Skocz do zawartości

Przewód zasilający, wzmacniacz klasy D


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

10 godzin temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Witam,

Czy sensowna jest wymiana przewodu zasilającego we wzmacniaczu NAD 368 np. na EVO3 Premier. Co może się zmienić w systemie audio?

Wymiana kabla sieciowego to sprawa dość dyskusyjna i może wywołać burzę na forum i podzielić użytkowników na tych co słyszą i tych co nie słyszą różnicy po wymianie kabla.

Powiem Ci z mojego doświadczenia że warto wymienić zwykłą sieciówkę którą dostarczył producent sprzętu na kabel ekranowany np. Melodikę lub TAGA Harmony i zobacz czy jest różnica w barwie dźwięku.

Jak jesteś przekonany na IsoTek Evo3 Premier to kup go online i jak Ci nie będzie pasował to odeślesz, ale myślę że Melodika zupełności wystarczy.

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Kable zasilające wymienia się w wzmacniaczach, odtwarzacz Cd, strimerach a cześć tych rzeczy ma niskie zapotrzebowanie na prąd więc nie w tym rzecz. Są urządzenia bardziej lub mniej podatne na zmiany okablowania. I faktycznie tu będzie wielkie G a nie dyskusja już wkrótce, zobaczysz.

Więc po prostu wypożycz takowy kabel i sprawdź go sam.

Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w przypadku posiadania dwóch par kabli głośnikowych, różnicę można wychwycić, ponieważ C368 posiada wyjścia A i B, które można przełączać pilotem. Natomiast aby stwierdzić różnicę kabla zasilającego, trzeba być Mozartem lub Bogusiem :). Oczywiście nie neguję, że czułe ucho te różnice wychwyci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marek Muszyński napisał:

O ile w przypadku posiadania dwóch par kabli głośnikowych, różnicę można wychwycić, ponieważ C368 posiada wyjścia A i B, które można przełączać pilotem. Natomiast aby stwierdzić różnicę kabla zasilającego, trzeba być Mozartem lub Bogusiem :). Oczywiście nie neguję, że czułe ucho te różnice wychwyci.

Dokładnie bardzo subtelne różnice, aczkolwiek kabel TAGA Harmony podkreślił u mnie dolne rejestry (Bas) wpięty do wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mtkg napisał:

Ale żeby wymiana przewodu zasilającego miała sens to trzeba też zastosować jakiś filtr zasilania np. TAGA Harmony?

Listwa zasilająca Tak ale bez filtracji, mam listwę Taga Harmony są na niej dwa gniazda bez filtrów pod które wpinasz wzmacniacz oraz główne źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że przewody zasilające są położone w ścianie i są narażone na zakłócenia, następnie do gniazdka podpinam zwykły przedłużacz a do niego taki przewód TAGA Harmony i co mi to da skoro po drodze zwykłe przewody były narażone na mnóstwo zakłóceń?

Nie powinno być listwy zasilającej która wyfiltruje zakłócenia ze zwykłych kabli a następnie już od tej listwy przewód TAGA Harmony który nie wyłapie zakłóceń elektromagnetycznych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mtkg napisał:

Chodzi mi o to, że przewody zasilające są położone w ścianie i są narażone na zakłócenia, następnie do gniazdka podpinam zwykły przedłużacz a do niego taki przewód TAGA Harmony i co mi to da skoro po drodze zwykłe przewody były narażone na mnóstwo zakłóceń?

Nie powinno być listwy zasilającej która wyfiltruje zakłócenia ze zwykłych kabli a następnie już od tej listwy przewód TAGA Harmony który nie wyłapie zakłóceń elektromagnetycznych?

Ok, ale nie rozpędzajmy się zbytnio w temacie zabrniemy za daleko i oddalimy się bardzo od tematu autora, na temat zasilania w szeroko pojętej tematyce audio można napisać nie jeden doktorat lub obszerny laborat.

Dla mnie temat jest prosty, kupiłem w sumie kilka kabli zasilający oraz zrobiłem kilka sam oraz mam listwę zasilającą i zrobiłem testy który wariant jest najlepszy. Podłączałem kable bezpośrednio w ścianę oraz listwę, różne kombinację i wybrałem taki który mi najbardziej pasuje i zakończyłem temat zasilania.

Drążenie tematu i myślenie "a może kupić kabel po krioterapia lub wykuwany na szczycie góry przez dziewice" zostawiłem za sobą bo można zwariować.

 

Do autora tematu kup kabel który cię interesuje online przetestuj, jak Ci nie pasuje odsyłacz.

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...