Skocz do zawartości

Kolumny vintage do lampy


Recommended Posts

23 minuty temu, elektron6 napisał:

Być może wynika to rynku i bardzo a to bardzo wysokiej świadomości Klienta japońskiego na jakość. Z mojego doświadczenia - aby móc zdobyć rynek japoński potrzeba grubych lat współpracy, budowania relacji i jakości produktu a potem ? jedna wtopa i po zawodach ...i nie ma znaczenia że tylko 1 sztuka jest wadliwa na 1000 ...do zwrotu i weryfikacji jest cała partia a zaufanie trzeba zbudować od nowa. Zatem czy opłaca się schodzić z jakości przy takim Kliencie? Zdecydowanie NIE. Przykładowo rynek polski przyjmie wszystko no prawie wszystko a czasami nawet i kota w worku. 

Hmmm zgodzę się co do rynku polskiego. Tu staram się nie kupować niczego. No chyba, ze nie ma wyjscia bo plyta wyszła tylko w polskim wydawnictwie. Natomiast zdecydowanie bardziej wolę wydania made in USA czy Angielskie niz Japonskie. Japonskie są " sztucznie" wyciagnięte. Cykają, powietrze jest wyciagnięte. Za bardzo błyszczą. Na potwierdzenie stawiam sprzęt robiony na Japonię, w ktorym podkreslone są wysokie tony. Być moze taki mam gust i mnie to nie odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy Tomkowi czas na zaaklimatyzowanie się w domu. Po zamianie klimatu słuch, a czasem cały organizm, potrafi spłatać figla. Dlatego, przynajmniej ja , pomimo że mam blisko, dośc niechętnie jeżdże nad morze bo po powrocie często mam problemy zdrowotne, a słuch zawsze przytępiony.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audiowit napisał:

mam nadzieję, że w poniedziałek nie podasz konkretów tylko pewien procent prawdopodobieństwa, czy się decydujesz, czy nie

I ...... właśnie tego nie mogę obiecać :) Jeżeli uznam , że jest to mój dźwięk , że stan techniczny nie budzi wątpliwości , że stan wizualny i gabarytowy jest ok. to ....... BIORĘ !!! 

Przed wyjazdem jeszcze raz posłucham Dali oraz dzięki @Rega Romanowi JBL L-86 , by mieć jakieś punkty odniesienia .

A resztę to życie pokaże :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit Witek sooory !!! I bardzo dziękuję zarazem .

Wiem , że gadaliśmy , że miało być inaczej , że spokojnie , że miałem jeszcze raz pojechać ale ....... nie wyszło ....... i nie żałuję nawet przez chwilę tej decyzji !!!

Jeszcze sporo pracy przede mną z ustawieniem, ale już teraz mogę powiedzieć , tak to moje granie. 

Przepraszam wszystkich za tą prywatę , ale musiałem przedstawić jak się sprawy mają koledze, który podjął ryzyko doradzenia konkretnych kolumn. Wiem , że takie rady do łatwych nie należą , sam boję się wziąć odpowiedzialności za czyjeś pieniądze.

A teraz przedstawiam nowy nabytek , na który się zdecydowałem podążając za tak modnym obecnie minimalizmem :) 

Przedstawiam : Altec Lansing Valencia / 1974 r. / model 846 B / 8 Ohm / - stan kolekcjonerski.

 

 

IMG_1442.JPG

IMG_1439.JPG

IMG_1441.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak , co do wyglądu to byłem po nie z żoną i to to Ona była zachwycona wyglądem . możecie mi nie wierzyć ale w realu wyglądają świetnie , zdjęcia sporo przekłamują . Po za tym do decyzji żony przyczynił się pewnie w znacznym stopniu wygląd otoczenia , tj. pokoju odsłuchowego u Pana od którego dzisiaj nabyłem te kolumny. Przyćmione światło , mnóstwo drewna , regały z książkami itp. :) 

8 minut temu, audiowit napisał:

Nie przeszkadza Ci, ze to zupełnie inne granie niż Dali?

Zupełnie nie , kolumny grają cholernie realistycznie , nie chcę tu przedstawiać płomiennych opisów , bo jak pisałem czeka mnie jeszcze pozycjonowanie . Jest przestrzeń , zajebisty czysty bas , instrumenty brzmią bez żadnych podbarwień , słuchać różnicę w dynamice między pojedynczymi strunami / szarpnięciem / kontrabasu . Ale podkreślam , muszę jeszcze popracować , słuchałem ich w prawie idealnych warunkach akustycznych i wiem , co potrafią , jeszcze mogę u siebie sporo z nich wyciągnąć.

A tak w maskownicach : 

IMG_1443.JPG

IMG_1444.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli materiałowe.

No tak. Na tym polega właśnie róznica miedzy Dali, a Altecami, że poziom realności ma inny wymiar. Bas pewnie też Ci się nie wzbudza. Albo w niewielkim stopniu.

Postaraj się utrzymać scenę za linią kolumn. Jeśli wyjdzie Ci za bardzo do przodu, to może być uciążliwy dźwięk. Z hornem nie będzie to łatwo ale Ironbirdy w tym pomogą, bo budują scenę za linią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham bez DDRC-24 , nic nie dudni :) 

Co do realności , to po uderzeniach pałeczką perkusisty jestem po dźwięku w stanie określić naprężenie bębna :) 

Scenę mam za kolumnami , jednak w porównaniu z Dali jest wg. mnie za szeroka. Kolumny ustawiłem dwie godziny temu , będzie jeszcze małe przemeblowanie sprzętowe , by zyskać dla nich więcej miejsca. 

@MariuszZ to ciężko powiedzieć czym , to trzeba usłyszeć :) Pewnie każdy by zwróciłby uwagę na inny aspekt , dla mnie była to jakość basu i średnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję @tomek4446 !!!!! 

Kilka razy w ciągu ostatnich tygodni miałem okazję widzieć / słyszeć konstrukcje tego typu (Klipsch, Spendor), więc ani wygląd ani ich rozmiar mnie nie zaskakuje - a niemal byłem pewien, że tak będzie wyglądał Twój zakup - ciekaw byłem tylko producenta 😊

Nadciągnąłeś zakładany budżet czy udało Ci się zmieścić? (nie pytam o konkretną kwotę jaką zaplaciłeś 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Przedstawiam : Altec Lansing Valencia / 1974 r. / model 846 B / 8 Ohm / - stan kolekcjonerski.

Tomek, gratulacje. Wyobraźnia pobudzona od samego patrzenia na te paczki 😉  

Wizualnie prezentują się świetnie ( i pasują jak by zawsze tam stały 🙂). Czekam na wrażenia słuchowe za jakiś czas, jak ogarniesz wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...