Skocz do zawartości

Kolumny vintage do lampy


Recommended Posts

5 minut temu, MariuszZ napisał:

Ja od jakiegoś czasu piszę o pre, a ty dalej o monoblokach.

Mariusz, chyba zgubiłeś wątekB|, od dawna Tomasz pisze  o monoblokach i ich przydźwiękach 

Nawet jak by padło coś zasilaniu pre-ampa to tylko było by na jednym kanale.

Jakie przepięcie z sieci, to nie możliwe.

@tomek4446, masz rację dzwoń, i postaraj się o zwrot.

15 godzin temu, MariuszZ napisał:

DIY ANK L1 jak włożę poprawnie czyli odwrotnie wtyczkę przewodu zasilającego do gniazda to wzmacniacz milczy totalnie.

dodam komentarz do tego, to też jest wada projektowa lub montażowa, uważaj bo to zagraża porażeniu prądem, lub uszkodzeniem innego współpracującego sprzętu. Sprawdź dokładnie.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dodano przełącznik hebelkowy, za pomocą którego odcinamy masę sygnału od masy obudowy, co bywa skutecznym lekarstwem na drażniący przydźwięk w głośnikach. To wskazuje, że w monoblokach zastosowano podwójny system uziemienia, a to wymaga sporej ingerencji w konstrukcję wewnętrzną i sporo dodatkowego okablowania."

może w tym problem ?

Karol wydaje się obeznany w temacie masy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Dobra Panowie , zrobię jeszcze jedną sztuczkę , pominę pre i dam źródła / CD lub malinę/ przez DDRC -24 bezpośrednio na monobloki. Tylko dajcie mi godzinkę.

A może sprawdź regułę "audiomatus-a" kable zasilajace minimum 2 metry (0.75mm² najlepiej), i jak najkrotszy IC. No chyba ze juz takie masz. 

Ps: wszedzie pełno "audiofilskich zasilajacych" 1-metrowych...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tomek4446 napisał:

Nic się nie zmienia , tzn. przydźwięk jest nadal. Wyłączyłem nie tylko monoblok, ale całą listwę / drugi mam podpięty pod inną /. Wyłączyłem w chałupie wszystkie bezpieczniki po za jednym, odpowiadającym za gniazdka w pokoju gdzie stoi sprzęt i nadal przydźwięk miał się dobrze.

Tak dla pewności zapytam, czy rozłączony monoblok miał rozpięty interkonekt od pre lub/i przewód sieciowy wyjęty z gniazdka? Pytam, gdyż rozłączenie pstryczkami nic nie zmienia w kwestii, o którą mi chodzi.

Aha, dodam jeszcze, że podłączanie poszczególnych części systemu w różnych miejscach mieszkania może co najwyżej pogorszyć sprawę.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk , dzięki za podpowiedź , jakieś hebelki na froncie monosów mam spróbuję.

@Chyba Miro 84 kable zasilające do listew są faktycznie długie , 1- 3mb. ; 2- 2mb. Ale te od sprzętu do listew to standard , od monobloków do listew mają 80 cm. Interkonekty od pre do monobloków mają po 1,5 mb. są dobrze ekranowane .

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

Tak dla pewności zapytam, czy rozłączony monoblok miał rozpięty interkonekt od pre lub/i przewód sieciowy wyjęty z gniazdka? Pytam, gdyż rozłączenie pstryczkami nic nie zmienia w kwestii, o którą mi chodzi.

Piotrek , błaaagaaam :) Oczywiście odłączyłem z gniazdka tak monoblok jak i całą listwę , a następnie drugi. Podłączone są jak może pamiętasz pod dwie niezależne listwy.

  

41 minut temu, MariuszZ napisał:

Zadbaj o niski poziom sygnału na wyjściu bo uwalisz kolumny jak buchną mocą monosy 😉

Mariusz dzięki za przypomnienie , nigdy takich ostrzeżeń nie jest za wiele. Już dwa razy przepiąłem kable do DDRC nie zmniejszając głośności / jeszcze na Dali /. I w jednej sekundzie poznałem możliwości swoich kolumn o które je nawet nie podejrzewałem , poznałem ja, i dwa sąsiadujące osiedla :) Oj , wryło mi się w pamięć :) 

A na wszelki wypadek jak by system trafił szlag to właśnie nabyłem / zdjęcie/

Podłączyłem bezpośrednio monobloki pod DDRC - 24 , pojawił się delikatny przydźwięk, a raczej słyszalna praca traf. Ten dźwięk na tak niskim poziomie jak dla mnie jest do zaakceptowania. Nie przeszkadza nawet przy bardzo cichym słuchaniu , idę przytachać końcówkę , zobaczymy jak się sprawy będą miały z pre. 

IMG_1621.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

kable zasilające do listew są faktycznie długie , 1- 3mb. ; 2- 2mb. Ale te od sprzętu do listew to standard , od monobloków do listew mają 80 cm. Interkonekty od pre do monobloków mają po 1,5 mb. są dobrze ekranowane .

To te od sprzetu do listew maja mieć min. 2 metry a nie 80cm a interkonekty od pre do monoblokow maja byc mozliwie najkrotsze np. 0.5m a Twoje maja 1.5m. Masz Dokladnie na odwrót. Chodzi o to że sygnałowi łatwiej będzie  "biegać" po przewodzie PE w Twoim przypadku.

Długość kabla z listwy nie ma znaczenia jesli dwa monobloki sa podpiete do jednej.

Ps: mozesz jeszcze na szybko sprawdzic dodajac przed standartowe zasilajace dodatkowe przedłużacze np. Po np.metrow10 każdy. Co dołoży trochę Omów w przewodzie PE i tym samym zmusi sygnal do przeplywu po Bożemu czyli IC. Jesli cos sie poprawi tzn. Ze trzeba myśleć w tym kierunku i zmienic wszystkie IC i zasilajace u Ciebie. Dołączam rysunek pogladowy

Screenshot_20201029-125355_Samsung Notes.jpg

Tomek zapomniałem jeszcze ze pre tez musi byc na przedluzaczu bo inaczej tym kablem bedzie uciekać sygnał! Oczywiscie to nie ma byc tak na stałe tylko by sie upewnic czy to wina biegajacego sygnału po przewodzie PE

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To go naprawimy. Nie martw się 😉

Narysuję i opiszę jakie próby poczynić ale faktycznie sprawdź działanie ground liftera bo z opisu wynika, że masz w pre ten hebelek od rozłączania masy i ziemi. 

Jeżeli nie działa, znaczy nic nie poprawia to może jest uwalony od heblowania. Wtedy na próbę można tymczasowo odłączyć przewód PE podłączony przy gniazdku do obudowy. Tylko pamiętaj, że odłączasz zabezpieczenie przed porażeniem więc zadbaj o bezpieczne sprawdzanie wszystkiego 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 kurna patent nie działa. Podłączyłem 15mb. przedłużacz od kosiarki i jest bez zmian. A , miałem nadzieję , bo mam takie dwa przedłużacze :) Jutro spróbuję postawić monobloki na szafce obok pre i dać krótkie IC , nie wiem tylko jak blat szafki się zachowa jak dostanie 110 kg. obciążenia , ale chyba da radę .

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MariuszZ napisał:

Tylko pamiętaj, że odłączasz zabezpieczenie przed porażeniem więc zadbaj o bezpieczne sprawdzanie wszystkiego 😉

W mojej propozycji nie trzeba odcinać PE czyli jest bezpieczniej.... za to dokładamy tego PE "przedluzaczem"..

8 minut temu, tomek4446 napisał:

@Chyba Miro 84 kurna patent nie działa. Podłączyłem 15mb. przedłużacz od kosiarki i jest bez zmian. A , miałem nadzieję , bo mam takie dwa przedłużacze :) 

 

Potrzebujesz 3 przedluzacze. Edytowalem tamten post! Jeden na pre i po jednym na monoblok czyli 3! W przeciwnym razie sygnał znajdzie sobie jakiś fajny przewód by poleciec "bokiem".

Tutaj

link http://www.audiomatus.com/kable_sieciowe.pdf

Jest tam Dokladnie wytlumaczone to zjawisko

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ps: mozesz jeszcze na szybko sprawdzic dodajac przed standartowe zasilajace dodatkowe przedłużacze np. Po np.metrow10 każdy. Co dołoży trochę Omów w przewodzie PE i tym samym zmusi sygnal do przeplywu po Bożemu czyli IC. Jesli cos sie poprawi tzn. Ze trzeba myśleć w tym kierunku i zmienic wszystkie IC i zasilajace u Ciebie. Dołączam rysunek pogladowy

Takie kombinacje nie pomogą. Tego jestem pewny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nowy78 napisał:

Czytałem to już dawno temu, ale jakoś nie jestem zbytnio przekonany do treści tam zawartych ;) 

Najlepiej zweryfikowac samemu.

Gdybym mial dwa monobloki i pre to bym je podłączył dokladnie na odwrót do tego jak proponuje audiomatus czyli bardzo długie IC np.3metry i kruciutkie zasilajace np. Max 0.5m podpiete do jednej listwy. Oczywiecie zasilajace bylyby wowczas conajmniej 3x4mm². 

Ale na logikę bez testu juz widać ze sygnał uciekałby do przewodu PE. Wiec nadal uwazam iz tresci tam zawarte sa zgodne z rzeczywistością

Ps: chociaz jesli upoluje pewne kolumny aktywne to wowczas sprawdze dzialanie tej teorii :)

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , taki przerywnik , cały czas testuje różne warianty i napatoczyła mi się na Spotify taka piosenka :

"Limit to Your Love " - James Blake , to dla tych którzy chcieliby sprawdzić jak nisko schodzi bas w ich kolumnach , robi wrażenie polecam :) 

@Chyba Miro 84 dołożę i ten trzeci przedłużacz , zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze jesli mamy tak dlugie IC to jedyne wyjscie by to wyrównać nalezy zwielokrotnic dlugosc zasilajacych w tym przypadku

Ps: Tomasz pamietaj ze zasilajace powinny byc spiete razem trytkami....  Z IC podobnie tez zipami/trytkami.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z konstruktorem przedwzmacniacza. Zobowiązał się usunąć problem a przy okazji parę rzeczy poprawić. Jak dla mnie to jest piękne gdy kupujemy sprzęt z małej manufaktury , że jest trochę inna relacja sprzedający - klient. A po za tym możemy sprzęt modyfikować .

Oczywiście nie zmienia to faktu , że walczymy dalej. A nóż przyczyna leży po mojej stronie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak dla mnie to jest piękne gdy kupujemy sprzęt z małej manufaktury , że jest trochę inna relacja sprzedający - klient. A po za tym możemy sprzęt modyfikować .

Powiem Ci lepiej : wczoraj kupiłem coś z innej polskiej manufaktury niż WBA i mimo że to sprzęt z drugiej ręki, który ma jakieś 5 lat to pytając konstruktora o ten klocek przy okazji dostałem info, że: "Można go ZA DARMO do nas oddać i dostać pełny przegląd fabryczny z testami, kalibracją i ew. małymi poprawkami...... "

Fajna sprawa 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Powiedział czy raczej bedzie szukał na "ślepo". Tak jak My?

I tak i nie :) Powodów przydźwięku może być mnóstwo, więc po prostu podłączy u siebie i zobaczy. Po za tym stwierdził , że taka usterka mogła zaistnieć , jest to egzemplarz prototypowy w obecnych stosuje już trochę inne rozwiązania. Mam go dostarczyć i będzie działał , ale ........ umówiliśmy się za m-c. 😭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...