Skocz do zawartości

Kolumny vintage do lampy


Recommended Posts

@tomek4446- dopiero teraz zauważyłem cenę tych JBL L-100.  To ponad dwukrotny Twój budżet.  L-100, co prawda nie mam, ale proponuje wypożyczenie na jak długo zechcesz L-86. Nawet rok lub dłużej. Trochę je zewnętrznie odnawiałem i myślę, że Twojej żonie mogłyby zbytnio nie przeszkadzać. Też ostatnio nie widziałem ich w Polsce. Jeśli chcesz to nie ma problemów.

20200527_172834.jpg

20200524_182210.jpg

20200527_173135.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman , piszesz zapewne o wznowieniu L 100 , czyli kolumnach z obecnej produkcji i te faktycznie kosztują powyżej 18k.

https://www.hfc.com.pl/test/3733,jbl-l100-classic.html

Ja słuchałem oryginałów za mniej niż 1/3 tej kwoty :)

Dziękuję za propozycję chętnie skorzystam , może po zrobieniu Twojego pre , jakoś to powiążemy.

Zauważyłem , że większość kolumn proponowanych to monitory studyjne. Jak się ma ta " studyjność " do odsłuchu domowego z 3m. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Jeśli chcesz to proszę bardzo. U mnie w tej chwili i tak stoją niepodłączone. Poza tym, oprócz Dali, których teraz używam, mam jeszcze w zapasie Coral 10SA-5A.  Też niezłe, choć to już o innej konstrukcji i innym rodzju dźwięku, ale z lampą grają zupełnie dobrze. To konstrukcja zamknięta. No i po Twoich testach też mógłby Sanwing sobie je potestować. Kiedyś, coś wspominał, że chciałby. Ostatecznie do Ciebie ma kilkakrotnie bliżej niż do mnie.

20200906_130947.jpg

20200906_131202.jpg

20200906_131127.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek4446 napisał:

Roman , piszesz zapewne o wznowieniu L 100 , czyli kolumnach z obecnej produkcji i te faktycznie kosztują powyżej 18k.

https://www.hfc.com.pl/test/3733,jbl-l100-classic.html

Ja słuchałem oryginałów za mniej niż 1/3 tej kwoty :)

Dziękuję za propozycję chętnie skorzystam , może po zrobieniu Twojego pre , jakoś to powiążemy.

Zauważyłem , że większość kolumn proponowanych to monitory studyjne. Jak się ma ta " studyjność " do odsłuchu domowego z 3m. ?

3m to raczej będziesz miał git, u mnie kiepsko robi się przy 2m. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

ale proponuje wypożyczenie na jak długo zechcesz L-86.

 

22 minuty temu, audiowit napisał:

skoro tak to moje Ess Amt 10B też mozesz odsluchać.

Panowie , dobrze idzie , jak tak dalej będzie to w ogóle nie będę musiał kupować kolumn :)

Teraz udaje się na urlop , ale po powrocie zaraz wystawiam Dali na sprzedaż , jak tego nie zrobię to nigdy nie zmienię .

 

A co do standów myślałem o takich niskich z prętów , gdzie kolumna jest odchylona do tyłu. Wysokość podstawek i tak pewnie zweryfikuje mi wysokość wysokotonowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z nudów troche ale i z troski o lepsze brzmienie wystrugałem sam standy do kolumn. Zachęcam bo pracy niewiele, a można do centymetra dobrać wysokość. Moje BMN są wysokie i na wysokich standach (razem 111 cm) dość karykaturalnie wyglądają nie wspominając o umiejscowieniu tweetera, który ok. 10 cm za wysoko śpiewał. Dojdą podstawki granitowe, może sprężynki pod kolumnę ale i tak będzie niżej jakieś 8 cm. To naprawdę lepszy upgrade niż wymiana przewodu głośnikowego wg mnie. Mam wrażenie, że lepiej słyszalny ;) 

qw.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rega napisał:

Zgadza się - u mnie też lepiej z ok 2,8 - 3m niż bliżej. Poza tym JBL odbieram lepiej jeśli stoją niżej, ale są lekko odchylone do tyłu, niż wtedy kiedy stoją prosto na standach.

Z ustawieniem jak ze wszystkimi pudłami. Przykładowo niektóre mają regulowane wysokotonowce, pokrętłem lub satelitą, jeszcze więcej roboty. Moje się trochę duszą w 15metrach kw, dlatego ustawiłem je standardowo, bez udziwnień, jak najdalej od ściany i jak najszerszą scene.

Edytowano przez MDMA66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ myślałem o takich

https://www.rogoz-audio.com/pl/produkty/standy.html

ale jak zobaczyłam Twoje .... rewelacja. Osobiście jestem za drewnem , widziałem podobne też DIY do starych kolumn Yamahy i robiło wrażenie. Świetne standy ma mój kolega w komisie , stare oryginalne do KEF-ów z regulacją kąta nachylenia, ale nie mam co marzyć by mi sprzedał niestety. Stand jakoś się wystruga , na razie muszę znaleźć kolumny.

A jeszcze ;

https://www.olx.pl/oferta/diatone-ds-2000-high-end-unikatowe-kolumny-CID99-IDF8ksG.html#602b39c893

https://www.olx.pl/oferta/pioneer-hpm-150-CID99-IDEAxg4.html#3d5c5acf33

https://www.olx.pl/oferta/tannoy-stirling-prestige-gr-CID99-IDEHbuS.html#874acba8a8

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk Pan z Brikomarsze piłował. Ja tylko posklejałem i pomalowałem. Te wysokie Tombejsy dostałem w komplecie z paczkami. Nie wiedziałem, że może to mieć znaczenie ale dojrzałem, żeby już i tym się zająć. 

BMNy już na sprężynach się gibają do muzyki. Nie wiem czy lepiej słuchać ale w głowie mniej zakłóceń więc na jedno wychodzi. Jest lepiej 😉

Resizer_16003447409470.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MDMA66 do salonu z pierwszego linku / Retrospekcja Vintage / mam rzut beretem , jakieś 15 min. samochodem , Bywałem tam często i nawet coś sprzedałem , coś kupiłem , ale staram się ograniczyć wizyty ,bo jak tam wchodzę na chwilę to spędzam realnie pół dnia a najchętniej bym tam zamieszkał :)

Pisałem już , salon jest super , sprzęt wygląda jak by wczoraj opuścił fabrykę, kompleksowy przegląd i gwarancja, ale to kosztuje. 

Co do kolumn, to po tym co poczytałem na zagranicznych i naszych forach są legendy i ......legendy. Z jednej strony jak wywalam nie mało kasy, to chyba tak jak większość osób osób chciałbym mieć coś wyjątkowego . Z drugiej strony " legenda " nie koniecznie musi się wpasować w system. Propozycje które padają są bardzo ciekawe , o istnieniu wielu marek nie miałem pojęcia. Zwykle bazujemy na tym co możemy spotkać w salonach , mam nadzieje , że ten wątek przyczyni się do poszerzenia horyzontów. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...