Skocz do zawartości

Końcówka mocy do Denon X3700H - do 2 dodatkowych kanałów


JarekPL

Recommended Posts

Cześć! Jestem w trakcie planowania / budowy kina 5.1.4 lub 7.1.4.

Zastanawiam się nad możliwościami Denonów, mianowicie na pewno chciałbym X3700H (ok. 5000zł), jednak aby napędzić nim 7.1.4 potrzeba amplifikacji 2 dodatkowych kanałów (jest preamp i trigger).

Najbliższy z nowej serii Denon, amplifikujący samodzielnie 7.1.4 to X6700H (ok. 12000zł), który jest piekielnie drogi i chciałbym uniknął takiego kosztu - jeśli zdecydowałbym się na 7.1.4 zamiast 5.1.4.

I tutaj moje pytanie - czy moglibyście polecić jakieś końcówki mocy? Zupełnie na nich się nie znam.

Zestaw to Klipsch Reference Premiere (w tym fronty Klipsch RP-500M 75W, minimalna szansa na RP-600M 100W).

Pozdrawiam, Jarek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można Denonem napędzić albo fronty końcówką albo chyba dowolny pre out. Myślałem właśnie nad frontami, aby je tak napędzić tylko zastanawiam się czy:

1) Nie zmieni to barwy dźwięku (aby były koherentne z resztą głośników)?
2) Jak z regulacją głośności, czy będą tak samo głośno grały, jak reszta?
3) Czy trigger również wyłącza końcówkę mocy, gdy amplituner jest wyłączony?
4) Czy może to polepszyć / pogorszyć dźwięk, granie głośników?

Potrzebują w zasadzie tylko końcówki mocy, nie musi mieć DSP, różnych wejść, USB i innych - przecież będzie pod nią aplituner.

I od razu pytanie:
5) Czy mogę taką końcówkę postawić pod / nad amplitunerem, nie będzie żadne z nich się grzało itd.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, JarekPL napisał:

Tak, można Denonem napędzić albo fronty końcówką albo chyba dowolny pre out. Myślałem właśnie nad frontami, aby je tak napędzić tylko zastanawiam się czy:

1) Nie zmieni to barwy dźwięku (aby były koherentne z resztą głośników)?
2) Jak z regulacją głośności, czy będą tak samo głośno grały, jak reszta?
3) Czy trigger również wyłącza końcówkę mocy, gdy amplituner jest wyłączony?
4) Czy może to polepszyć / pogorszyć dźwięk, granie głośników?

Potrzebują w zasadzie tylko końcówki mocy, nie musi mieć DSP, różnych wejść, USB i innych - przecież będzie pod nią aplituner.

I od razu pytanie:
5) Czy mogę taką końcówkę postawić pod / nad amplitunerem, nie będzie żadne z nich się grzało itd.?

AD. 1 Zmieni, pytanie tylko czy w KD to zauważysz.

AD.2 Regulujesz tylko w amplitunerze. 

AD 3.Nie koniecznie. Ja mam wzmak pracujący w trybie końcówki mocy i muszę go odpalać ręcznie. 

AD 4. Może polepszyć, zwłaszcza w stereo o ile kupisz integre, która może pracować jako końcówka mocy w KD i dodatkowo podepniesz pod wzmak źródło dźwięku. 

AD 5. Nie radzę, nawet wzmacniacze czy końcówki mocy pracujące w klasie D wydzielają ciepło. A Twój AMP na pewno będzie się grzał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się wygląd (czarny, prosty, ascetyczny) i funkcje sterowania (heos itp.). Mógłbyś jakiś jeden polecić lepszy w tej cenie (oczywiście z amplifikacją 11 kanałów do 7.1.4)?

Chętnie poznam również inne, mało wiem o nich. Marantz odpada raczej (wolę prostokątne wyświetlacze :P).

Edytowano przez JarekPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tadekk55 napisał:

A nie da się w tym denonie ustawić pre out frontów aby były napędzane nowym pioneerem a40 a reszta korzystała z amplitunera? szkoda tego pionka na same atmosy :)

Da się i to jest dobry pomysł!

18 godzin temu, tadekk55 napisał:

Szkoda kasy na x6700 w tej cenie są lepsze amplitunery z kalafiora kalibracją direc live lub arc.

Dokładnie

Serio lepiej jest stosować końcówkę i tańszy ampli.

Nawet Yamah 1080 + końcowka nie mówiąc o Nadzie czy Arcamie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję :) W takim razie jedyny dylemat - to jeśli postawie Denona na końcówce - czy nie będzie się grzało, wiatraki nie będą się załączać w jednym z dwóch lub obu?

Zależy mi na ciszy sprzętu, zaś nie będzie głośno rozkręcany, gdyż mieszkam w bloku.

Dodatkowe pytanie - czy głośniki pobierają tyle samo prądu, gdy nie grają co jak grają na danej ustawionej głośności? (martwi mnie pobór prądu hipotetycznego 7.1.4 podczas np. oglądania Youtuba stereo :) )?

Edytowano przez JarekPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawię pytanie - czy jeśli nie będzie grało nic z głośników, a np. głośność będzie ustawiona na 20% i amplituner włączony (klasa AB - chyba takie mają Denony) - to czy zużywa mniej prądu, niż podczas grania?

Chciałbym, ale trochę z miejscem problem. A czy miałeś może tak ustawione na sobie dwa, jakieś złe doświadczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JarekPL mam takie coś jak końcówka mocy BC-Acoustique EX-502 / na zdjęciu na dole/

do kina mogę polecić bo ;

Dnia 17.09.2020 o 10:27, JarekPL napisał:

2) Jak z regulacją głośności, czy będą tak samo głośno grały, jak reszta?

 - podłączasz pod pre out amplitunera , ma oddzielną regulację wzmocnienia dla kanału L;R , ale jak stosujesz w KD wciskasz dwa guziki i końcówka działa na full. Wtedy robisz kalibrację amplitunera.

Dnia 17.09.2020 o 10:27, JarekPL napisał:

3) Czy trigger również wyłącza końcówkę mocy, gdy amplituner jest wyłączony?

- ma wejście tigger i po załączeniu amplitunera automatycznie się wzbudza , jak wyłączasz amp. KD wyłącza się również końcówka.

- ma też drugą opcję , wzbudza się po otrzymaniu z IC sygnału i po wyłączeniu amplitunera , wyłącza się sama po 10 min.

Praktycznie bezobsługowa :) 

IMG_1381.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o prace amplituner jako PRE tak? no to wówczas bierze mniej prądu.

Jeśli pracuje mniej kanałów bierze mniej prądu

Jeśli gra ciszej bierze mniej prądu

Tak, ja miałem już nie raz złe doświadczenia z takim ustawieniem. I powiem że jeśli Ci padnie to gwarancja może ci tego nie uwzględnić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, będę w takim razie działał, aby dorobić jakąś półkę oddzielną, jeśli końcówka mocy okaże się potrzebna.

Tu jeszcze moje dodatkowy pytanie odnośnie poboru mocy przez głośniki - czy jeśli wybiorę w amplitunerze źródło jako Stereo-RCA lub kabel optyczny 5.1 - to czy wtedy pozostałe głośniki nie pobierają prądu, są "wyłączone", czy nadal pobierają prąd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem pytanie. Ale

Na amplitunerach masz kanały. One sa podłączone czy też połączone z końcowkami mocy.

Na niektórych amplitunerach widac to na wyswietlaczu.

obraz.png.cde8e945138661ad5b28a7aff5fdca67.png

To te małe ikonki po prawej stronie. Jeśli się świecą to znaczy że pracuje kanał i końcowka mocy je obsługująca. Zasilacz musi tam wysłać prą a wiec sam pobiera więcej.

Jeśli świeca tylko 2 (stereo) to amplituner pobiera mniej pradu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, JarekPL napisał:

Dziękuję, właśnie o to mi chodziło - czy w zależności od źródła sygnału pracują wybrane głośniki, tym samym kino pobiera mniej prądu :)

I tak i nie.

Bo automatycznie amplituner włącza lub wyłącza pewne kanały.

Ale masz możliwość ich ręcznej zmiany.

Czyli oglądając Fakty amplituner przestawi się na system 2,0. Później podczas filmu będzie 5.1. Ale możesz to zmieniać dowolnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...