Skocz do zawartości

Nagłośnienie dla wielu urządzeń


hubearth

Recommended Posts

Dzień dobry. 

Na wstępie napiszę, że czytałem podobne tematy, ale moje zapytanie jest nieco szersze. 

W chwili obecnej mam TV do którego podłączone jest kino domowe 2.1 LG BH7240C. Kino do telewizora podłączone jest kablem optycznym (TV nie ma ARC). Do telewizora podłączone mam 3 urządzenia: komputer, konsolę i dekoder. 

Do nowego mieszkania planuję kupić TV LG OLED oraz nowy zestaw grający i tu mam problem. Chciałbym wydać max. 2000 PLN. Zastanawiam się czy wybrać soundbar czy małe kino. Nie jestem audiofilem, jakość dźwięku obecnego sprzętu mnie zadowala. . Ważniejszą sprawą jest dla mnie podłączenie tych wszystkich sprzętów i późniejsza obsługa/sterowanie. Salon 20m2 otwarty na kuchnię 10m2. Teraz pytania. 

1. Po pierwsze jaki (nowy) zestaw grający wybrać? 

2. Jak to podłączyć? Czy szukać zestawu, do którego wszystkie sprzęty podłącze na HDMI, a nie do telewizora? (jeśli byłby problem, mogę ewentualnie zrezygnować z dekodera). 

3. Czy jest opcja, w której będę mógł korzystać z TV przy użyciu jednego pilota? 

Trochę to wybiega poza audio, ale pewnie macie doświadczenie. Pomożecie? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

OLED TV i audio za 2k?

To się nie uda. Nie zbudujesz fajnego zestawu.

Kiedyś przeprowadzono badania.

Testerzy mieli wejść do kina i

1. Najpierw oglądali film bez dzwieku tylko wizje. 

2. Poźniej był totalnie ciemno i był tylko audio.

Zgadnij co wygrało.

Musisz dołożyć jeśli chcesz wybrac fajnie i mieć fajny zestaw. Yamaha 485 + Quadral 6500 LE / Taga 606 V3 + Magnat 302A to minimum!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Kino domowe w kwocie ~2000zł nie będzie miało sensu, ponieważ będzie to bardzo duży kompromis. Rozwiązaniem w Twoim przypadku może być Topping MX3 + Pylon Audio Pearl 25. Zestaw o przestrzennym brzmieniu z dobrej jakości basem i niezłą szczegółowością. Do Toppinga podłączysz LG Oled ( sam mam takie połączenie czyli MX3 + LG Oled) kablem optycznym, a jeśli będziesz chciał posłuchać muzyki to możesz połączyć się przez bluetooth lub wykorzystując komputer. 
Do kuchni możesz pomyśleć o niezależnym głośniku takim jak Yamaha MusicCast 20, Sonon One czy Ruark R1. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Nie tłumaczył, ale nie mogę mieć takich dużych kolumn... 

Generalnie kwestia podłączenia już jest nieważna. Przemyślałem sprawę jeszcze raz i audio będę potrzebował głównie do filmów oraz konsoli. Lubię wyraźny bas. Wyszukałem 3 opcje. Co o nich myślicie? 

1. Soundbar LG SJ4R. Pełna kompatybilność z TV. Namiastka 5.1. Subwoofer. 

https://m.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/lg-sj4r.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjw2Jb7BRBHEiwAXTR4jW5fxRmJnBKcJuDNh7hnnAmsE2Kl4rdprVW7zu0gFNDJt7yjSKLm3hoCsPoQAvD_BwE

2. Zestaw 2.0. Yamaha RX-V385 + 2x Magnat 202. 

Na pewno wam znany sprzęt. 

3. Yamaha YHT-2950. Subwoofer. 5.1.

https://m.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-yht-2950-htr-3072-ns-p41.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjw2Jb7BRBHEiwAXTR4jXnU38P0VIym-IeGidzyZOagI4Q3Q7j_p3YWYalScWK4bbwCZKvY8RoCyE4QAvD_BwE

4. Audio Pro A26. 2.0. 

Znalazłem jeszcze coś takiego. 

https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html

 

Pytanie co będzie najlepsze dla filmów i konsoli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Powiedz mi szczerze czemu upierasz się przy cherlawych, belkach (soundbar) kolumnach aktywnych, oraz KD? 

@Q21 ma rację Topping Mx3 to dobry wzmacniacz! Sam używam podobnego SMSL Q5 PRO jestem bardzo zadowolony 👍 Dobierz Heco Aurora 300 i będzie OK 

Jeżeli uznasz że jest za mało BASU za jakiś czas dobierzesz SUB w filmach i grach zrobi robotę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się, ale... Nigdy nie miałem zestawu 5.1 i wydaje mi się, że taki zestaw byłby najlepszy do filmów i konsoli. Ktoś mnie poprawi? 

PS. Ten Topping Mx3 ma moc 38W, a kolumny Heko Aurora 300 mają 80W. Nie znam się za dobrze, ale czy nie lepiej wziąć w takim razie aplituner o mocy przynajmniej 80W? Generalnie dla mnie - laika - to ten zestaw nie różni się zbytnio od Audio Pro A26... Poprawcie mnie jeśli się mylę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się do filmów KD jest lepsze ale za 2k nic dobrego nowego nie kupisz!

 Tak się zdarzyło że całkiem niedawno @outro użytkownik tego forum kupił sobie Topping mx3 + Heco Aurora 300. Oto jego słowa po pierwszych odsłuchach dokładnie w środę napisane!

"Nie chciałem pisać na gorąco, dałem sobie czas, posłuchałem kilka godziny muzyki. Powiem tyle, dałbym w pysk temu co mi kilka lat temu polecił do słuchania muzyki yamahe hs8. To jest całkowicie inne brzmienie, inna muzyka, słuchając cicho heco słychać fajny bas, monitor musiałem odkręcać na około 50% żeby poczuć uderzenie. Nigdy nie mogłem z przyjemnoscią posłuchać muzyki nie robiąc dyskoteki.  Kolumny w porównaniu do yamahy są malutkie a dają taki mocny dzwięk, są zaskakująco bardzo głośne. Topping mx3 pierwsze wrażenie bardzo dobre, wykonanie skrzynki idealne. Dużo osób pisało, że pilot dziadostwo, ale ten mój jest rc-13a więc może go poprawili w porównaniu do wersji rc-13."

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tak szczerze czy te 2 piloty to AŻ taki problem dla ciebie? 

Ja używam dwóch jakoś żyje i nie jest to kłopotliwe. Zawsze możesz użyć jakiegoś Logitech-a do wielu urządzeń! Wtedy masz już 3 piloty 😉

Ale to twój sprzęt ty decydujesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @milk-monster ma dużo racji. Wolisz pójść w gówniane brzmienie, tylko po to, żeby sterować wszystkim jednym pilotem? Rozumiem, że każdy ma różne preferencje w swoich wyborach, ale jednak w audio priorytetem powinno być brzmienie. Ja mam 5 pilotów i żyję, a na pewno w tej kwestii nie jestem rekordzistą. Ba, nawet nie ocieram się o czołówkę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, pamiętaj, że taki sprzęt możesz wypożyczyć po prostu na testy. Posłuchasz, ocenisz i podejmiesz decyzję, jak nie podejdzie, to odeślesz z powrotem. Więc kwestia ryzyka też niejako się eliminuje. A kręcą się tu chłopaki z branży, którzy również wypowiadali się w tym temacie ("branża" pod awatarem). A jest ich więcej... O wycenę musisz pisać do nich na PW, albo zadzwonić i negocjować ;)  Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałem się z tematem i mam jeszcze jedno (chyba ostatnie) pytanie. 

Jaki polecicie inny sprzęt, niż ten Topping Mx3, który dobrze podziała z tymi głośnikami (Heco Aurora 300) i będzie go można podłączyć kablem HDMI-ARC-CEC.

1. Nowy - nie podaję limitu cenowego, po prostu jakiś godny polecenia, rozsądny sprzęt, ale podstawowy - nie jakiś premium. Generalnie polecany jak najtańszy. 

2. Używany do 1000 PLN. 

Edytowano przez hubearth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2020 o 14:18, hubearth napisał:

Dziękuję za podpowiedzi. Nie tłumaczył, ale nie mogę mieć takich dużych kolumn... 

Generalnie kwestia podłączenia już jest nieważna. Przemyślałem sprawę jeszcze raz i audio będę potrzebował głównie do filmów oraz konsoli. Lubię wyraźny bas. Wyszukałem 3 opcje. Co o nich myślicie? 

1. Soundbar LG SJ4R. Pełna kompatybilność z TV. Namiastka 5.1. Subwoofer. 

https://m.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/lg-sj4r.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjw2Jb7BRBHEiwAXTR4jW5fxRmJnBKcJuDNh7hnnAmsE2Kl4rdprVW7zu0gFNDJt7yjSKLm3hoCsPoQAvD_BwE

2. Zestaw 2.0. Yamaha RX-V385 + 2x Magnat 202. 

Na pewno wam znany sprzęt. 

3. Yamaha YHT-2950. Subwoofer. 5.1.

https://m.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-yht-2950-htr-3072-ns-p41.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjw2Jb7BRBHEiwAXTR4jXnU38P0VIym-IeGidzyZOagI4Q3Q7j_p3YWYalScWK4bbwCZKvY8RoCyE4QAvD_BwE

4. Audio Pro A26. 2.0. 

Znalazłem jeszcze coś takiego. 

https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html

 

Pytanie co będzie najlepsze dla filmów i konsoli?

żaden  tych.

Topping MX 3 + Aurora 300 albo ELAC B6.2

Zapraszam po wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...