Skocz do zawartości

Nowe glosniki czy warto?


SamyBoy13

Recommended Posts

Część miałbym prośbę, nie wiem co zrobić i czy zmiana ma sens. Nadarzyła się okazja zakupu jak nowych Q Acoustic Concept 300 (srebne, ale bardziej sa szare) z fabrycznymi podstawkami i fabryczna gwarancja za 1500 funtów. Obecnie to jest mój system:

Yamaha AS3000

Yamaha CDS3000

Dali Opticon 6

Project RPM3 (ortofon bronzowy i z akrylowym talerzem)

Nie wiem, czy te głośniki mają sens. Nigdy nie słuchałem ich, ale bardzo podobają mi się estetycznie. Plus moja droga połówka uważa z Dali Opticon 6 to są duze i czarne klocki. Sugerująca wymianę na mniejsze? Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny zacne ale u nas taniej 🙂 

ODWOLUJE POLSKA „LEPSZA” CENA TO BYŁO ZA JEDNĄ😂😂😂😂

No i opinia od Twoich sąsiadów 

https://www.whathifi.com/reviews/q-acoustics-concept-300

Mam w domu kolumny tej firmy, ale kosztowały pewnie mniej niż podstawki do Conceptów - nie możesz ich odsłuchać, tak by było najlepiej?

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SamyBoy13 napisał:

Część miałbym prośbę, nie wiem co zrobić i czy zmiana ma sens. Nadarzyła się okazja zakupu jak nowych Q Acoustic Concept 300 (srebne, ale bardziej sa szare) z fabrycznymi podstawkami i fabryczna gwarancja za 1500 funtów. Obecnie to jest mój system:

Yamaha AS3000

Yamaha CDS3000

Dali Opticon 6

Project RPM3 (ortofon bronzowy i z akrylowym talerzem)

Nie wiem, czy te głośniki mają sens. Nigdy nie słuchałem ich, ale bardzo podobają mi się estetycznie. Plus moja droga połówka uważa z Dali Opticon 6 to są duze i czarne klocki. Sugerująca wymianę na mniejsze? Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.

Cześć

Zakup tych głośników zmieni Ci charakter prezentacji. Nie przesiądziesz się znacząco do góry, a wręcz przeciwnie "pogłaszczesz". Z mojego punktu widzenia, a raczej słyszenia. Modele z serii 3000 lubią takie konstrukcje jak Dali czy Proac. Pomyśl czy nie pójść w tym kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Zakup tych głośników zmieni Ci charakter prezentacji. Nie przesiądziesz się znacząco do góry, a wręcz przeciwnie "pogłaszczesz". Z mojego punktu widzenia, a raczej słyszenia. Modele z serii 3000 lubią takie konstrukcje jak Dali czy Proac. Pomyśl czy nie pójść w tym kierunku.

 

8 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem nie.

Mimo że to bardzo dobra oferta bo masz cenę przez pół to jednak zmieniasz kolumny podłogowe na monitory.

Ja bym szedł jednak w coś innego.

Masz chęć zmiany czy pytasz bo była oferta? Co Ci przeszkadza w Opticonach a za co je lubisz?

 

6 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Zmiana kolumn podłogowych na podstawkowe może nie być najlepszym pomysłem. Cena za QA jest bardzo dobra ale stracisz na przestrzeni i basie. Pytanie co Ci przeszkadza w brzmieniu Opticon 6? Spróbujemy pomóc w lepszym dopasowaniu zestawu do Twoich potrzeb. 

 

Dzieki wielkie wam Panowie.

 

Myslalem zeby kupic Concept 300 gdyz cena jest bardzo atrakcyjna. Moje Dali graja dla mnie bardzo dobrze jedyne co chcialbym poprawic to bass i wysokie tony. Niskie tony sa troszeczke puste i nawet dudniace w porownaniu do innych glosnikow. Wysokie tony natomiast moglyby byc -2db ale zato sa bardzo detaliczne prawia namacalne. Grajac vinile n.p. pierwsze wyjscie plyty lp Chris-a Rea to dzwiek jest prawie idealny. To co mi sie padoba w vinilach to cieklosc i cieplu dzwieku w porownaniu do cyfrowej reproducji tego samych utworow. 

Edytowano przez SamyBoy13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...