Skocz do zawartości

Mini wieża do 1500 zł


anoj

Recommended Posts

Witam.
Szukam dobrej mini wieży w rozsądnym budżecie, najlepiej do 1500 zł. Moc nie musi być duża, bo docelowo sprzęt ma stać w małym pokoju (10m2). Zależy mi jedynie na ładnym, soczystym brzmieniu. Muzyka głównie z płyt CD, radia FM i Bluetooth. Interesuje mnie jedynie nowy sprzęt.

Poproszę o polecenie konkretnych modeli lub parametrów. Nie dysponuję żadnym sprzętem towarzyszącym ani nie zamierzam rozbudowywać zestawu. Chcę po prostu raz wydać pieniądze i słuchać przez lata :)

Edytowano przez anoj
uzupełnienie informacji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Musisz troszkę uzupełnić swój opis 

Uważam że można lepiej jak mini-wieża, fakt budżet nie za duży ale tragedii też nie ma 🤔Namawiał bym cię jednak na sprzęt używany!

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, milk-monster napisał:

Witam 

Musisz troszkę uzupełnić swój opis 

Uważam że można lepiej jak mini-wieża, fakt budżet nie za duży ale tragedii też nie ma 🤔Namawiał bym cię jednak na sprzęt używany!

 

Dzięki za wskazówkę, edytowałem wpis :)

Mimo wszystko obstaję przy nowym sprzęcie. Czy są na rynku modele jakkolwiek godne uwagi? Czym się kierować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miniwieża nie gra tylko wydaje dźwięki 😜

Spróbujmy inaczej nowe urządzenia!

Topping mx3 jego funkcjonalność jest naprawdę OK posiada: Bluetooth, możesz podpiąć komputer, tablet, telefon, Blu-ray i wiele innych!

       

6cd15c01_cc58_4af6_bb96_5573c0dd09d9.jpg

Kolumny Polk Audio t15        

https://allegro.pl/oferta/polk-audio-t15-para-kolumn-monitorkow-usa-kurier-0-8326391499 

Odtwarzacz Blu-ray                

https://allegro.pl/oferta/blu-ray-sony-bdp-s1700-9362829145 

Jeszcze kabelki i muzyki już można słuchać 😉 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać najlepszą dostępną jakość w tej cenie to zwróciłbym uwagę na niepozorny wzmacniacz Topping MX3, który posiada wbudowany DAC oraz moduł bluetooth. Jako kolumny warto rozważyć ciepło brzmiące Heco Aurora 300 lub przestrzenniej brzmiące Pylon Audio Pearl Monitor. Yamaha Pianokraft w tej cenie nie będzie najlepszym rozwiązaniem tym bardziej z fabrycznymi kolumnami. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, anoj napisał:

Szukam dobrej mini wieży w rozsądnym budżecie, najlepiej do 1500 zł. Moc nie musi być duża, bo docelowo sprzęt ma stać w małym pokoju (10m2). Zależy mi jedynie na ładnym, soczystym brzmieniu. Muzyka głównie z płyt CD, radia FM i Bluetooth. Interesuje mnie jedynie nowy sprzęt.

 

Panasonic SC-PMX90 lub SC-PMX92,

Trzeba wymienić obowiązkowo przewody głośnikowe z tego zestawu np:

Oehlbach 100: 2x1,5mm² lub 2x2,5mm²

Melodika: BWC2150 lub BWC2250.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 16.09.2020 o 12:14, lysyrafal napisał:

Panasonic SC-PMX90

To właśnie model, który sam rozważałem. Tylko jak ma się sprawa, jeśli chodzi o moc tego sprzętu w odniesieniu do metrażu pokoju? Czy 2x60W to nie za dużo jak na 10m2? Kwestia niewykorzystania całego potencjału takiej mocy w niewielkim pokoju to jedna sprawa, ale czy dźwięk odtwarzany przy niższej głośności będzie zadowalający?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, anoj napisał:

To właśnie model, który sam rozważałem. Tylko jak ma się sprawa, jeśli chodzi o moc tego sprzętu w odniesieniu do metrażu pokoju? Czy 2x60W to nie za dużo jak na 10m2? Kwestia niewykorzystania całego potencjału takiej mocy w niewielkim pokoju to jedna sprawa, ale czy dźwięk odtwarzany przy niższej głośności będzie zadowalający?

@milk-monster ma rację rozważ propozycję sprzętu używanego! 

https://pl.aliexpress.com/item/4000429329144.html 

Zostaje ci jeszcze 1200 zł na kolumny, jestem pewien że ten PANASONIC nie zagra w 5% jak SMSL Q5 PRO z używanymi kolumnami! Jego zaletą właśnie jest dobry dźwięk przy niskich częstotliwościach! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RLC napisał:

@milk-monster ma rację rozważ propozycję sprzętu używanego! 

https://pl.aliexpress.com/item/4000429329144.html 

Zostaje ci jeszcze 1200 zł na kolumny, jestem pewien że ten PANASONIC nie zagra w 5% jak SMSL Q5 PRO z używanymi kolumnami! Jego zaletą właśnie jest dobry dźwięk przy niskich częstotliwościach! 

Ja wszystko rozumiem i wierzę, że taki dobierany zestaw mógłby zagrać lepiej. Rzecz w tym, że zależy mi również na wygodzie i estetyce. Znacznie bardziej jest mi na rękę dokonać jednego zakupu całego sprzętu w jednym kartonie i połączyć go zaledwie trzema kabelkami. Po drugie muzyki słucham głównie z płyt CD, więc bez dodatkowego odtwarzacza by się nie obyło, a to już kolejny sprzęt do postawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak ma być to OK! Tyle że w przypadku miniwieży moim zdaniem odpada przyjemność słuchania muzyki! 

PS 

Jeżeli już jednak musi być taki sprzęcik to proponuję PIANOCRAFTA 

https://allegro.pl/oferta/unikat-wieza-yamaha-grand-pianocraft-mcs-1330-9743183140 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wieza-stereo-yamaha-pianocraft-crx-n470d 

Kolumny sobie wymienisz za jakiś czas i będzie przyzwoicie! 

Pozdrawiam

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2020 o 10:27, anoj napisał:

To właśnie model, który sam rozważałem. Tylko jak ma się sprawa, jeśli chodzi o moc tego sprzętu w odniesieniu do metrażu pokoju? Czy 2x60W to nie za dużo jak na 10m2? Kwestia niewykorzystania całego potencjału takiej mocy w niewielkim pokoju to jedna sprawa, ale czy dźwięk odtwarzany przy niższej głośności będzie zadowalający?

Wręcz przeciwnie nie masz się czego obawiać jeżeli ma większą moc to tym bardziej sprawdzi się przy cichym słuchaniu i przy głośniejszym graniu też ma się rozumieć. Jakość dźwięku będzie zdecydowanie lepsza po prostu będzie czyściej brzmiało, a w przypadku czegoś słabszego będzie gorzej nie wspominając już o głośniejszym graniu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam, jestem nowy na forum, poprzeglądałem ten jak i podobne tematy, właściwie szukam tego co autor wątku tylko 2 lata później hehe. Doczytałem, że warto kupić osobno wzmacniacz słuchawkowy i kolumny zamiast wieży (chociaż przyznam że rozważam wieżę pokroju Philips PMX92 z racji tego że będę jeszcze kupował telefon i odkurzacz i wieżę mógłbym mieć o połowę taniej w promocjach) niestety jak przeglądam ww. Topping jest już niedostępny na rynku. Czym mozna się zainteresować aktualnie? Pokój też nieduży 13m2, budżet około 1000-1500zł, źródło dźwięku w większości bluetooth z komputera/telefonu, mile widziane byłoby radio.
Z góry dzięki za propozycje i pozdrawiam 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...