Skocz do zawartości

Amplituner do 3,500 zł


huzar

Recommended Posts

Witam,

Po wymianie starego telewizora na Samsung Q90R myślę o wymianie amplitunera. Obecnie posiadam Onkyo TX-SR608 oraz niestety  JAMO S 606 HCS 3 +  SUB250 (opcja z dokupieniem Jamo S 8 ATM). Zastanawiam się nad:

1.        Denon AVR-X2700H DAB,

2.       Yamaha RX-V6A

3. Albo darować sobie nowości i kupić coś starszego sprawdzonego. Budżet na amplituner to 3,500 zł. (żona stawia warunek żeby było radio DAB+) 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, grają tak samo jak poprzednie serie to RXV6A

Ale słusznie zauwazyłeś

19 godzin temu, huzar napisał:

niestety  JAMO S 606 HCS 3

Więc po co chcesz zienic 608? To bardzo dobrze brzmiący amplituner. Wysiadł? Czy chcesz HDMI 2.1?

Moim zdaniem nie wykorzystasz potencjału amplitunera za 3500 z tymi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozumiem, że w przyszłości będziesz wymieniał również kolumny? Jeśli tak to proponuję zwrócić uwagę na udany model Yamahy RXV685, który mamy dostępny od ręki. Nowy model czyli RX V6V jeszcze nie mieliśmy i ciężko powiedzieć jak będzie brzmiał i czy będzie to duży progres względem 685. 
Denon 2700h to także dobry wybór o cieplejszym charakterze brzmienia z mocniejszym dołem. Yamaha zagra dynamiczniej i bardziej szczegółowo. Dodatkowo w przypadku Yamahy zyskujesz świetną aplikację MusicCast. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Onkyo TX-SR608 jest niezły jak na swoje 9 lat. Służy głównie -  80% kino, 10% muzyka i 10% …radio. Niestety tuner radiowy (FM) słabiutki, dużo szumów co denerwuje moją żonę. Chciałbym też przejść na Atmos HVT i DTS Virtual:X dokupując głośniki efektowe.  Zastanawiam się jednak nad sensem tej wymiany amplitunera, na tych Jamo. Pewnie dam sobie spokój…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za kilka dni będą w Polsce nowe amplitunery Yamaha z serii "4 i "6" więc jeszcze chwilę poczekaj z ostatecznym wyborem. Sami już nie możemy się doczekać, bo według zapewnień Yamahy, mają być słyszalnie lepszymi amplitunerami. Śledź naszą stroną tophifi.pl a w którymś momencie pojawi się "dostępność" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2020 o 08:34, huzar napisał:

Niestety tuner radiowy (FM) słabiutki, dużo szumów co denerwuje moją żonę.

W nowych będziesz miał to samo.

Chyba że wymiana bo w tamtych masz już radio internetowe. Wszystkie sa w sieci i nic nie szumi

Dnia 18.09.2020 o 08:34, huzar napisał:

Chciałbym też przejść na Atmos HVT i DTS Virtual:X dokupując głośniki efektowe.  Zastanawiam się jednak nad sensem tej wymiany amplitunera, na tych Jamo. Pewnie dam sobie spokój…

No to rozumiem, ale pod te kolumny nie polecam wymiany. Szkoda.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio w amplitunerze wydaje się mieć mniejsze znaczenie wobec  innych jego funkcji (np. brzmienia, możliwości podłączenia innych elementów audio/wideo) ale… jak się ma kompletne kino domowe, to amplituner powinien być tym centrum domowej rozrywki. Przyjemnie jest czasem posłuchać domowego radia np. przy sprzątaniu, gotowaniu, itp. Uważam więc, że cyfrowe radio DAB+ lub stacje internetowe, są bardzo ważną funkcją w nowym amplitunerze chyba, że ma się oddzielny tuner radiowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 18.09.2020 o 22:07, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Już za kilka dni będą w Polsce nowe amplitunery Yamaha z serii "4 i "6" więc jeszcze chwilę poczekaj z ostatecznym wyborem. Sami już nie możemy się doczekać, bo według zapewnień Yamahy, mają być słyszalnie lepszymi amplitunerami. Śledź naszą stroną tophifi.pl a w którymś momencie pojawi się "dostępność" :)

I jak sytuacja sie rozwinela? W cenie V6A brac V6A czy lepiej cos innego?

Glownie kino, tv shows(dialogi) i muzyka, czasami gry na konsoli.

Denona sie boje bo przy ladnym basie bardzo lubie jak gora jest wyrazista.(nie wiem czy poprawnie pisze, ale boli moje uszy jak gra elektryczna gitara i nie jest wystarczajaco wyrazista).

Do tego planuje zamowic teufel ultima 40 power edition - https://teufelaudio.pl/ultima-40-surround-power-edition-51-set-105950000

Cena 4400, ogolnie opinie pozytywne i design mnie kusza.

Edytowano przez LukeWookiee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...