Skocz do zawartości

Kolumny vintage do lampy


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Witam po przerwie. Zainspirowany kolegami z Japonii ,oraz opisem ustawienia Alteców redaktora Sterephile niejakiego Arta Dudley'a tak jak ja posiadacza tych paczek postanowiłem " podnieść je z podłogi. Sprawa nie jest prosta, bo standy musiały być stabilne i bezpieczne , kolumienki ważą po 45 kg/szt. Znalezienie stolarza / bo Ci od płyt meblowych to dla mnie nie stolarze / nie jest łatwą sprawą, ale udało się i zamówiłem elementy z litego dębu tj. krawędziaki 100x100 mm oraz listwy.. Olejowanie i składanie we własnym zakresie. Ponieważ nie mam profesjonalnych urządzeń , więc łączenie na kołki odpadło. Wywiercenie 124 otworów idealnie prosto z tzw " ręki" wydało mi się niewykonalne. Zainwestowałem w blaszki kątowe z "metalowego" , całe 0,32 zł .szt / w Castoramie 2,86 zł/szt , czarne 5,60 zł/szt ??? :)/, poskręcałem na wkręty do drewna. Konstrukcja wyszła niesamowicie stabilna i ..... ciężka. Podkleiłem grubym filcem co by nie zajechać podłogi przy przesuwaniu. Powiem tak , opłaciło się. Wymierzyłem tak wysokość standów , by środek horna był idealnie na wysokości uszu. Ale Panowie , o dziwo prezentacja wysokich się nie zmieniła porównując do poprzedniej pozycji kolumn gdy stały na glebie , za to bardzo zmieniła się scena. Zaznaczam , że rozstaw kolumn nie uległ zmianie. Scena stała się wyraźnie określona i dużo bardziej zwarta niż poprzednio , jednym słowem na plus.

A teraz będę się chwalił , nie mam pojęcia na czym kolega Japończyk postawił swoje Alteci / zdjęcie 1 - inspiracja/ , ale wiem jedno , jak nie na Polskim Dębie , to on nie ma pojęcia jak mogą brzmieć te kolumny ! :)  

standy Altec.jpg

IMG_1780.JPG

IMG_1789.JPG

IMG_1795.JPG

IMG_1791.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł i realizacja 👍 Ja bym ciemniejsze zrobił 😉

Jakiś czas temu przeglądając YT natknąłem się na reckę Klipsh Heresy nakręconą przez Zeusa. On też podniósł te paczki ponad podłogę mimo, że podobnego gabarytu są i mało osób to preferuje. Coś tam mówi na ten temat ale już nie pamiętam co 😉 Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, bardzo fajne standy!  Ja bym tylko dał im kolor jak kolumny i ta szafka po środku. Kolumny tworzyłyby całość ze standami, byłby fajny kontrast od parkietu.

No chyba, że standy celowo mają być jaśniejsze, wtedy przepraszam za brak ogłady z mej strony 😉

Dobra robota 🙂👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz dzięki , też myślałem o bejcowaniu na ten sam kolor co kolumny , ale mam za małe pomieszczenie i wizualnie kolumny wyglądałyby jak estradówki wciśnięte do wnęki na szczotki :) Chodziło mi o to by standy bardziej zlały się z podłogą , niż kolorystycznie stanowiły monolit z kolumnami. Po za tym , dąb ma przepiękne słoje i żal mi go było machnąć na ciemny kolor :) 

2 minuty temu, JohnDoe napisał:

Ja bym tylko dał im kolor jak kolumny i ta szafka po środku.

John dzięki , skończyłem te standy jakieś dwie godziny temu , jeszcze tej prezentacji nie widziała żona. Już w tej chwili kolumny wyglądają dwa razy większe niż dwie godziny temu. Poczekam na żonę i zobaczymy , ach jak bym się przez jakiś czas nie odzywał to znaczy , że przebywam na " urazówce" :) . Kolor mogę zmienić w każdej chwili , są oleje z pigmentami , zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po audycie żony i co dziwne nie wygląd był głównym tematem opinii , a dźwięk. Konkretnie scena. Jest to naprawdę niesamowita zmiana , prezentacja utworów odbywa się tak jak bym siedział na koncercie , centralnie, w szóstym rzędzie , wokal " idzie" ze środka na wysokości ok. 2 m. / wyżej niż poprzednio /, a muzycy grają na scenie szerokości ok. 2,5 m. Dalej po lewej i prawej stronie jest cisza , kolumny " milczą " gdy na nie patrzę . Polecam eksperymenty z pozycjonowaniem kolumn nie tylko pod względem rozstawienia i kątów dogięcia ale też wysokości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, według wszelkich zasad dobrego gustu w 1 pomieszczeniu mogą być najwyżej 2 gatunki ( rodzaje) drewna. Jasne standy nadają lekkości ciężkim w odbiorze kolumnami i pasują kolorystycznie do parkietu. Jest naprawę fajnie.

13 godzin temu, slaw0001 napisał:

Jeszcze tylko sprężynki i .....😂

Degradacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...