Skocz do zawartości

SOUNDBAR czy KINO?


Maaathie

Recommended Posts

Witam wszystkich na wstępnie zaznaczam ze co do dźwięku jestem totalnym laikiem, ale postanowiłem zainwestować w coś więcej niż sam dźwięk z telewizora. Dostępne mam około 4 tys zł. Tutaj pojawia się pytanie czy wziąć Soundbar JBL 9.1 DOLBY ATMOS czy celować w jakiś zestaw? Kolumny + wzmacniacz prawdopodobnie. Co do rzeczy które są odtwarzane to w 80% jest to netflix/mecze reszta to jakaś muzyka+ konsola.Niestety nie znam się kompletnie wiec nie wiem jak to i z czym połączyć. Pomieszczenie około 27 m2 kwadratowe.

 

Dziekuję za cenne rady i pomoc, życzę miłego wieczoru.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Soundbary z Dolby Atmos to niestety wynalazek i nie brzmią tak jak byśmy mogli tego oczekiwać. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby klasyczne kino domowe. W takiej kategorii cenowej masz Yamahę RXV485/htr4072 + Quadral 6500LE + Fyne Audio F3.8. 
Wyższą jakość brzmienia względem belki uzyskasz na monitorach aktywnych takich jak Klipsch the Fives, które potrafią zaskoczyć dynamiką, przestrzenią i mocnym basem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka ofert i zastanowił mnie jeszcze Denon 1600X tylko co tutaj doświadczeni koledzy o nim sądzą. Dodatkowo mam pytanie czy celować w tylko W 2 kolumny między telewizorem czy jeszcze dorzucić tak jak jest w Quadralach mniejsze głośniki obok sofy. Gniazda głośnikowe w tym wypadku coś pomogą? I pytanie czy do Quadrali potrzebny jest jeszcze subwoofer czy bez niego będzie wystarczająco dobrze to wszystko chodziło? 
 

+ czy we Wrocławiu jest jakiś profesjonalny sklep, który pomoże w cztery oczy i jest polecany przez forum ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chcesz to kino czy nie?

Jak chcesz 2 kolumny to wzmacnniacz albo amplituner stereo. A nie kinowy.

1600X to konkurent dla 485 tyle że jest 7 kanałowy.

14 godzin temu, Markcox napisał:

Możesz rozwinąć myśl?

Chyba chodziło o to czy ich ilośc pomaga w dzwieku? :P No mogłbym to zrozumieć na przykład checia podłączenia w bi ampingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...