Skocz do zawartości

Dobry kabel głosnikowy do ok. 20 zł za metr?


Recommended Posts

Podobno kable ze srebrem dają inny dźwięk jaśniejszy 🤔 ja różnicy w kablach raczej nie słyszę! Zresztą kable temat RZEKA!!!!! 

Przy twojej konfiguracji sprzętu znaczenia chyba mieć nie bedzie! kup miedziane OFC, skoro KLOTZ jest według ciebie OK to go kup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Polecamy Tobie, przewód który nie jest drogi i łatwo go zaadoptować w wielu systemach.

Audioquest SLIP 16/2 https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-glosnikowe/audioquest-slip-db-16-2.html

Dysponujemy parami demonstracyjnymi, więc możemy Ci wypożyczyć do testów :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z moich testów najjaśniej zagrał QED Silver Anniversary XT. Balans tonalny zdecydowanie poszedł w górę, brzmienie się rozjaśniło co akurat w moim przypadku było efektem nieporządanym.

Z jasnych kabli, jeśli tak to można nazwać to można po taniości spróbować kabelek ze sklepu elektrycznego YTDY 6x0,5mm2. To taki kabelek do domofonów, alarmów, instalacji smart home. Na sąsiednim forum jest duży wątek i sporo zadowolonych słuchaczy. Koszt 2 zł/m. Kabel ytdy ma różne wersje, 4,6,8- żyłowe. Bierzesz np 3 żyły pod jeden zacisk kolumn, drugie 3 żyły pod drugi zacisk i heja. Żadna inwestycja więc spróbowałem kiedyś, akurat zostało mi kilka metrów, gdy robiłem sobie opomiarowanie w kotłowni. Brzmienie zdecydowanie się rozjaśniło, nie powiem że zdegradowało się. Po prostu inny charakter brzmienia nieco, Nie zachęcam bardzo, ale w ramach zdobywania doświadczeń wydać 10zł na testy nie majątek a może sprawdzą się. Oczywiście to nie jest dedykowany kabel głośnikowy i to taka trochę profanacja pewnych audio dogmatów, ale wszystkiego trzeba spróbować, nawet kabli od spawarki czy mokrych sznurówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2020 o 02:27, hyde napisał:

To ja się dopiszę

Potrzebuję mega jasno grającego kabla głośnikowego.

Coś polecacie?

Może być drożej niż 20 zl

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-glosnikowe/bm-150-t-kabel-glosnikowy.html  - Real Cable BM150. Rozjaśni dźwięk, jednakże nie przesadzi. Część tego kabla wewnątrz jest posrebrzona.  Warto rozważyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2020 o 23:42, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-glosnikowe/bm-150-t-kabel-glosnikowy.html  - Real Cable BM150. Rozjaśni dźwięk, jednakże nie przesadzi. Część tego kabla wewnątrz jest posrebrzona.  Warto rozważyć.

Dziękuję za propozycje. Obawiam się że nie przebije jakością dźwięku obecny Qed.

Najlepiej z opisów pasował by mi tellurium Silver Black bądź nordosty. Tylko te ceny.

Dnia 27.11.2020 o 21:32, 1Ender napisał:

@hyde Spróbuj Tara Labs Prism Klara. Używam aktualnie. Czy jest bardzo jasny? Dla mnie był, ale dla Ciebie może nie być.. 

Pozdrawiam 

Ok. Chyba zamówię 👍🙂

Dnia 22.11.2020 o 06:29, Wito76 napisał:

jasnych kabli, jeśli tak to można nazwać to można po taniości spróbować kabelek ze sklepu elektrycznego YTDY 6x0,5mm2. To taki kabelek do domofonów,

Ekstremalnie. Może kiedyś spróbuję 👍🙂

Edytowano przez hyde
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hyde napisał:
Dnia 25.11.2020 o 23:42, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-glosnikowe/bm-150-t-kabel-glosnikowy.html  - Real Cable BM150. Rozjaśni dźwięk, jednakże nie przesadzi. Część tego kabla wewnątrz jest posrebrzona.  Warto rozważyć.

Dziękuję za propozycje. Obawiam się że nie przebije jakością dźwięku obecny Qed.

Najlepiej z opisów pasował by mi tellurium Silver Black bądź nordosty. Tylko te ceny.

Jeżeli nie jesteś do końca przekonany, to zapraszamy Cię na wypożyczenie, po wcześniejszej zapowiedzi. Dopiero bezpośrednie porównanie, mogą dać Ci odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 13.12.2020 o 16:18, Lukas73 napisał:

Ktos pomoże, co kupić?

jasne, do frontów i centralnego miedź OFC 2.5mm2

do suba proponuje koncentryka i końcówki chinch samemu sobie zrobić

do surround można by się posilić na OFC 1.5mm2 ewentualnie 2.5mm2 chociaż według mnie nie ma sensu.

Do tego dokupujesz sobie banany by nie walczyć z kablami :)

A jak nie masz co robić z kasą to możesz kupić to co polecają wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2020 o 23:59, hyde napisał:

Supra ,Qed i gdzieś czytałem że audioquest grają jasno. Ktoś potwierdzi?

Mam Qed anniversary XT. Potwierdzam, bardzo jasno grający kabel, jak miałem Nad 320 i Tannoy dc6t mała różnica, ale zauważalna w porównaniu do zwykłego kabla miedzianego, natomiast teraz mam wzmacniacz Cyrus Three/lyric i Tannoy xt6f - olbrzymia różnica na niekorzyść Qeda - bardzo jasno i ostro u góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...