Skocz do zawartości

Zestaw dla rodziców


celed

Recommended Posts

To mój drugi temat na forum i drugi z prośbą o podpowiedź. Bardzo dziękuję za trafne porady w pierwszym wątku.

Pokazałem rodzicom swój uzbierany komplet do muzyki i TV. Teraz oni też "coś takiego chcą".

Chciałbym im zebrać zestaw do muzyki - głównie płyty CD i do telewizji.

Budżet 3000zł (max 3500zł)

Zestaw stereo lub amplituner i wtedy 3.0.

Różne są opinie na temat sensowności zestawów 3.0. Skąd pomysł na 3.0? U mnie jest taki układ i naprawdę fajnie się sprawdza. Kolumny są szeroko rozstawione. Dialogi płyną od strony tv. Scena dla mnie na kolumnach bocznych przyjemnie wyważona. Sub jest zbędny, bo kolumny naprawdę nisko schodzą. Surround kiedyś dołożę - jak dzieci podrosną i będzie możliwość głośno obejrzeć cały film. Mam yamahę RX-V685 i kolumny melodika BL40 + BLC20.  Ale to ja..

Co mogę zaproponować rodzicom? Osobiście wybrał bym pewnie yamahę N602 i te same kolumny (BL40). Ale to ponad budżet i może warto rozważyć inne opcje?

Mają ogromny salon minimum 10x5m. lokalizacja TV na środku dłuższej ściany. Wolałbym uniknąć soundbarów.

Macie jakieś propozycje? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
System 3.0 nie ma najmniejszego sensu i lepszym rozwiązaniem będzie dobry zestaw 2.0 lub w przyszłości 2.1. Yamaha RN602 + Melodika BL40 to dobre zestawienie o muzykalniejszym charakterze brzmienia z dobrym basem. Pomieszczenie duże i można byłoby pomyśleć jeszcze o Heco Aurora 700 ale w tym przypadku przekroczysz nieco zakładany budżet.  Aurora zagra swobodniej i zdecydowanie szerzej.  Q-Acoustic 3050i to także udane kolumny, które warto wziąć pod uwagę. Świetnie uzupełniają dynamiczne i szczegółowe brzmienie Yamahy RN602. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ale mocne i o dobrym brzmieniu 

SMSL Q5 PRO lub TOPPING MX3 

Do tego SMSL kup takie paczki uwierz mi będziesz pod ogromnym wrażeniem jak to gra!! 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-elac-512-jet-9629357913 

Lub te 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-elac-fs-107-jet-120w-swietny-stan-srebrne-9435462862

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...