Skocz do zawartości

zestaw denon n10 czy smsl + elac


MrRR

Recommended Posts

Dzień dobry :)

Proszę o poradę odnośnie sprzętu. Już piszę jaki jest background: do tej pory słuchałem muzyki na starym Kenwood KRF-A4020 + podłogowe JBL TLX 5000. 

Chciałbym jednak mieć sprzęt bardziej kompaktowy, powierzchnia to pokój około 15m2. Na początku zacząłem czytać i wybierać pomiędzy Denon RCD-N10 a Yamahą N670D (obydwa z defaultowymi głośnikami). Ale natknąłem się na bardzo dobry temat i na tę chwilę mam na oku zestaw : ELAC Debut 2.0 B6.2. + SMSL Q5 PRO (+ Chromecast audio, który już mam). 

Pytanie co lepsze ? Rozumiem, że z SMSL Q5 pro z tymi kolumnami bede bardziej zadowolony niż z zestawu denona czy yamahy? 

I drugie pytanie - mam nadzieję, że nowy zestaw zagra przynajmniej tak samo jak stary kenwood z JBL, czy mogę się tego spodziewać? :)

I jeszcze jedno - Elac Debut Reference B6 (DBR62) + SMSL Q5 PRO - rozumiem, że SMSL pociągnie te kolumny bez problemu? 

dzięki,

Radek

 

Edytowano przez MrRR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej smsl podoła, jako alternatywę dla niego, moim zdaniem odrobinę lepiej brzmiącą byłby topping mx3. Z klasycznych wzmacniaczy polecałbym Ci do zastanowienia się NAD c316bee. Zagra lepiej niż smsl i topping kosztem okrojonej funkcjonalności.

Ciężko o porównanie ze starym kenwoodem z jbl, moim zdaniem bez odsłuchu się nie obejdzie.

Jeśli masz za daleko do nas do Pabianic to możemy Ci również wysłać sprzęt na testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MrRR napisał:

I drugie pytanie - mam nadzieję, że nowy zestaw zagra przynajmniej tak samo jak stary kenwood z JBL, czy mogę się tego spodziewać? :)

 

Tego nikt Ci nie powie czy będzie lepiej czy gorzej, ale jest wiele osób którym bardziej podoba się granie starszych sprzętów. Masz podłogówki, a chcesz zmienić na monitory tylko zastanawiam czy to dobry kierunek choć pokój nie jest aż taki wielki.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za wszelkie porady. chyba najpoważniej rozważam elac B6.2 (albo 6 reference) + i tu jeszcze inna wersja - co doradzicie na kombo wzmacniacz z CD i żeby razem z głośnikami nie wyszło jednak więcej niż 3k. znalazłem takie coś Taga Harmony HTR-1000CD - co o tym sądzicie? szczególnie z tymi głośnikami - może miał ktoś doświadczenie? 

dzięki raz jeszcze, teraz widzę, że to nie takie proste żeby coś wybrać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...