Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze // stereo do 7000zł


Nodrak Namrah

Recommended Posts

Jako że jestem na forum nowy, witam wszystkich  i proszę starszych kolegów o poradę.

Szukam zestawu stereo, amplituner + kolumny podstawkowe.

Założenia: mój budżet to ok. 7000zł. Pokój 25m (kształt „L”), słuchana muzyka to rock, klasyczna, blues. Jestem fanem gitary, szczególnie Dave’a Gilmoura :) Wolę brzmienie ciepłe i głębszy bas, nadmiar wysokich tonów jest dla mnie nieprzyjemny. Bardzo chciałbym usłyszeć głębszą/szerszą scenę, może w tej cenie da się to w jakimś stopniu osiągnąć 🤔

Funkcjonalność: chciałbym żeby amplituner miał możliwość odtwarzania muzyki z Tidala/Spotify oraz przez AirPlay. Byłoby również wygodnie gdyby uruchamiał się gdy włączę TV, choć nie jest to must-have. Jak rozumiem, do tego potrzeba HDMI czy jest inna możliwość?

Zestaw planuję kupić na najbliższych parę lat.

Aktualnie znalazłem takie modele aplitunerów:

1. Yamaha R-N803d

2. Marantz NR1200

3. Denon DRA-800h

4. Onkyo TX-8390

oraz kolumny:

1. Dynaudio Emit ME 20

2. Focal Aria 906

3. B&W 607

4. MA Silver 100

5. Pylon Diamond

6. Elac Debut 2.0 b6.2

Czy na podstawie wspomianych założeń mógłby mi ktoś doradzić jakie konfiguracje warto odsłuchać? Ewentualnie może powinienem zwrócić uwagę na inne modele kolumn/amplitunerów? Szczególnie tajemniczy i ciekawy wydaje mi się Onkyo 8390 z którego dostępnością jest kiepsko, a opinie o nim są dosyć skrajne. Zdaję sobie sprawę że dobrałem sprzęty z różnych półek cenowych ale nie wiem jakie proporcje ceny kolumn do amplitunera są odpowiednie (o ile w ogóle istnieje jakaś zalecana proporcja).
 

Z góry dziękuję i będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Edytowano przez Nodrak Namrah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nodrak Namrah napisał:

Jako że jestem na forum nowy, witam wszystkich  i proszę starszych kolegów o poradę.

Szukam zestawu stereo, amplituner + kolumny podstawkowe.

Założenia: mój budżet to ok. 7000zł. Pokój 25m (kształt „L”), słuchana muzyka to rock, klasyczna, blues. Jestem fanem gitary, szczególnie Dave’a Gilmoura :) Wolę brzmienie ciepłe i głębszy bas, nadmiar wysokich tonów jest dla mnie nieprzyjemny. Bardzo chciałbym usłyszeć głębszą/szerszą scenę, może w tej cenie da się to w jakimś stopniu osiągnąć 🤔

Funkcjonalność: chciałbym żeby amplituner miał możliwość odtwarzania muzyki z Tidala/Spotify oraz przez AirPlay. Byłoby również wygodnie gdyby uruchamiał się gdy włączę TV, choć nie jest to must-have. Jak rozumiem, do tego potrzeba HDMI czy jest inna możliwość?

Zestaw planuję kupić na najbliższych parę lat.

Aktualnie znalazłem takie modele aplitunerów:

1. Yamaha R-N803d

2. Marantz NR1200

3. Denon DRA-800h

4. Onkyo TX-8390

oraz kolumny:

1. Dynaudio Emit ME 20

2. Focal Aria 906

3. B&W 607

4. MA Silver 100

5. Pylon Diamond

6. Elac Debut 2.0 b6.2

Czy na podstawie wspomianych założeń mógłby mi ktoś doradzić jakie konfiguracje warto odsłuchać? Ewentualnie może powinienem zwrócić uwagę na inne modele kolumn/amplitunerów? Szczególnie tajemniczy i ciekawy wydaje mi się Onkyo 8390 z którego dostępnością jest kiepsko, a opinie o nim są dosyć skrajne. Zdaję sobie sprawę że dobrałem sprzęty z różnych półek cenowych ale nie wiem jakie proporcje ceny kolumn do amplitunera są odpowiednie (o ile w ogóle istnieje jakaś zalecana proporcja).
 

Z góry dziękuję i będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Witam. Jeżeli zdecydujesz się na Onkyo tx-8390 to mam taki na sprzedaż. Zakupiony półtora miesiąca temu. Nóweczka jeszcze z naklejkami. Dla mnie nie do końca przemyślany zakup. Potrzebuję czegoś innego. W razie coś pisz na priv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

U a co się stało? Nie siadł? nie mogłeś oddać?

Tak jak pisałem w innym wątku. Odsłuchowo bajka (do moich kolumn super) natomiast gabarytowo już nie. Przy zakupie uparłem się iż musi to być amplituner z wejściami HDMI a korzystam tylko z wyjścia ARC. Reszta podłączona do One Connecta w TV. Mam nowy tv i tam też będzie podłączona konsola gdyż jest tam hdmi 2.1. Pozostałe wejścia w Onkyo kompletnie niewykorzystane. Korzystam ze Spotify, Tidal i to jest super natomiast z radia FM absolutnie nie. Dla mnie to był nie do końca przemyślany zakup. Teraz wiem że nie potrzebuje amplitunera lecz wzmacniacz. Martwi mnie tylko i zastanawia czy po wymianie i połączeniu tv ze wzmacniaczem po wejściu optycznym dźwięk z tv nie będzie gorszy niż po hdmi. Bo tu w Onkyo jest super 

Edytowano przez karbeti
rozwinięcie wątku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karbeti napisał:

Tak jak pisałem w innym wątku. Odsłuchowo bajka (do moich kolumn super) natomiast gabarytowo już nie. Przy zakupie uparłem się iż musi to być amplituner z wejściami HDMI a korzystam tylko z wyjścia ARC. Reszta podłączona do One Connecta w TV. Mam nowy tv i tam też będzie podłączona konsola gdyż jest tam hdmi 2.1. Pozostałe wejścia w Onkyo kompletnie niewykorzystane. Korzystam ze Spotify, Tidal i to jest super natomiast z radia FM absolutnie nie. Dla mnie to był nie do końca przemyślany zakup. Teraz wiem że nie potrzebuje amplitunera lecz wzmacniacz. Martwi mnie tylko i zastanawia czy po wymianie i połączeniu tv ze wzmacniaczem po wejściu optycznym dźwięk z tv nie będzie gorszy niż po hdmi. Bo tu w Onkyo jest super 

Dzięki za odpowiedź. A miałeś okazję porównać go z którymś z wymienionych amplitunerów?

Ja będę kupować z fakturą, więc nawet jakbym po odsłuchach przekonał się do Onkyo to pewnie wezmę ze sklepu chociaż z ciekawości możesz napisać jaka cena.

Ja też nie jestem w 100% przekonany, z FM też nie będę dużo korzystać. Kusi mnie AirPlay, TIDAL i wygoda jaką daje HDMI, no ale chciałbym mieć przede wszystkim dobrą jakość dźwięku bo bez tego cały zakup nie ma sensu :) 

Co do wejścia optycznego to myślisz że usłyszysz różnicę? Z tego co czytałem i rozmawiałem w salonie to jakość nie ulega pogorszeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nodrak Namrah napisał:

Co do wejścia optycznego to myślisz że usłyszysz różnicę? Z tego co czytałem i rozmawiałem w salonie to jakość nie ulega pogorszeniu.

Też tak słyszałem ale jeszcze nie sprawdzałem dlatego ta obawa

1 godzinę temu, Nodrak Namrah napisał:

będę kupować z fakturą, więc nawet jakbym po odsłuchach przekonał się do Onkyo to pewnie wezmę ze sklepu chociaż z ciekawości możesz napisać jaka cena.

Cena 2900zł. To nóweczka, taniej nie ma sensu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...