Skocz do zawartości

Czy oprogramowanie wpływa na odbiór dźwięku


Tomasz S.

Recommended Posts

Cześć,

Albo coś się dzieje z moją głową albo wszystko co odtwarzam przez oprogramowanie Audrivana brzmi lepiej. Czy to możliwe czy sobie to wkręcam ? Ustaliłem już ,że w moim dacu port USB jest najlepszym wejściem. Ale teraz puszczam sobie pliki FLAC czy Tidal z takiego mini PC , który sobie kupiłem do tego celu. Obojętnie czy z aplikacji Tidal czy np z Foobar to nie brzmi to tak dobrze jak z Audrivana. Też tak macie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tomasz S. napisał:

Albo coś się dzieje z moją głową albo wszystko co odtwarzam przez oprogramowanie Audrivana brzmi lepiej.

To sa dylematy podobne do tych z kablami. Nikt tego bezprzecznie nie udowodni, ale też nie obali. Swego czasu równolegle używałem Roon-a i Audirvany i różnicy nie słyszałem, choc niektórzy są gotowi dać się pociąc, że Roon gra o niebo lepiej. Także tego...

Kokluzja - graj z tego co Ci większa frajdę daje 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audirvana ma 2 silniki dekodujące SOX i jakis tam drugi.

Możliwosci ustawień całkiem dużo, porównywałem z Amarrą - grały inaczej - ale nie jakoś bardzo inaczej

Audirvana była bardziej detaliczna

Teraz mam malinę 4 + allo digione 1.2 po złączu BNC i jest według mnie lepiej niż z audirvany na MACu

6 godzin temu, slaw0001 napisał:

Kokluzja - graj z tego co Ci większa frajdę daje

ot i wsio :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz S. napisał:

No tak właśnie robię :) wcześniej miałem właśnie malinę z Digione Signature. Jak dla mnie jest petarda. Ciekaw po prostu byłem czy na waszych systemach macie podobnie czy coś u mnie jest nie tak że słuchem :)

słuch to również głowa/mózg który całą mase rzeczy ci dopowiada - audiofile jak ognia wystrzegają sie tego tematu ;)

Więc moze nie tyle z samym słuchem co z głową ;) - musiałbyś ślepym testem sobie to wyjaśnić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ślepe testy kiedyś jak miałem 2 streamery na raz podłączone. Wyszło wtedy rzeczywiście, że niepozorna płytka na malinie dźwiękowo bardziej mi się podobała niż markowe Onkyo. Różnica nie była duża ale udało się rozpoznać. Wprowadziłem sobie zdrową zasadę, że mogę zmienić maksymalnie jedna rzecz w audio w miesiącu ( zmiany nie kumulują się i nie przechodzą na kolejny miesiąc ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...