Skocz do zawartości

Nagłośnienie dla wielu urządzeń


hubearth

Recommended Posts

Wiem, że się miotam, ale ciągnę temat dalej. Mam nadzieję, że nie dostanę bana. 

Po namyśle i przeczytaniu kilku tematów stwierdzam, że zdecydowanie więcej oglądam filmów, niż słucham muzyki i gram w konsolę (70/20/10).

Teraz rodzi się pytanie, które powinno paść na początku. Czy w takim wypadku kupować amplituner czy Topping Mx3? 

Generalnie fajna sprawa z tym Toppingiem, fajny zestaw w dobrej cenie, ale czy do oglądania filmów będzie OK? Zestaw Topping Mx3 + Heco Aurora 300 (z możliwym późniejszym dodaniem Heco Aurora Sub 30A) nadal jest w grze. 

W związku z proporcją treści zastanawiam się jednak czy w moim przypadku lepszy nie będzie zestaw:

Yamaha RX-V485 (lub Yamaha RX-S602) plus Heco Aurora 300 z opcją dodania w późniejszym czasie Heco Aurora Sub 30A, Heco Aurora Center 30 i satelit Yamaha Musiccast 20. 

Namieszałem w temacie strasznie, ale coś powoli mi się klaruje. Do tej Yamahy mogą być też inne polecane przez Was kolumny, nie upieram się przy Heco. 

Który zestaw będzie lepszy? Mówicie, że Topping super gra, ale Yamaha daje większe możliwości rozbudowy... Sprzęt potrzebny będzie do nowego salonu i chcę już na wstępie rozplanować sobie miejsce/ustawienie sprzętu.

W którą iść stronę? Topping czy Yamaha?

Edytowano przez hubearth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zdecydowanie amplituner i komplet kolumn 5.1

9 godzin temu, hubearth napisał:

Yamaha RX-V485 (lub Yamaha RX-S602) plus Heco Aurora 300 z opcją dodania w późniejszym czasie Heco Aurora Sub 30A, Heco Aurora Center 30 i satelit Yamaha Musiccast 20. 

Jestem za.

Alternatywa dla Heco 300? Indiana Line Tesi 261 , Dali Oberon 3, Monitor audio Bronze 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo planuję zestaw 5.1 - nic więcej. W związku z tym mam pytanie. 

Czy dobrze myślę, że wystarczy mi ampli RX-V485 do tego? Skoro nie chcę iść w 7.2 to czy warto rozważyć zakup wyższego modelu np. RX-V585 lub RX-V685? Dla mnie jako laika chyba nie ma sensu... Co powiecie w tej kwestii? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rośnie w miarę poszukiwań nowych informacji. 

W chwili obecnej jestem zdecydowany dorzucić trochę do budżetu. W związku z tym waham się między Yamaha RX-V685 oraz Onkyo TX-NR696. 

Jeśli chodzi o kolumny to wybór między Heco Aurora 300 i Dali Oberon 3.

HECO - Plusy: taniej, w przypadku dobierania zestawu (centralny, sub) będzie jednak wyraźnie taniej; mogę sobie pozwolić na dobieranie kolejnych elementów z czasem. Minusy: będę musiał kupić satelity bezprzewodowe nie do kompletu np. Yamaha Musiccast 20 lub inne do Onkyo. EDIT: Znalazłem z satelity on-wall Heco Ambient 11F. Czy one by się nadały do zestawu Heco Aurora 300? Może to jest rozwiązanie dla mnie zamiast bezprzewodowych opcji. 

DALI - Plusy: super plus za satelity On-Wall! Dla nich jestem w stanie ciągnąć kable na tylną ścianę! Minusy: zestaw wychodzi sporo drożej; nie wiem czy nie będę musiał kupić całego zestawu od razu, żeby przeciągnąć kable do satelit On-Wall i je od razu podłączyć - konieczność dużej inwestycji na start. 

Dotarłem do finału rozważań.

Yamaha 685 czy Onkyo 696?

Czy zestaw Dali jest na tyle lepszy od Heco, że warto rozszerzyć budżet?

Co polecacie dla mnie na pierwsze kino, żebym nie zrujnował się finansowo, ale też nie wyrzucał pieniędzy w błoto. A może skoro to pierwsze kino to mierzę za wysoko?

Edytowano przez hubearth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

pozwólcie że się podłącze do tematu.

Myślę że jest bardzo podobny do tego co pisał kolega  a mianowicie, mam mieszkanko i w pokoju dziennym ( idealny kwadracik ) chciałbym zrobić proste kwadro, no może 5,1 .

Sufit podwieszany, posiadam już kupiony projektor + Screen, ( nie mam telewizora ), mam do zabawy konsole i chciałbym to wszystko dobrze podłączyć.

Projektor oczywiście HDMI, Konsola Hdmi, zakładam głośniki sufitowe + amplituner ( zakładam Denon albo coś w ten deseń) bądź wzmacniacz (na BT i Wi-Fi).

Ponieważ na co dzień nie zajmuje sie audio i jestem w tym raczej laikiem potrzebuje Waszej pomocy w podpowiedzi jak to podłączyć i jak zgrać ze sobą.

Nie chce zaśmiecać wiec jeśli ktoś z Was może mi poświecić chwile tutaj albo może priv ? nie chce wydać pieniędzy w błoto a że się na tym nie znam nie chce też źle czegoś podłączyć.

Nie pisze o markach czy modelach sprzętu ponieważ najpierw muszę wiedzieć do i jak ma być podłączone a dopiero wtedy zajmę sie kupnem sprzętu, powyżej widziałem już kilka Waszych propozycji.

 

Podpowiedzcie co i jak.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego rozwiniętego wcześniej tematu. 

Yamaha RX-V685 lub Onkyo TX-NR696 mają wyjście pre-out. Czyli w przyszłości będę mógł do tych ampli wzmacniacz stereo i słuchać muzyki przez wzmacniacz i dwa fronty, tak? 

Oglądając film audio będzie szło przez wzmacniacz? Czy to nie obniży jakości dźwięku filmu/konsoli, skoro fronty nie będą szły przez ampli? 

Czy zawsze będę musiał włączać ampli i wzmacniacz do filmów i tylko wzmacniacz do muzyki? Jak to działa? 

Czy jako wzmacniacz mogę podłączyć Topping Mx3? Czy to nie takie proste? 

Bardzo zainteresował mnie ten temat. Dajcie znać jak to wygląda. Zastanawiam się czy planować miejsce pod wzmacniacz docelowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz powinien mieć funkcję pracy jak końcówka mocy tak aby w prosty sposób przełączać i omijać przedwzmacniacz dzięki temu kontrola głośności  jest pominięta jak i całą sekcja która mogła by zmienić dźwięk jak balans tonów.

Co do reszta twoich pytań:

w KD oczywiście że muszą być włączone dwa urządzenia w stereo wzmacniacz, jakość będzie lepsza o ile lepszy będzie końcówka/wzmacniacz, jakość wyjść pre-put, kabli.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć to ty sobie możesz go nawet do nie wiem... aż brak mi wyobraźni,ale to nie znaczy że zagra to dobrze.

Bardzo marny wzmacniacz o niskiej mocy i jakości, tak jak mówiłem do słuchawek i małych głośników.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-mx3-dac-amp.7312/

Nie widzę sensu kontynuowania o nim rozmowy.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubearth Sorry ale ja ci nie pomogę poprostu zareagowałem na opinię o Topping mx3! Nigdy nie miałem KD i nie podpinałem wzmacniacza pod amplituner. Zresztą coraz bardziej wciągają mnie wzmacniacze takie jak Topping!  Powodzenia w szukaniu 😉 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o rozmieszczenie kolumn. Tylne będą wisieć na ścianie - tu bez pytań. 

Pytanie o monitory i centrala. Czy jest jakaś minimalna odległość od ściany? Czy monitory (tak jak central) też mogą stać na szafce/półce czy trzeba inwestować w stojaki? 

Gdzie subwoofer? Gdzieś z boku? Ile od ściany? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...