Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 39 m2 za około 8k zł


K-roll

Recommended Posts

Witam,

Od dłuższego czasu planuję zakup zestawu stereo do salonu 39 m2: wzmacniacz z funkcjami sieciowymi, odtwarzacz CD plus kolumny. Początkowo myślałem o amplitunerze Yamahy r-n803d, jednak wszystko wskazuje na to, że lepiej wziąć wzmaka i odtwarzacz sieciowy (nadmienię, że  mam wxad10 do obecnego pianocrafta E810).

Słucham różniastej muzyki, głównie chillout, lata 80., dalej pop, rock, jazz. Źródła to cd, flac, serwisy streamingowe, radia internetowe i FM też musi być odbierane. Budżet elastyczny, powiedzmy, że około 8-10k zł.

Szukam sprzętu nowego, zakup byłby na lata.

Czego szukać do odsłuchu? Wstępnie zainteresowałem się: Rotelem A12, Nad 368, dalej nie wiem, warto zawracać sobie głowę yamaha r-n803d?

Kolumny: tu nie mam faworytów. Myślałem o pylonach Pearl 27 i... Klipsch R-820f. Zależy mi na scenie, stereofonii, wyrazistości trąbek, saksofonów, obszernym basie.

Czy odtwarzacz CD od pianocrafta wystarczy na początek czy szukać czegoś nowego? Czy bawić się w aplitunery czy jednak iść we wzmaki?

Dziękuję za sugestie czego szukać do odsłuchu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad C368 lub Rotel A12 będą brzmiały lepiej a niż Yamaha RN803. Oczywiście warto jeszcze przekonać się na własne uszy, zanim podejmiesz ostateczne decyzje.

Z kolumn można wybrać sporo. Wspomniane przez Ciebie Klipsche to nie zła opcja, podobnie jak te Pylony. Dołącz sobie jeszcze Indianę Line i Monitor Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pomieszczenie masz na prawdę duże dlatego też należy pamiętać o odpowiednim doborze kolumn. Jeśli chciałbyś mieć na pokładzie tuner FM to polecam zwrócić uwagę na Magnat MR780, który świetnie zgrywa się z dynamicznie brzmiącymi Monitor Audio Bronze 500. Alternatywą może być Audiolab 6000a + Heco Aurora 700 + Audio Pro Link 1 jako odtwarzacz sieciowy, który podłączysz kablem optycznym i wykorzystasz dobrej jakości przetwornik cyfrowo analogowy jaki jest w Audiolabie.  Taki sam zestaw z Yamahą AS701 zapewni dynamiczniejsze i jaśniejsze brzmienie ale nie aż tak przestrzenne. 

Zapraszam do kontaktu w celu wypożyczenia sprzętu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, K-roll napisał:

Witam,

Od dłuższego czasu planuję zakup zestawu stereo do salonu 39 m2: wzmacniacz z funkcjami sieciowymi, odtwarzacz CD plus kolumny. Początkowo myślałem o amplitunerze Yamahy r-n803d, jednak wszystko wskazuje na to, że lepiej wziąć wzmaka i odtwarzacz sieciowy (nadmienię, że  mam wxad10 do obecnego pianocrafta E810).

Słucham różniastej muzyki, głównie chillout, lata 80., dalej pop, rock, jazz. Źródła to cd, flac, serwisy streamingowe, radia internetowe i FM też musi być odbierane. Budżet elastyczny, powiedzmy, że około 8-10k zł.

Szukam sprzętu nowego, zakup byłby na lata.

Czego szukać do odsłuchu? Wstępnie zainteresowałem się: Rotelem A12, Nad 368, dalej nie wiem, warto zawracać sobie głowę yamaha r-n803d?

Kolumny: tu nie mam faworytów. Myślałem o pylonach Pearl 27 i... Klipsch R-820f. Zależy mi na scenie, stereofonii, wyrazistości trąbek, saksofonów, obszernym basie.

Czy odtwarzacz CD od pianocrafta wystarczy na początek czy szukać czegoś nowego? Czy bawić się w aplitunery czy jednak iść we wzmaki?

Dziękuję za sugestie czego szukać do odsłuchu.

 

Zakup na lata to warto zainwestować we wzmacniacz i dobre kolumny, ale moim zdaniem w/w przez Ciebie kolumny to nie ten kierunek brzmienia.

Dobrym wzmacniaczem jest Rotel A12 lub lepiej Rotel A14, ale do tego trzeba dokupić tuner Rotel T11 bo ma być FM.

Kolumny do tych wzmacniaczy to np. Dynaudio Emit m30 (bardziej muzykalnie) lub Kef Q950 (bardziej basowo), a ceny zawsze możesz negocjować z branżą.

Odtwarzacz CD możesz kupić później np. Rotel CD11, a marka ta to solidne wykonanie i niezawodność czyli sprzęt na lata.

W sklepie Top Hi-Fi może być ciężko o jakieś rabaty, ale w zestawie pewnie będzie taniej zapytać zawsze można a nóż się uda.

Pamiętaj o wypożyczeniu sprzętu do domu i sprawdzeniu go we własnych warunkach domowych w pomieszczeniu docelowym czyli tam gdzie będzie grał.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zakup będzie i tak najprawdopodobniej w okolicach grudnia, salon w domu jest na etapie wykańczania.

Zastanawiam się też czy nie poczekać na Audiolab 6000a play, powinien wtedy już być. Warto chyba będzie porównać. Szkoda, że Rotele dystrybuuje tylko top hifi.

Bardzo zainteresowal mnie Magnat MR780, na pewno będę chciał go odsłuchać. Czy USB w nim rzeczywiście służy tylko do upgradu? Czy można podłączyć bezpośrednio kompa jak prawi gość na ytbie i odtwarzać wszystko z kompa? (nie bardzo to widzę 😀)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...