Skocz do zawartości

całkiem zgłupiałem, help please


demiarka

Recommended Posts

Potwierdzam wypowiedz przedmöwcy.....chyba, ze bedziesz sluchal na stojäco i masz ponad 2 metry wzrostu. icon_smile.gif ale nawet wtedy, fale odbite od sufitu raczej bedä znieksztalcaly dzwiek icon_cry.gif . Pamietaj - dzwiek z kolumn jest zawsze mniej lub bardziej kierunkowy, przy czym kierunkowosc jest nizsza, im nizsze sä tony (dlatego czesto przeczytasz, ze w kinie domowym ma male lub nie ma znaczenia, gdzie postawisz subwoofer). Na kierunkowosc kolumn ma wplyw kilka czynniköw ( odchylenie przedniej scianki, wielkosc membrany w glosnikach itd). Pisze teraz o typowych kolumnach, pomijam takie wynalazki jak MBL czy German Physiks (ale to zupelnie inna, odlegla klasa cenowa).
Zauwaz np. sam uklad glosniköw w typowych kolumnach podlogowych:przewaznie glosnik wysokotonowy znajduje sie na wysokosci röwnoleglej do polozenia uszu siedzäcego sluchacza. Optymalny kät odsluchu zamyka sie w kilku stopniach lewo-prawo lub göra döl od pozycji optymalnej (w zaleznosci od glosniköw).Podobnie sprawa wygläda z monitorami, tym bardziej, ze w wiekszosci (lub wyläcznie) opierajä sie na glosniku wysoko i srednio-niskotonowym. pomijam pomysl ustawienia na regale - kolumny muszä "oddychac" we wszystkie strony, chyba ze producent wyraznie pozwala na ich ustawienie lub powieszenie bezposrednio przy (na) scianie.

Jesli chodzi o sprzet - polecam nadal Yamaha 1000 (wczesniej myslalem o Denon 1500, ale röznica w cenie jest relatywnie niewielka co do Yamahy).
Pzdr. troche sie rozpisalem, ale to nic icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego musimy spokojnie i cierpliwie tłumaczyc koledze ,że mając dosyć pokażny budżet może uzyskać dobre stereo ,nawet przy
tej powierzchni.
No chyba,że chodzi mu o nagłośnienie pomieszczenia ale wtedy nie są mu potrzebne kolumny /i taki budżet / tylko wbudowane głośniki i będzie miał
wtedy dzwięk jak w restauracji lub poczekalni u dentysty icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do firm yamaha i denon. Moim zdaniem nie sa to firmy za ktore maja jakies super zaufanie dla mnie. Denon produkuje budzetowy sprzet a yamaha to producent od perkusji i innych instrumentow muzycznych poprzez sprzet audio do motorow O_o. Biorac np firme rotel, ktora produkuje wylacznie sprzet audio od okolo 40 lat i wiekszosc pracownikow pamieta poczatku firmy to swiadczy o producencie. Dlatego wydajac tyle kasy zainwestowalbym w kogos ( mam na mysli firme ) kto robi sprzet z pasja nie masowki icon_smile.gif

pozdrawiam

ps. mozna wyczytac od bardziej doswiadczonych audiomaniakow ze ten denon 1500ae jest wiele gorszy od starszego denonka 1500r


Widziales moze zestaw Denona S1 wzmak i Cd? lub chociaz s10? Denon to nie tylko supermarket ale tez rynek Japonski
Nie mowiac o zestawie DCD-SX i wzmacniacz PMA-SX- cena jakies 10.000 funtow za calosc:)
Podobno Denon tez robil genialne wkladki gramofonowe ale w erze Cd wszystko szlag trafil.
Firma robi to co sie sprzedaje a nie to lezakuje na polce w sklepie ae za to jest audiofilskie. Niestety..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego mi było trzeba, Dzięki za kubeł zimnej wody.
Cierpliwość forumowicza to najcenniejsza na forum sprawa.
Zostają podłogówki, a meble i żonę jakoś można przerobić, ..chyba.
Jeszcze jedno techniczne pytanko: czy kolumny 4-ohmowe jak Hyperion III nadają się równie dobrze do wzmacniaczy 8-ohmowych co kolumny 8-ohmowe, jak np Paradigm monitor 9 v 5 (oba modele po 3-3,3K)
Na Monitory Audio RS8 mnie nie stać (>4k/para)
W którymś z postów forumowicz Kazalski sugerował, że do takiej muzyki jak ja słucham (jazz, wokale damskie, rock, instrumentalna, filmowa, pop...- ciche lub średnio głośne odsłuchy) świetnie nadaje się NAD C372; a tutaj jakoś nikt nawet nie wspomniał o tym klocku. Czy jest wyrażnie gorszy od Denona 1500, czy to tylko kwestia indywidualnych wrażeń przy odsłuchu? Zakładam, że i tak Yamaha 1000 wypada najlepiej w tym towarzystwie.
I na jakie podłogówki (w cenie do 3K/para ) się zdecydować np. do Yamahy 1000? Czy mogę prosić o klika podpowiedzi, opartych na odsłuchach takich połączeń wśród forumowiczów?
Ponownie wielkie dzięki za wszystko!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradajmy schodza do 3 ohm wiec nie wiem skad te 8 ohm.
Nie mozesz posluchac? masz 3 zestawy: Denon, Nad, yamaha s1000. Denony czesto wystepuja w polaczeniu z Ikonami.. Nady z Focalami,
Chyba lpeiej ruszyc dupe niz wywalic 10k kierujac sie forum i zalowac.
Jesli nie masz zamiaru odsluchiwac wybierz ten ktory Ci sie bardziej podoba:) i po problemie..
Tutaj nie ma dogmatow, jeden woli firme x a drugi woli firme y. Zawsze beda watpliwosci, i nigdy forumowicze nie beda jednomyslni.
Masz najwazniejsze informacje: zadne monitory, zaden amplituner, zadne kino domowe: wybierz to co Ci sie bardziej podoba. Wizualnie lub fonicznie;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie gazetowe sobie daruj:) tam poprostu kazdy klocek gra dobrze, podkresla sie zalety, nie mowi sie o wadach. Poza tym czesto klocki budzetowe graja z kolumnami/kablami/gramofonami za pieniadze kilka/kilkanascie razy wieksze niz dany klocek.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem maniakiem radia, stąd potrzebuję do zestawu wzmak+cd jeszcze tunera z jednej serii (koniecznie z jednej serii, bo inaczej małżonka nie przełknie inwestycji, jak każdy klocek będzie z innej bajki). Z tego co przeglądałem Yamaha 1000 nie ma tunera z tej serii.
Za to Nad C372 i C542 tak, nie lubiany na forach Denon 1500 także, (nawet Azur 740, czy coś z Harmanów w tej cenie też), Z Vincenta czy Rotela serii do 6 tys nie znalazłem.
Wiem, że sprawa tunera pewnie rozsierdzi wielu forumowiczów, ale dla mnie i żony to też ważny klocek.
Please, poratujcie znowu!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z göry za sugestie, ale, czy gdy nie postawisz rözniäcego sie od reszty tunera (stosunek dizajnu 2 -wzmac.+odtwarz. do 1-tuner) na oddzielnej pölce, zona nie pomysli, ze to cos specjalnego, jesli rözni sie od reszty? Ale tak na powaznie, w sumie moze byc nawet cos specjalnego:

Znalazlem (w styczniowym Audio) ogloszenie sprzedazy tunera ACCUPHASE T-101 za 1300 pln. Model ten byl produkowany w latach 1974-81 i NA PEWNO pasowalby do dizajnu Yamaha 1000, a mysle, ze firmy nie trzeba przedstawiac. Ponizej przykladowe fotki T-101:

http://images.google.de/imgres?imgurl=http...l%3Dde%26sa%3DN

icon_biggrin.gif To propozycja, jesli naprawde jestes "maniakiem" radia i wolisz sam poszukac czestotliwosci, niz pstrykac programami. pozdrawiam icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
PO RAZ KOLEJNY!!! Proszę nie cytuj całego postu poprzednika!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gloryfikuje Denona bo kazda tania firma ma cos referenz, ale stwierdzenie ze robi tylko budzetowke troche nie na miejscu. Niestety koncern to nie mala fabryczka garazowa, robia to co sie oplaca a nie to co lepsze. yamaha tez ma fajne klocki ale nie wiem czy robia jakis hi end obecnie czy to tylko historia.
Ostatnio na e bayu uzywany Dcd s1 poszedl za rownowartosc 15kzl, nowy chyba kosztowal cos kolo 6-7k euro ale nie jestem pewien.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...