitory! Polscy też! Ale mając 35 m2 powierzchni, nie mając budżetu - przykładowo - na Sonus Faber Extrema przestają je kochać i zaczynają kochać podłogówki!
Przed zadaniem kolejnych pytań zajrzyj na podkategorię FAQ znajdującej się na stronie Audio, poczytaj, przemyśl!
Możesz zacząć od tego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...